جوان سازی متوالی پوست صورت

دسته‌بندی نشده | No comments

جوان سازی متوالی پوست صورت با نور شدید پالس شده و تجمع مجدد لیزر فشرده نشده غیر قابل انعطاف در بیماران مبتلا به پوست نوع II – IV fitzpatrick: تجزیه و تحلیل آینده ای چند مرکزه

چکیده
زمینه
در حالی که پیری پوست توسط عوامل مختلفی ایجاد می شود و به طور معمول با تظاهرات متعدد ارائه می شود ، رژیم های درمانی معمولی یک روش درمانی واحد را به کار می گیرند. رویکردهای معمولی از تکنیکهای ablative بهره می برند ، که شامل ناراحتی و خرابی بیمار می شود و می تواند باعث بروز عوارض جانبی شود. تجمع مجدد لیزر فراکسیون نشده و غیرقابل استفاده (NAFL) باعث ترقیب نئوکلاژنز ، با عوارض و ناراحتی های قابل ملاحظه ای کمتر می شود. در عین حال ، روشهای درمانی نور پالس شدید (IPL) دارای تأثیر چشمگیری بر تن پوست است و تأثیر آن بر رسوب کلاژن است. این مطالعه اثر ترکیبی از همان درمان ، متوالی IPL ‐ NAFL در عکسبرداری از صورت را بررسی کرده است.

طرح
در این مطالعه آینده نگر ، 30 بیمار مبتلا به انواع پوست فیتزپاتریک II – IV ، نمرات الاستوز 3-6 و رنگدانه خفیف تا متوسط ​​، تحت سه جلسه ، IPL درمانی تمام چهره ، به دنبال آن بلافاصله با درمان NAFL ، در فواصل 4-6 هفته انجام شدند. . چین و چروک / الاستوز و کیفیت پوست در 1 ، 3 و 6 ماه پس از آخرین جلسه درمانی به ثمر رسید. پاسخ فوری تا 30 دقیقه پس از درمان مورد بررسی قرار گرفت و حوادث جانبی در طول دوره مطالعه مورد بررسی قرار گرفت.

نتایج
نمرات چین و چروک / الاستوز به تدریج در طول دوره درمان بهبود یافته است ، با 59٪ از بیماران در یک جلسه پیگیری 1 ‐ ماه بهبود 1 months امتیاز در نمرات FES ارائه شده ، که همچنان در 6 ماه پیگیری ادامه داشته است. پاسخ های رنگی خوب تا عالی برای ≥ 63 recorded ثبت شد و پیشرفت در بافت ، روشنایی و سفتی برای 80 ≥ از بیماران در طول دوره پیگیری ثبت شد. بیش از 90٪ از بیماران تحت تأثیر ظاهر کلی بهبود یافته یا بسیار بهبود یافته اند. نمره بيماري و سطح رضايت بيمار منعكس كننده ارزيابي پزشك بود. درمان به خوبی تحمل می شود و خرابی اجتماعی مشاهده شده 0.25 ± 1.5 روز بود.

نتیجه
همان رژیم ترکیبی IPL ‐ NAFL یک روزه ایمن و اثبات کننده جوان سازی پوست قابل توجه است ، به روشی مشابه آنچه در سایر روش های ترکیبی همان روز نشان داده شده است ، بدون طولانی شدن خرابی هر یک از روش های خاص. لیزر Surg. مد 51: 141–149، 2019. © 2018 نویسندگان. لیزر در جراحی و پزشکی منتشر شده توسط ویلی دورهمیکال ، شرکت.

مقدمه
پیری پوست تحت تأثیر عوامل ژنتیکی و محیطی متعددی است که می تواند به صورت چین و چروک ، رنگدانه غیر طبیعی ، سستی پوست و تلانژکتاز ظاهر شود. پیری پیشرفته پوست عمدتاً از طریق روشهای پوستی انجام می شود که منجر به تعویض اپیدرم و درم های سطحی می شود ، اما به قیمت ناراحتی مشخص شده بیمار ، خرابی طولانی مدت اجتماعی و احتمالاً بروز عوارض جانبی جدی جوان سازی پوست

درمان های جایگزین با استفاده از رژیم های تجدید شونده بدون لیزر (NAFL) فشرده سازی صورت با وجود کارآیی پایین تر در هر جلسه و نیاز به جلسات درمانی مکرر ترجیح می دهند. با این رویکرد ، توهین پوستی انتخابی در اثر نور مادون قرمز ایجاد می شود و منجر به تولید کلاژن جدید می شود ، در حالی که اپیدرم پوشاننده دست نخورده باقی مانده است 2 ، 3. تکنیک های NAFL با کاهش زمان خرابی و بروز عوارض کمتری همراه است که به نظر می رسد دلایل اصلی محبوبیت روزافزون آنها.

به موازات آن ، روشهای پرتلاطم شدید غیر منعطف (IPL) پرطرفدار ، تأثیر چشمگیری بر تن و بافت پوست دارند 4 ، 5. با توجه به قدردانی های اخیر از ماهیت چند منظوره پیری صورت ، تکرار درمان مبتنی بر انرژی رژیم ها ، که تظاهرات بالینی متعدد از عکس گرفتن را هدف قرار می دهند ، توجه بیشتری را به خود جلب کرده اند. كرنی و همكاران 6 گزارش داده است یک سری از 29 بیمار که تحت عمل IPL تمام صورت قرار گرفتند و بلافاصله تحت عمل NAFL قرار گرفتند. در کنار هم ، 14 بیمار تحت درمان با اسپلیت صورت با مقایسه درمان IPL و NAFL متوالی ، به طور مستقل در فواصل 4 هفته ای قرار گرفتند ، در حالی که در طرف مقابل ، بیماران تحت درمان همزمان یک روزه قرار گرفتند. همان درمان ترکیبی یک روزه باعث بهبود چشمگیر رنگدانه های جهانی و telangiectasia در مقایسه با درمان ترکیبی انجام شده با یک دوره 4 هفته ای شد. ناراحتی بیمار ، پاسخ سریع و خرابی در هر دو گروه مشابه بود.

فریدمن و همکاران. 7 استفاده از IPL ، سونوگرافی با تمرکز میکرو متمرکز (MFUS) و یک پرکننده حجمی را برای رفع همزمان بی نظمی های پوستی سطحی ، سستی پوست و از بین رفتن حجم بافت عمیق پیشنهاد کرد. در یک تجزیه و تحلیل آینده نگر ، شکافی و صورت ، پنج سری از تاثیر IPL ، نور پالس مادون قرمز نزدیک به مایع ، و درمان ترکیبی لیزر کسری برای جوان سازی پوست در 113 بیمار آسیایی ، تائو و همکاران استفاده شده است. 8 اثر چشمگیر درمان ترکیبی را در بازدیدهای پیگیری 1 و 3 ماهه توصیف کرد. در مقایسه با بیمارانی که مونوتراپی دریافت کرده اند ، سطح ایمنی مشابه بود. ترلز و همکاران. 9 گزارش شده از ضخیم شدن اپیدرمی ، تشکیل کلاژن و بهبود رضایت بیمار در پی ترکیبی IPL و Ablative Er: YAG با لیزر درمانی در مقابل IPL. در حالی که مقایسه

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>