دانمارک انتظار دارد که Omicron در این هفته از دلتا پیشی بگیرد.

[ad_1]

مردم در صف تست بیماری کروناویروس (COVID-19) در یک سایت تست پاپ آپ در نیویورک، ایالات متحده آمریکا، 14 دسامبر 2021، منتظر هستند.

برندن مک درمید رویترز

دانمارک انتظار دارد که نوع omicron Covid-19 در عرض یک هفته از دلتا پیشی بگیرد، زیرا تعداد موارد سویه جدید به گفته موسسه سرم Statens در کپنهاگ که بیماری های عفونی را برای کشور اسکاندیناوی نظارت می کند، هر دو روز یکبار دو برابر می شود.

ترولز لیلبک، رئیس کمیسیون ارزیابی تنوع کووید دانمارکی، روز سه‌شنبه به CNBC گفت که Omicron اکنون حداقل 10 درصد از موارد توالی کووید را تشکیل می‌دهد، یک جهش سریع از اواخر نوامبر، زمانی که هیچ مورد توالی Omicron در دانمارک وجود نداشت.

لیلبک که همچنین مدیر یکی از آزمایشگاه‌های نظارت استیتنس و استاد دانشگاه است، می‌گوید: «آنچه در دانمارک مشاهده می‌کنیم افزایش بسیار شدید تعداد موارد اومیکرون در هر روز است، در واقع هر روز شاهد دو برابر شدن آن هستیم. دانشگاه در کپنهاگ و در عرض یک هفته، omicron مسئولیت را در دست خواهد گرفت و گزینه غالب در دانمارک خواهد بود.

لیلبک گفت 75 درصد از بیماران omicron در کشور با واکسن دو دوز کاملاً ایمن شده بودند، در حالی که 9 درصد از بیماران omicron دوز تقویت کننده دریافت کردند.

لیلبک گفت: ما معتقدیم آنچه در دانمارک می بینیم یک پدیده دانمارکی خاص نیست. ما هیچ دلیلی نمی بینیم که مختص دانمارک باشد، چیزی که می بینیم، و اکنون نیز همان گزارش ها را دریافت می کنیم، گزارش های بسیار جدی از بریتانیا.»

گسترش سریع omicron در دانمارک، جایی که 80 درصد از جمعیت آن به طور کامل واکسینه شده اند، یک نشانه شوم برای ایالات متحده است، جایی که تنها 61٪ از جمعیت به طور کامل واکسینه شده اند و ده ها میلیون نفر هنوز حتی یک واکسن دریافت نکرده اند. . دکتر جیمز لاولر، متخصص بیماری های عفونی در مرکز پزشکی دانشگاه نبراسکا، گفت که ایالات متحده تنها هفته ها فرصت دارد تا برای متوقف کردن موج عفونت omicron اقدام کند.

لالر روز دوشنبه به CNBC گفت: “ما با مشکلاتی روبرو خواهیم شد.” “ما در حال حاضر دست خود را با دلتا پر کرده ایم. چیزی که احتمالاً دریافت خواهیم کرد آنفولانزای دلتا تریپل، اومیکرون و آنفولانزای فصلی است.”

دانشمندان و مقامات بهداشت عمومی هنوز در حال بررسی هستند که آیا omicron باعث بیماری خفیف تر یا شدیدتر از دلتا می شود یا خیر. بر اساس داده های موسسه سرم Statens، تاکنون حدود 99 درصد از بیماران مبتلا به omicron در دانمارک در بیمارستان بستری نشده اند. با این حال، انتظار می رود پذیرش در بیمارستان در طول تعطیلات نادیده گرفته شود.

به گفته لیلبک، دانمارک، در بدترین سناریو، روزانه 500 پذیرش جدید در بیمارستان برای کووید را در نزدیکی کریسمس در کشوری با 5.9 میلیون نفر پیش بینی می کند. طبق اعلام دولت دانمارک، تا روز چهارشنبه، در مجموع 508 نفر با کووید در سراسر کشور در بیمارستان بستری شده اند.

“خیلی خواهند بود [hospital] درآمد و نگرانی در حال حاضر این است که بسیاری از کارکنان بیمارستان مثبت خواهند شد و باید در انزوا به خانه بروند، “لیلبک گفت.” همیشه بخش آسیب پذیری از جمعیت وجود خواهد داشت. برخی در حال شیمی درمانی هستند، برخی دیگر نقص ایمنی دارند، شاید یک درمان بیولوژیکی برای روماتیسم باشد.

سازمان بهداشت جهانی روز سه‌شنبه به کشورها هشدار داد که omicron را به عنوان یک گزینه سبک رد نکنند. به گفته سازمان جهانی بهداشت، Omicron سریعتر از هر گونه دیگر ویروس منتشر می شود.

اگرچه ایالات متحده هنوز مانند دانمارک انفجاری از موارد omicron را تجربه نکرده است، این گزینه به سرعت در آمریکا محبوبیت پیدا می کند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها روز سه‌شنبه اعلام کرد که omicron 2.9 درصد از موارد توالی کووید را در هفته گذشته به خود اختصاص داده است که نسبت به هفته قبل 0.4 درصد افزایش داشته است. بر اساس CDC، دلتا حدود 97 درصد از توالی های کووید را تشکیل می دهد.

Rochelle Valensky، مدیر CDC، روز چهارشنبه گفت که omicron می تواند تا 13 درصد موارد را در ایالت هایی مانند نیویورک و نیوجرسی تشکیل دهد.

لاولر گفت: «مگر اینکه به شدت خفیف‌تر باشد و احتمال کمتری برای بستری شدن در بیمارستان وجود داشته باشد، احتمالاً باعث تعداد زیادی عفونت می‌شود که در آن بستری شدن در بیمارستان به اندازه‌ای باشد که فشار قابل‌توجهی بر سیستم‌های بهداشتی وارد کند یا حتی از آن فراتر رود».

لاولر گفت که ایالات متحده نمی تواند انتقال ویروس را از بین ببرد، اما اقداماتی وجود دارد که کشور می تواند برای محدود کردن بستری شدن در بیمارستان انجام دهد. این شامل واکسینه کردن همه افراد بالای 5 سال در کشور و اطمینان از اینکه هر کسی که واجد شرایط دریافت واکسن تقویت کننده باشد، می شود.

Pfizer و BioNTech هفته گذشته داده های اولیه را منتشر کردند که نشان می داد omicron به طور قابل توجهی توانایی واکسن دو دوز در دفع عفونت را کاهش می دهد. با این حال، این شرکت ها گفتند، با این حال، دو دوز هنوز می تواند از بیماری های جدی جلوگیری کند. طبق داده های آزمایشگاهی، واکسن های تقویت کننده محافظت قابل توجهی در برابر عفونت ایجاد می کنند.

لاولر گفت اقدامات کاهشی مانند پوشیدن ماسک در مکان‌های عمومی بسته و محدود کردن تجمعات در داخل خانه و همچنین تماس نزدیک نیز می‌تواند به مهار جزر و مد کمک کند. “می دانید، آن ضرب المثل قدیمی وجود دارد که “امید یک برنامه نیست”. اینطور نیست؟ “لاولر گفت.

با این حال، معرفی مجدد اقدامات کاهشی در ایالات متحده از نظر سیاسی بحث برانگیز شده است. از آنجایی که نیویورک و کالیفرنیا قوانین ماسک را مجدداً معرفی کردند، تگزاس و فلوریدا مقامات محلی و هیئت‌های مدرسه را از اجرای آن منع کردند. جارد پولیس، فرماندار کلرادو روز جمعه گفت که “وضعیت اضطراری به پایان رسیده است” و گفت که به دلیل در دسترس بودن گسترده واکسن ها، دیگر نیازی به استفاده از ماسک نیست.

در سطح فدرال، الزامات واکسن پرزیدنت جو بایدن برای پیمانکاران فدرال و شرکت های خصوصی در حال حاضر توسط دادگاه های فدرال مسدود شده است. رئیس جمهور این محاصره را رد کرد و در عوض به واکسیناسیون و آزمایش های گسترده در زمستان امسال تکیه کرد.

از سوی دیگر، دانمارک اقدامات متعددی را برای مهار این موج انجام داده است. دولت ملی مردم را تشویق می کند که از خانه کار کنند و کودکان دبستانی تا 4 ژانویه به طور مجازی در کلاس ها شرکت خواهند کرد. استفاده از ماسک در اکثر اماکن عمومی سرپوشیده اجباری است. کلوپ های شبانه تعطیل هستند و بارها، رستوران ها و کافه ها باید در نیمه شب تعطیل شوند. افراد برای پیوستن به بسیاری از شرکت‌ها باید کارت‌های کووید را ارائه کنند که ثابت کند واکسینه شده‌اند، آزمایش اخیرشان منفی بوده یا از عفونت قبلی بهبود یافته‌اند.

بریتانیا نیز زنگ خطر را به صدا درآورد و رتبه تهدید کووید را در روز یکشنبه به سطح 4 رساند، یک پله پایین تر از بالاترین هشدار. نخست وزیر بوریس جانسون روز دوشنبه گفت که Omicron منجر به بستری شدن در بیمارستان می شود و اولین مرگ در بریتانیا از این گزینه را تایید کرد. او هشدار داد که بریتانیا با “موج جزر و مدی” عفونت های Omicron مواجه است.

ساجد جاوید، وزیر بهداشت بریتانیا، روز دوشنبه به بی‌بی‌سی گفت که Omicron با سرعتی خارق‌العاده در حال گسترش است و موارد ابتلا هر چند روز یکبار دو برابر می‌شود. انگلیس از مردم می خواهد که از خانه کار کنند، ماسک را در اکثر مکان های عمومی سرپوشیده اجباری می کنند و قبل از ورود به کلوپ های شبانه و رویدادهای مهم، نیاز به اثبات دو دوز واکسن دارند.

روز چهارشنبه، بریتانیا بیشترین تعداد موارد جدید کووید را از زمان شروع همه‌گیری گزارش داد.

روشل والنسی، مدیر CDC می‌گوید او معتقد نیست که ایالات متحده همان برنامه بریتانیا را دنبال کند. روی Omicron او در روز جمعه در جریان به‌روزرسانی کووید در کاخ سفید گفت: «انتظار ندارم که در افق زمانی مشابه بریتانیا باشد، و ما به نظارت بر موارد ادامه می‌دهیم و این موضوع را از نزدیک بررسی خواهیم کرد.»

با این حال، مایکل اوسترهولم، مدیر مرکز تحقیقات و سیاست بیماری های عفونی در دانشگاه مینه سوتا، هفته گذشته به CNBC گفت که omicron به زودی از دلتای ایالات متحده پیشی خواهد گرفت.

Osterholm هفته گذشته به CNBC گفت: «فقط زمان زیادی است که omicron به گزینه غالب در اینجا تبدیل شود، و من فکر می کنم که این می تواند نسبتاً سریع اتفاق بیفتد.

دکتر مایک رایان، مدیر اجرایی برنامه اضطراری بهداشت WHO، روز سه شنبه گفت که کشورها باید از هم اکنون سیستم های بهداشتی خود را برای omicron آماده کنند. او گفت که دولت‌ها باید مطمئن شوند که سیستم‌های بهداشتی آن‌ها کارکنان، دسته‌بندی و تامین اکسیژن کافی دارند.

رایان گفت: «سیستم‌های بهداشتی در حال حاضر ضعیف‌تر از یک سال پیش هستند. بنابراین، متأسفانه، گاهی اوقات می توانید بعد از ضربه اول بلند شوید، اما پس از ضربه دوم بلند شدن بسیار دشوار است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurmainstagram takipçi satın alhttps://www.fivesosyalmedya.com/mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesbuy instagram followersMobil Ödeme NakitMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirmeyabancı dizi izleMobil Ödeme Bozdurma 1xbetElexbetMobilbahisCanlı Bahis SiteleriTrbetGorabetMariobetTipobetBetpas