مقاله ای از یک مهندس سابق اسپیس ایکس ادعا می کند که فرهنگ “پر از تبعیض جنسی” است.

[ad_1]

موشک فالکون 9 در مقابل مقر Space Exploration Technologies Corp نمایش داده می شود. (SpaceX) در 28 ژانویه 2021 در هاثورن، کالیفرنیا.

پاتریک تی فالون خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

یکی از کارمندان سابق اسپیس ایکس، ایلان ماسک، روز سه‌شنبه در مقاله‌ای گفت که محل کار این شرکت فضایی «جنس‌گرایانه» است و تیم منابع انسانی آن از قربانیان آزار و اذیت محافظت نمی‌کند.

اشلی کوساک، که حدود چهار سال در اسپیس ایکس به عنوان کارآموز و سپس مهندس کار کرد، در مقاله ای در وبلاگ Lioness گفت که فرهنگ اسپیس ایکس «در وضعیت ویرانگری و اختلال به قدری بزرگ است که تنها درمان در کوساک، اسپیس ایکس را در سال 2018 باقی گذاشت. نوامبر و اکنون برای اپل کار می کند.

کوساک روز سه شنبه در مصاحبه ای با CNBC گفت: “می دانم که اسپیس ایکس اکنون در حال تلاش برای بهبود است… چیزی که واقعاً امیدوارم اتفاق بیفتد این است که نه تنها زنان متوجه گستردگی این مشکل شوند، بلکه همکاران مرد آنها نیز متوجه شوند.” ما می‌توانیم به تلاش ادامه دهیم تا واقعاً شروع به پاسخگویی مردم کنیم.»

CNBC همچنین با جولیا کراولی فارنگا، که سه بار کارآموز اسپیس ایکس بوده و موارد آزار جنسی و سهل انگاری منابع انسانی خود را مدعی شده است، صحبت کرد.

کراولی فارنگا در سال 2020 پس از استخدام نشدن از اسپیس ایکس به دلیل تبعیض و انتقام شکایت کرد. کراولی فارنگا گفت که این پرونده از آن زمان “حل شده است”. او اکنون برای موسسه فناوری کالیفرنیا در آزمایشگاه رانش جت ناسا کار می کند.

کراولی فارنگا گفت: «شنیدن این داستان‌ها برای مردم بسیار مهم است، بنابراین امیدواریم که مسئولین در قبال اقدامات خود پاسخگو باشند.

SpaceX به درخواست‌های مکرر CNBC برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این شرکت حدود 10000 کارمند در ایالات متحده دارد که بسیاری از آنها کوزاک مدتی را در دفتر مرکزی خود در لس آنجلس و عملیات اولیه خود را در کیپ کاناورال، فلوریدا صرف می کند.

کوزاک و کراولی فارنگا تصویر متفاوتی از SpaceX نسبت به ظاهر این شرکت در انظار عمومی ارائه می دهند. مهندسان زن به طور منظم میزبان سایت های پرتاب این شرکت هستند که میلیون ها نفر به صورت آنلاین آن را مشاهده می کنند، در حالی که گوین شاتول، رئیس و مدیر عملیات اسپیس ایکس، به یکی از تاثیرگذارترین زنان در صنعت فضایی تبدیل شده است.

ماسک در مصاحبه‌ای با مجله تایم روز دوشنبه، تأسیسات توسعه SpaceX Starship در تگزاس را “مانند یک صومعه فناوری” توصیف کرد و گفت که نیروی کار این شرکت مردانه است.

ماسک در مصاحبه ای گفت: «به ندرت وجود دارد – چند زن در اینجا وجود دارد – اما تعداد آنها زیاد نیست، و دور است و ما با فناوری سروکار داریم.

لازم به ذکر است که SpaceX به عنوان یک شرکت فضایی تنها نیست که با انتقادات داخلی از فرهنگ خود مواجه است. اوایل امسال، Lioness مقاله مشابهی از الکساندرا آبرامز، رئیس سابق ارتباطات جف بزوس در Blue Origin منتشر کرد.

مقاله آبرامز که به طور ناشناس توسط 20 کارمند فعلی و سابق Blue Origin پشتیبانی می شود، استدلال می کند که یک محل کار “سمی” محیطی جنسیت گرا ایجاد می کند. بلو اوریجین سال پرنوسانی داشته است، از موفقیت در پرتاب 14 نفر بر روی موشک نیو شپرد تا شوک ناشی از جابجایی زیاد کارکنان.

تجربه آنها

کوساک در سال 2017 کار خود را در اسپیس ایکس به عنوان کارآموز آغاز کرد، قبل از اینکه شرکت او را به طور تمام وقت در سال 2019 استخدام کند. کوساک گفت، در طول دوره کارآموزی، کارآموز دیگری “در حالی که ظرف هایم را می شستم” در ساختمان شرکت “الاغم را گرفت”. او گفت که این حادثه را به دو همکار از جمله یک رئیس گزارش داده است، اما “موضوع هرگز به HR ارجاع نشد” و او همچنان “با این مرد در سکونت زندگی می کند”.

او نوشت که طی دو سال بعد، در حین کارآموزی در شرکت، «مردان بی‌شماری» «پیش‌رفت‌های جنسی برای من» کردند و ادعا کردند که همکار مردی دستش را روی پیراهن من، از پایین کمر تا سینه‌ام کشید. کوساک گفت که این حادثه را دوباره به رهبران خود گزارش داده و این بار با HR ملاقات کرده است.

“هیچ کس دنبال نکرد. کوساک گفت: این مرد جزئی از تیمی بود که من در مورد آن گزارش دادم و روی آن کار کردم.

او گفت که در سال 2021، به عنوان یک کارمند تمام وقت، کوساک “حوادث جدید جنسیت گرایی در منابع انسانی” را به همراه آورد، از جمله مواردی که او شاهد بوده است.

“زمانی که مجبور شدیم در طول همه گیری از خانه کار کنیم، مردان شرکت اکانت اینستاگرام من را پیدا کردند و برایم پیامی فرستادند تا از من دعوت کنند. یکی ساعت 4 صبح با من تماس گرفت. یکی دیگر از همکاران به خانه من آمد و اصرار داشت که من را لمس کند حتی زمانی که من بارها خواستم حرفه ای بمانم.

او ادعا می کند که در پاسخ به هر حادثه ای که به HR گزارش داده است “هیچ کاری انجام نشده است”.

«به من گفته شد که مسائلی از این دست بیش از حد شخصی هستند که نمی‌توان آنها را آشکارا با مجرمان مطرح کرد. کوساک گفت که در عوض، آنها گفتند که برنامه های آموزشی اجباری برای شرکت وجود خواهد داشت.

کوساک گفت که پس از حوادث بیشتر، او “پیامی به شورای اخلاق و انطباق ناشناس اسپیس ایکس” ارسال کرده است. اما کوساک گفت: «با وجود ناشناس بودن تبلیغ شده، این مشکل در واقع یک فرم مایکروسافت بود که به مدیران اجازه می‌دهد هویت فرستنده را ببینند.»

کوساک گفت: «یک هفته بعد، منابع انسانی با من تماس گرفت و با سؤالات تهاجمی درباره ماهیت آزار و اذیت مواجه شدم.

کوساک گفت، قبل از ترک شرکت، با گوین شاتول، رئیس اسپیس ایکس و همچنین مدیر منابع انسانی شرکت ملاقات کرد.

کوساک نوشت: «آنها به من اطمینان دادند که هرگز تجربه آزار و اذیت من را نشنیده‌اند و گفتند که مدیریت سطح اجرایی در بحث درباره فراوانی این مشکل در بخش‌هایشان دخالتی ندارد.

شاتول قبلاً گفته بود که SpaceX یک سیاست “نه ——” دارد. شاتول در اوایل سال جاری خطاب به دانشگاه نورث وسترن گفت: «یک ——-» افرادی هستند که «دیگران را قطع می کنند» و «محیطی خصمانه ایجاد می کنند که هیچ کس نمی خواهد در آن مشارکت کند». اما کوساک در مقاله خود استدلال می کند که فرهنگ SpaceX در عمل از این سیاست پیروی نمی کند و می نویسد که “هر کسی و هر فردی که مرا مورد آزار و اذیت قرار می داد با وجود سیاست به اصطلاح عدم تحمل و نه —— این شرکت تحمل شد. . “

کوساک به CNBC گفت: «در نهایت ناامید شدم. “چون فکر می کردم در آن زمان که در این جلسه بودم [with Shotwell]آنها خواهند دانست.”

کراولی فارنگا اضافه کرد که برای مدیریت اسپیس ایکس «شنیدن در مورد آزار جنسی در شرکت» اخیراً «معقول» است. او گفت که در یک شبکه زنان با یک مربی که با شاتول صحبت می‌کرد، صحبت می‌کرد و درباره نحوه رفتار یک ناظر مرد SuperX با کرولی فارنگا در زمانی که او کارآموز بود صحبت کرد.

“گوین [Shotwell] کراولی فارنگا گفت: او از شنیدن این که یک مدیر دو ساعت را با کارآموزش سپری کرده خوشحال نبود.

کوساک در مقاله خود افزود که “آخرین چیزی که شنیدم، کارآموزان جدید اسپیس ایکس در مورد نحوه گزارش بهتر آزار و اذیت خود آموزش خواهند دید”، اما تاکید کرد که آزاردهنده های ادعایی او “هنوز پاسخگو نیستند.”

طرح کربن خنثی او

کوساک گفت که “طرحی ایجاد کرده است که منجر به خنثی شدن کامل کربن اسپیس ایکس تا سال 2030 می شود”، تا حدی به این دلیل که می دید فرهنگ این شرکت در تضاد با ماموریت آن برای تبدیل بشریت به گونه ای چند سیاره ای است.

کوساک در این مقاله می نویسد: «این شامل چارچوبی برای جامعه ای متنوع و کاربردی بود که از گذشته استعماری ما درس می گرفت و تجربیات محلی را در بر می گرفت.

کوساک ادعا می کند که برخی از ساختمان های اسپیس ایکس “با ژنراتورهای گاز کار می کنند” و می گوید که “این بودجه برای کاهش انتشار کربن در نظر گرفته نشده است”.

کوساک گفت: «تا زمانی که پنل‌های خورشیدی در محوطه دانشگاه وجود دارد، تمام تلاش‌ها برای پایدار ساختن ساختمان‌ها و زیرساخت‌های جدید (LEED) به نفع توسعه هر چه سریع‌تر کارخانه مردود است.

کوساک نوشت که او طرح خود را مستقیماً برای ماسک آورده است، اما گفت که او آن را در ایمیلی رد کرده است و می گوید: “ما انرژی باد و خورشید داریم.” او گفت که به کار بر روی طرح خود ادامه می دهد و سایر مهندسان اسپیس ایکس برای کمک داوطلب می شوند. آن را توسعه دهد. کوساک گفت، قبل از ترک در نوامبر، او “آخرین یادداشتی را برای تیم من برای ادامه کار برای راه حل آب و هوای پایدار” گذاشت.

ماسک، ساعاتی قبل از انتشار مقاله کوزاک در توییتی در روز سه‌شنبه، از پروژه‌ای درباره آب و هوای این شرکت خبر داد.

ماسک گفت: اسپیس ایکس برنامه ای را برای حذف CO2 از جو و تبدیل آن به سوخت موشک راه اندازی کرده است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurmainstagram takipçi satın alhttps://www.fivesosyalmedya.com/mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesbuy instagram followersMobil Ödeme NakitMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirmeyabancı dizi izleMobil Ödeme Bozdurma 1xbetElexbetMobilbahisCanlı Bahis SiteleriTrbetGorabetMariobetTipobetBetpas