نحوه پارتیشن بندی هارد اکسترنال در ویندوز 7، 8 و 10 چیکاو

به عبارتی دیگر، کل حجم آن، به رخ یک درایو بزرگ، در دسترس قرار دارد. سوای حرید هارد اکسترنال اکسترنال داده‌ها به رخ نامنظم بر روی این فضای ذخیره‌سازی، اسکن می‌شوند. هر دستگاه یا قابل انعطاف افزار ذخیره سازی که در آن پارتیشن بندی رخ نگرفته باشد را در اصطلاح FLAT می نامیم. هدف کلیدی پارتیشن بندی نوعی تقسیم سازی فضای در دسترس ما هست.

  • به جرأت می قدرت گفت همین بسته ی قابل انعطاف افزاری یک ابزار فوق العاده کاربردی می باشد.
  • به همین استدلال در رخ خرابی داده ها قابلیت تجدید اطلاعات در نقطه ای دیگر از هارد دارای احتمال بیشتری فراهم می شود.
  • برای این که بخواهید از شیوه ویندوز پارتیشن بندی نمایید می توانید از دو شیوه متفاوت این عمل را انجام دهید.
  • پارتیشن بندی کلیدی دو جور می باشد که در این نوشته کارایی داریم شما را اصلی این دو دسته پارتیشن بندی به این معنی که MBR و GPT آشنا و تفاوت ها آن ها را برای شما ابلاغ کنیم.

ابتدا هارد اکسترنال را با کابل USB به رایانه متصل کرده و سپس از آن، برنامه MiniTool Partition Wizard را راه‌اندازی کنید. با اجرای قابل انعطاف افزار، خواهید دید که تمام هارد دیسک‌های متصل به کامپیوتر، در ستون Disk Map فهرست شده‌اند. در این مرحله به جهت درایو ایجاد شده، یک کلام انگلیسی در لحاظ بگیرید و بر روی Next کلیک کنید. در همین پنجره باید پارتیشن تولید شده را فرمت نمایید تا بتوانید داده‌ها را روی آن ذخیره کنید. یک سیستم فایل را انتخاب نمایید و در غایت تیک کنار “Perform a quick format” را فعال کرده و روی Finish کلیک کنید. در صورتی که مادربرد سیستم شما قابلیت UEFI را دارد ، اساسی کارگزاشتن یک ویندوز 7 یا این که 8 مهم آپدیت جدید ، 64 بیتی و قابلیت UEFI ؛ هارد خود را پارتیشن بندی نمایید و به دنبال آن تغییر‌و تحول فرمت هارد دیسک خویش را از mbr به GPT مشاهده کنید .
تفاوت دیگر در این دو نوع درایو در برچسب گذاری آن ها میباشد به این رخ که درایو های Primary را می توان اهمیت حروف C, D و… نام‌گذاری کرد البته به جهت درایو logical نمی اقتدار همین برچسب را اعمال کرد. از Fdisk مضاعف غربت كنید چون سبب ساز خراب شدن هارد شما می شود. همین برگه شامل مورد هایی جهت انجام اعمال مختلف بر بر روی دیسك طاقت فرسا می باشد. لازم به اشاره هست که ایمالز مغازه اینترنتی نمی باشد و هیچگونه دخالتی در کارکرد مغازه ها نداشته و صرفا یک منبع برای جستجو، مقایسه و معرفی فرآورده و مغازه های اینترنتی می باشد. پیش از اینکه به خانواده‌ی پهناور نت‌ران بپیونده، از سال ۱۳۹۱ به‌طور حرفه‌ای در زمینه‌ی بهینه سازی سایت برای گوگل و بهینه سازی صفحه ها وب و تولید محتوا کار داشته. مهارت یزدان محتوا نویسیه، و همینطور علاقه‌ی خاصی به صنعت بازی‌های ویدیویی و همچنین خبر ها تکنولوژی داره.

روش های پارتیشن بندی هارد در کارگزاشتن ویندوز

نرم افزار Paragon Partition Manager برای پارتیشن بندی هاردهای اکسترنال می باشد و این قابلیت را می دهد که دیسک را به درایو تبارک منتقل کنید. این قابلیت و امکان را نیز میدهد که پارتیشن را ایجاد، حذف، قالب بندی و حتی پنهان کنید. در سطح دوم می بایست هارد اکسترنال تعیین شود و به جهت شروع پارتیشن بندی کردن در فضای خالی کلیک راست شود. در منوی به اکران درآمده بایستی مورد New Simple Volume گزینش شود.
درواقع نمی توان آن را یک طرز پارتیشن بندی جداگانه در لحاظ گرفت و به نوعی پایین مجموعه پارتیشن بندی Extended است. در این طریق درایوهای گونه بندی شده در حالت Extended را به عنوان Logical اسم گذاری می کنند. در زمان کارگزاری ویندوز به طور معمول تنها یک پارتیشن در هارد دیسک شما تولید می شود. با این حالا شما می توانید هارد دیسک خویش را به یکسری پارتیشن متفاوت تقسیم نمایید و فولدر های دیتا خویش را قطع از پوشه های سیستمی خود ذخیره کنید. برای پارتیشن بندی موقع کارگزاری ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ شما می بایست در زمان کارگزاری و در پنجره ذیل مورد Custom Installation را گزینش کنید. یکی از از دلایل اهمیت پارتیشن بندی هارد دیسک همین هست که می‌توان به شکل بهینه از فضای دیسک به کارگیری کرد که همین عمل سبب ساز بهینه سازی و دسترسی سرعت بالا به اطلاعات می‌شود.
بعد از اتصال هارد اکسترنال به کامپیوتر حساس ویندوز 7 روی “” My Computer کلیک راست کنید. آنگاه از اتصال هارد اکسترنال به کامپیوتر متصل پروسه تحت را دنبال نمایید تا هارد اکسترنال خود را به طور خودکار پارتیشن بندی کنید. در ویدیوی تحت نحوه رمزگذاری هارد اکسترنال می‌توانید اهمیت «5 تا از برگزیدگان قابل انعطاف افزار های پارتیشن بندی» آشنا شوید. درایو جدید اساسی گنجایش آیتم حیث ساخته شده است.برای این‌که آن را فرمت و قابل به کار گیری کنیم،روی آن راست کلیک کرده و آیتم New Simple Volume را انتخاب می کنیم.
عمومی
حواستان باشد که همگی داده های ذخیره شده ازبین خواهد رفت. برای ساختن پارتیشن در آغاز حافظه خویش را به کامپیوتر متصل نموده و سپس از اتصال درایو شما بارگذاری می شود در صورت بیشتر نشدن به صورت خودکار یک مرتبه سیستم خویش را راه اندازی دوباره یا این که ری آغاز کنید. آن‌گاه از گشوده شدن پنجره مورد حیث در برگه مهم این ابزار، حافظه هایی که به دستگاه شما متصل هستند اکران داده می شود. برای شناخت با اشکال پارتیشن و شیوه ساخت آن تا انتهای همین مطلب همپا امداد سیستم باشید.
در نهایت، ممکن هست این مراحل برای اعضا معمولی ضروری نباشد. گرچه انجام همین عمل ریلکس هست ولی ممکن است برای برخی اعضا چالش‌های خاصی تولید کند. نام، آدرس اینترنتی و سایت من را در این مرورگر ذخیره کن برای دفعه بعد. در دیگر ساعتها پس از گرفتن پیغام شما عزیزان، در اولین ساعت‌ها روز کاری آتی با شما تماس می گیریم. اهمیت تصویب نام در خبرنامه اولین نفری خواهید بود که از نهایی محصولات ، خبر‌ها و فروش های ویژه و کدهای تخفیف ما باخبر می گردید ، پیشنهادات شگفت انگیز را در پست الکرونیکی خود دریافت کنید .

برنامه EaseUS Partition Master به جهت تغییر‌و تحول پارتیشن های هارد

البته اعضا باید دقت داشته باشند برای نگهداری دیتاها در زمانه این عملیات می بایست گزینه Using Enhanced Data Protecting Mode را گزینش کنند. (در صورتی که سیستم شما از دسته MBR است)، از رابط کاربری به جهت پارتیشن بندی هارد در کارگزاشتن ویندوز استعمال کنید. بر روی دکمه New کلیک نمایید و میزان مطلوب رو برای درایوها بر مبنای مگابایت وارد کنید. به جهت تبدیل گیگابایت به مگابایت، تعداد گیگابایت رو در 1024 ضرب کنید. مثلاً به جهت ساخت یک درایو 60 گیگابایتی، می بایست 60 را در 1024 ضرب کنید که هم اندازه مگابایت می شود.
روش هایی که امروز در انزل وب به شما آموزش دادیم به جهت پارتیشن بندی هارد نو لپ تاپ و کامپیوتر کاربرد دارد. ما تلاش کردیم که طرز هایی که وجود دارد را به شما معرفی و تا حد امکان تدریس دهیم. درصورتیکه در مورد پست امروز انزل وب نظر و یا این که پیشنهادی دارید می توانید در بخش بینش همین پست حساس ما در در میان بگذارید. پارتیشن بندی به معنای تقسیم بندی هارد به سیستم های استفاده پذیر جداگانه می باشد، با پارتیشن بندی هارد درایو این قابلیت و امکان به جهت شما مهیا می شود تا دوسیستم مختلف شبیه به Windows و macOS را بر روی یک کامپیوتر کارگزاشتن کنید. نکته مهمی که می بایست به آن اشاره داشت همین میباشد که دارای پارتیشن بندی هارد درایو، فضاهای در دسترس شما در هارد درایو نیز تقسیم بندی می شوند.
اکنون می‌توانید روی فضای اختصاص نیافته در هارد اکسترنال کلیک راست کرده و گزینه Create را تعیین کنید تا پنجره Create New Partition باز شود. در این قسمت، می‌توانید پارامترهای متعدد پارتیشن سایت خبری بندی را تهیه و تنظیم کنید. همان‌طور که در شروع نوشته نیز اشاره کردیم، قابل انعطاف افزارهای رایگان متعددی وجود دارا هستند که حساس استفاده از آن‌ها، می‌توانید به راحتی هارد اکسترنال خویش را پارتیشن بندی کنید.
محدودیت استفاده از ظرفیت هارد در فرمت MMR تا 2 ترابایت می باشد ولی اهمیت فرمت GPT میتوانید تا 9.4 زتابایت از گنجایش هارد را استعمال کنید. فرمت MBR میتواند 4 درایو Primary ساخت کند که هر یک به درایو لاجیکال تبدیل شوند ولی در علیه فرمت GPT میتواند تا 128 درایو پرایمری داشته باشد. در نصیب Wizard مقدار حافظه ی آیتم لحاظ خود به جهت پارتیشن تازه را مشخص می کنید.
یکی از امکانات عالی نرم افزار AOMEI Partition Assistant SE همین می باشد که به شما قابلیت و امکان می‌دهد سیستم عامل خویش را فارغ از کارگزاشتن مجدد به درایو دیگری منتقل کنید. برای تولید درایو های بیشتر می توانید این روند را تکرار کنید. البته شیوه بی آلایش خیس این می باشد که ابتدا پارتیشن بندی هارد در نصب ویندوز را به جهت یک درایو کارگزاری ویندوز کلیدی گنجایش مطلوب انجام دهید و آن‌گاه در محیط ویندوز مهم رابط کاربری معمولی تر ادامه پارتیشن بندی را ادامه دهید. وقتی که به جهت او‌لین بار یک لپ تاپ نو را خریداری کرده اید و می خواهید آن را راه و روش اندازی کنید، دقیقا زمانی است که می بایست پارتیشن بندی آن را انجام دهید. آیتم بعدی همین که ممکن است به هر علتی نظیر فساد و تعمیرات هارد لپ تاپ یا حتی تعمیر لپ تاپ دل، پارتیشن بندی پیشین پاک شده باشد و مجددا به پارتیشن بندی درایوها نیاز داشته باشید.

آموزش پارتیشن بندی هارد دیسک

از طرف دیگر جداول پارتیشن بندی که کامپیوتر مقدار حجم هر درایو را در آن تشخیص می دهد، صرفا در یک محل در شروع هارد ذخیره می شوند و حیاتی فساد همین جداول MBR، کل هارد از عمل می افتد. به این ترتیب هم شیوه انجام همین فعالیت معمولی میگردد و هم در وقت شما صرفه‌جویی خواهد شد. برنامه پیش‌نمایش تغییرات را نیز به‌شما نشان خواهد بخشید تا درصورتی که می‌خواهید، آن‌ها را باز‌نگری و آن گاه کلیه تغییرات را اساسی نیز اعمال کنید. از دیگر امکاناتی که برنامه EaseUS دراختیار شما می‌گذارد می‌توان به مخفی کردن پارتیشن‌ها، آپگرید درایو سیستم به یک درایو تازه و قابل بوت، ترکیب پارتیشن‌ها و انتقال ویندوز به یک هارد دیگر اشاره کرد.

روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک وایرا

EaseUS Partition Master همین امکان را برای اعضا آماده می‌کند تا بتوانند صرفا اهمیت چند کلیک، اندازه، ایجاد، فرمت یا حذف پارتیشن‌ها را انجام دهند. مراحل بالا را برای کل پارتیشن‌هایی که قصد تولید آنان را دارید تکرار نمایید تا در نهایت، یک هارد اکسترنال پارتیشن بندی شده در اختیار داشته باشید. لپ تاپ محصولی میباشد که امروزه کلیه ما به مهربانی با آن شناخت داریم. توشیبا یک عدد از برند هایی است که در ساخت رایانه و اجزای وابسته به آن عمل می کند. همین دستگاه از دو بخش نرم افزار و طاقت فرسا افزار تشکیل شده است. پس از بوت سیستم روی Drive Options کلیک کنید و گزینه New را گزینش کنید.

واحد تعمیرات تلویزیون توشیبا

تفاوت Primary حیاتی Logical در همین می باشد که امکان بوت شدن در Primary وجود دارااست و این خصوصیت به استدلال MBR در درایو Logical وجود ندارد در ذیل طریقه پارتیشن بندی هارد خام را توضیح می دهیم. بر روی آیکن کامپیوتر در دسکتاپ کلیک راست کرده و آیتم manage را برگزینید. درایوهای کامپیوتر تان را مشاهده می فرمایید روی یکی از از آنها راست کلیک کرده به تیتر نمونه درایو D و گزینه Change Drive Letter and … را تعیین نمایید. آنگاه روی کلید Remove در پنجره تازه کلیک نمایید اساسی انجام این عمل درایوتان از دید دیگران ناپدید خواهد شد.

چرا هارد اکسترنال را پارتیشن بندی می‌کنیم؟

می توانید آن پارتیشن را کوچک کنید و پارتیشن جدیدی را از فضای مازاد تولید کنید. این شیوه را برای همگی درایو های ایجاد شده انجام دهید تا حجم نهایی تمامی درایوها تثبیت و هارد دیسک آماده استفاده شود. آنگاه روی درایوی دلخواه به غیر از درایو ویندوز راست کلیک کرده و مورد فرمت را انتخاب کنید. حالا عدد 1 (اگر که می خواهید پارتیشن C شما فعال شود) را وارد کرده و کلید Enter را فشار بدهید تا پارتیشن C به عنوان پارتیشن فعال انتخاب شود. همین سوال به شما می گوید که آیا مایل می باشید تمام فضای هارددیسک را به پارتیشن Primary اختصاص داده و آن را فعال نمایید؟ مسلم میباشد که همچین کاری به جهت یک هارددیسک حیاتی ظرفیت 40GB و یا این که بیشتر، غیر معقول است.
پارتیشن بندی هارد دیسک صحیح عمر هارد دیسک را بالا می پیروزی و شتاب سیستم را بسط می دهد. پارتیشن بندی هارد دیسک بایستی قابلیت انعطاف داشته باشد تا موثر واقع شود. آن گاه از انجام سطح اولیه کاربر بایستی هارد اکسترنال را انتخاب کرده و بر بر روی آن کلیک کند.
حالا در برگه باز شده باید Product Key ویندوز خویش را وارد کنید، برای رد شدن از همین تراز کافی است بر روی I don’t have product key کلیک کنید. هارد دیسک هایی که بوسیله FAT32 پشتیبانی می‌شوند، نمی‌توانند بخش اعظم از 32گیگابایت باشند. Disk Management حافظه SSD را پیدا کند و روی آن کلیک راست کند، آیتم New Simple Volume را تعیین کند. پارتیشن های extended جور دیگری از پارتیشن ها می‌باشند که امکان تبدیل شدن به پارتیشن های logical را دارند. در اصل هر هارد به شکل متوسط اصلی 4 عدد پارتیشن primary و یک پارتیشن extended هست.
همانطور که تماشا می کنید در همین سیستم یک پارتیشن Primary و 3 پارتیشن Logical دیده می شود. روش فعالیت به همین رخ میباشد که زمانی یک پارتیشن را انتخاب می نمایید گزینه های متفاوتی در قسمت چپ برنامه فعال می شود. در سطح اولیه فرض نمایید می خواهید یک عدد از پارتیشن ها را به دو قسمت مساوی تقسیم نمایید به جهت انجام اینکار روی پارتیشن آیتم لحاظ خودتان، یکبار کلیک کنید تا آیتم های قسمت چپ برنامه فعال شود. ابتدا بر روی پارتیشن گزینه نظر کلیک کرده و دکمه Next را تعیین کنید. شما می‌توانید به جهت ذخیره اطلاعات از پارتیشن‌های دیگر به کارگیری کرده اما قبل آن بایستی درایو را کاملاً فرمت کرد. سیستم‌هایی که از لینوکس به کارگیری می‌کنند، به طور معمول چندین پارتیشن دارند.

انواع پارتیشن بندی هارد

این وضعیت پرایمری در واقع منتخب است که سیستم استدلال ویندوز بر روی آن درایو کارگزاری می شود. اگر تمایل دارید هارد درایو مک خویش را پارتیشن بندی کنید تا بر روی آن سیستم عاملی مانند macOS Mojave را کارگزاشتن کنید، می توانید از برنامه on board داخل پیروزی مهم اپل، به این معنی که disk utility استفاده نمایید. در همین تدریس به دنبال همین هستیم که طریق پارتیشن بندی هارد در Mac را به شما آموزش دهیم پس اصلی تدریس تکنولوژی و فناوری یار باشید. پارتیشن بندی هارد لپ تاپ مانند بقیه فرایندهای قابل انعطاف افزاری عملی پیچیده و به مهارت و تخصص نیاز دارد.
فارغ از برند لپ تاپ در صورتی که سیستم استدلال بر روی آن نصب نشده باشد اضطراری می باشد اقدام به پارتیشن بندی هارد کنید. از دیگر طریق های پارتیشن بندی هارد دیسک در ویندوز استعمال از قابل انعطاف افزار متمایز ست که برای اجرا از آن ها استعمال می شود. در ادامه قصد داریم مهم استعمال از برنامه minitool Partition Wizzard به پارتیشن بندی حافظه بپردازیم.
چندین روش به جهت استفاده بهینه از این قطعه حساس کامپیوتر وجود دارد. یک نحوه پارتیشن بندی میباشد که فضای هارد را به بخش‌های مجزای متفاوت تقسیم می‌کند. به این ترتیب می‌توانید فضای هارد را به بخش‌های مجزای متمایز تقسیم کنید که مشابه به دیسک‌های مستقل فعالیت می‌کنند. حیاتی پارتیشن بندی می‌توانید فضای هارد را تقسیم بندی نمایید تا به رخ بهینه از آن استعمال کنید.

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesNovagraAyırma BüyüsüOmeglegates of olympus oynaEvde Paketleme İşi İstanbul