Google Scholar و یخ کوهی که در بالا نشان داده شده چه ارتباطی دارند؟ اغلب ، هنگامی که ما در مورد موتورهای جستجو در مقابل بانکهای اطلاعاتی علمی صحبت می کنیم ، به بحث در مورد قابل رویت در مقابل وب عمیق می پردازیم. وب قابل مشاهده توسط عنکبوت ها و جمع آوری داده ها که به ایجاد شاخص های گسترده وب برای گوگل ، بینگ و سایر موتورهای جستجو می پردازند ، به راحتی ویرایش می شود. وب عمیق چندان آسان نیست. وب عمیق شامل مواردی است که عنکبوتها نمی توانند خزنده شوند. متأسفانه ، مطالب موجود در Deep Web اغلب شامل پایگاه داده های علمی ما هستند!

برخی از محدودیت های استفاده از الگوریتم ها چیست؟ Google Scholar کمتر از ده ها نفر را استخدام می کند و دارای فهرست موتورهای جستجو در مقالات آکادمیک آنقدر بزرگ است که هیچ کس از اندازه دقیق آن خبر ندارد. در مقابل ، شرکت هایی مانند تامسون رویترز که وب علوم را تولید می کنند ، هزاران کارمند دارند. تلاش های دانشگاهی مانند MathSciNet که 100 پوند عضو دارد ، روی رشته های خاص تمرکز دارد. حتی سیستم داده های اخترفیزیک ، که دارای یک تیم کوچک است ، با کتابداران و متخصصان اطلاعات در سراسر جهان شبکه ای را ایجاد می کند تا برخی از جنبه های بسترهای اطلاعاتی خود را به جمع آوری برساند.

Google Scholar نمی تواند یکپارچگی یا کیفیت داده های وارد شده به خط لوله خود را بررسی کند. مانند سایر وب ، شما در حال کار با هر اطلاعاتی هستید که عنکبوت های Google می توانند جمع کنند. غالباً این داده ها دارای خطا هستند. عناوین دارای عناوین زباله ای خواهند بود. برخی از استنادهایی که نمی توانید از طریق آنها کلیک کنید (که گوگل از آنها از کتابخانه ها برداشت می کند) در واقع فقط مقاله هایی هستند که به مدت ده ها سال به نادرست ذکر شده اند ، بنابراین گوگل نمی تواند متن کامل را پیدا کند و نویسنده دقیقاً نمی تواند اعتبار کسب کند. نویسندگان ممکن است از دست نروند. ممکن است کل متن ویران شده یا خراب شود. Google نمی تواند هیچ یک از این موارد را برطرف کند و آنها را در اختیار وب سایتهایی قرار می دهد که داده های اشتباه را ارائه می دهند تا ویرایش ها را روی سیستم عامل های خود انجام دهند. هر ویرایش 6-9 ماه طول می کشد تا در Google Scholar نمایش داده شود.

بنابراین ، آیا باید از گوگل اسکولار فارسی استفاده کنم؟ Google Scholar ابزار بدی نیست – همه چیز جنبه های مثبت و منفی خود را دارد. در عوض ، این راهنما امیدوارم برخی از ابزارهای مورد نیاز خود را برای اطمینان از دستیابی به متن کامل به شما ارائه دهد.