پروتکل کیوتو رفت و به زور پر از 15 سال پیش تا امروز—و در عین حال بحران آب و هوا که فوری تر از همیشه.

در روز یکشنبه 15 سال خواهد گذشت از پروتکل کیوتو تصویب شد در 16 فوریه سال 2005 بود که هشت سال پس از آن مذاکره شد در سال 1997. پیشرفت متوقف شده به دلیل عدم رسیدن به سهمیه کشورها ملزم به اجرای پروتکل. بن بست شد و در نهایت شکسته هنگامی که روسیه امضا کرد تا به مقابله: هنگامی که روسیه پیوست, کشورهای متعهد به کیوتو تولید 55 درصد یا بیشتر از انتشار جهانی بین آنها است.

هدف از این پروتکل برای ارائه ساختار سازمان ملل در چارچوب کنوانسیون تغییر آب و هوا یا UNFCCC (1994)—پیمان ارتکاب کشورهای صنعتی به تلاش برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای و دیدار با فردی به اهداف. این UNFCCC خود را بیشتر یک مجموعه ای از اصول راهنما تخمگذار هدف از بتن مجموعه ای از قوانین با تعهدات سفت و سخت. پروتکل کیوتو تغییر این تنظیم اهداف. این در ابتدا اضافه شده به طور متوسط 5 درصد کاهش از گازهای گلخانه ای (GHG) تولید گازهای گلخانه ای نسبت به سطوح سال 1990 انجام شده بین سال های 2008 و 2012.

این اولین تلاش های بین المللی برای مقابله با مشکل گرم شدن کره زمین. امروز 192 احزاب در سراسر جهان شرکت در پروتکل کیوتو با استثنا دارد از جمله ایالات متحده آمریکا

اما همه هدف اندازه گیری آن تلقی شده است شکست خورده اند. انتشار گازهای گلخانه ای همچنان به افزایش, شکستن رکورد (دوباره) در سال 2019 در حالی که مقدار CO2 در اتمسفر رسیده 416 قسمت در میلیون (ppm) برای اولین بار در تاریخ ثبت شده در روز دوشنبه. زمان درجه حرارت حداقل 1℃ بالا قبل از صنعتی سطح و با توجه به های اخیر پیش بینی ما در دوره به بیش از گرم شدن 4℃ تا پایان قرن.

بیشتر چه, دوحه, متمم آن اضافه شد به این پروتکل در سال 2012 هنوز برای به اجرا در آمده است. قصد این بود که به مجموعه ای از یک تعهد جدید فاز بین 1 ژانویه 2013 دسامبر 31 سال 2020 اما هرگز موفق به دریافت 144 از 192 مورد نیاز پذیرش از طرفین امضا به کیوتو.

یکی از بزرگترین موانع از شروع از شکست از آمریکا متعهد—و رخ داد که برای بار دوم با توافق پاریس. در حالی که ایالات متحده به طور معمول گرفته شده یک نقش برجسته در طرح های بین المللی وجود دارد به نظر می رسد قوی تمایل به انجام این کار در مربوط به آب و هوا مهم است. فقط به عنوان رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان ایالات متحده در خارج از پاریس در سال 2017 سابق رئیس جمهور جورج بوش در زمان ایالات متحده از پیمان کیوتو در سال 2001.

“اگر ایالات متحده تا به حال شده است از شروع آن می شده اند و مسیر های مختلف در دسترس نباشد” مایکل لازاروس یک دانشمند ارشد و مدیر موسسه محیط زیست استکهلم ایالات متحده مرکز گفت: عصر ایران.”وجود دارد که یک حس است که ما همه با هم اقدام.”

موضوع دیگر کارشناسان برجسته است که آن را پیش بینی سطح انتشار گازهای گلخانه ای است که آمده اند از کشورهای در حال توسعه. در آن زمان چین به عنوان یک کشور در حال توسعه بود و بنابراین نه محدود به توافق است. اما این کشور در تولید گازهای گلخانه ای سر به فلک کشید تقریبا بلافاصله پس از پروتکل کیوتو به اجرا در آمد و افزايش حدود 50 درصد بین سال های 2005 و 2014.

Climate Protest, London
دانش آموزان را در یک آب و هوا strike نسخه ی نمایشی در 14 فوریه سال 2020 در لندن, انگلستان. در 15 سال پس از کیوتو تصویب شد که تغییر آب و هوا جنبش تبدیل شده است بیشتر آوازی.
پیتر تابستان/گتی

شده اند وجود دارد برخی از مثبت. مهمتر کیوتو اولین بار برای تنظیم اتصال به اهداف مبارزه با تغییرات آب و هموار کردن راه برای آینده طرح های مانند پاریس. در هسته خود آن را نشان داد که ممکن بود برای موافقت نامه های بین المللی در آب و هوا به کار حداقل در اصل.

“پاریس از برخی جهات یک گام به عقب از نظر جاه طلبی از نظر تعهدات الزام آور و با استفاده از یک مکانیزم اجرای” گفت: لازاروس. “اما آن را نیز یک گام به جلو در شرایط یادگیری از آنچه کار نمی کند.”

و در حالی که آن را ممکن است موفق شد در فاز دوم آن برای اولین بار تعهد دوره زمانی نزدیک به سطح کامل از انطباق لازاروس اضافه شده است. در یک سطح عملی کیوتو همچنین ارائه یک مکانیزم تامین مالی برای کمک به کشورهای در انطباق با شیوه زندگی با استفاده از درآمد حاصل از یک (سپس) تازه تأسیس تولید گازهای گلخانه ای در نتیجه برنامه—مکانیسم توسعه پاک (CDM).

در پایان, آن را نه لزوما توافق است که در گسل در اینجا اما کشورهایی بودند که یک حزب است.

“این ناکارآمدی اقدام جهانی است که کشورهای در حال آماده شدن برای عمل عمیقا و یک توافق جهانی به تنهایی کافی نیست برای انجام این کار گفت:” لازاروس. “انگیزه که باید از کشور خود و ما شاهد بیشتر و بیشتر از آن.”

“آن را به عنوان گام اول و یک محصول زمان خود” استیو Herz ارشد سیاست بین المللی مشاور باشگاه سیرا بین المللی آب و هوا و انرژی کمپین اضافه شده است.

چیزهای زیادی تغییر کرده است در 15 سال گذشته. حداقل نه علم تبدیل شده است که بتن تر و با اعتماد به نفس در آن ادعا که فعالیت های انسانی است که با داشتن یک تاثیر قوی در آب و هوا. همچنین وجود داشته است پیشرفت تکنولوژی به خصوص در شرایط باد و انرژی خورشیدی و وسایل نقلیه الکتریکی.

“هزینه ها پایین آمده اند. آنها را آسان تر به ادغام گفت:” لازاروس. در اکثر موارد انرژیهای تجدید پذیر در حال ارزان تر برای تولید از زغال سنگ و گاز است.

تغییر دیگر این است که سطح عمومی برای حمایت از سیاست های آب و هوا و بیشتر متحد جنبش اعتراضی رانده شده توسط یک فعال جنبش جوانان. جنیفر مورگان مدیر اجرایی سازمان بین المللی صلح سبز می گوید: او است که افزایش در تعداد و نوع معترضین. بیشتر مردم در حال آمادگی برای شرکت در اقدام غیر خشونت آمیز از آنها 15 سال پیش و ما شاهد جرم بیشتر بسیج و راهپیمایی و همچنین مشخصات بالا گروه مانند انقراض شورش و اعتصاب.

“آب و هوا اعتصاب در روزهای جمعه نیست “طبیعی” چیزی که برای بچه ها انجام دهید را نشان می دهد و این سطح از ترس و عزم و اراده آنها گفت:” مورگان. “از طریق گرتا Thunberg ونسا Nakate و دیگران افراد جوان در حال حاضر می بینیم که صدای خود را به مسائل و این به راه انداخته است مقدار زیادی از انرژی فوق العاده است.”

این فعالیت دارای چشمانداز به بیشتر و بیشتر مردم در زندگی روزمره—افزایش وگان بودن بودن یک کلید مثال از اینکه چگونه مردم در حال یکپارچه سازی سازگار با محیط زیست دوستانه رفتار به زندگی روزمره است. در این سال یک رکورد 400 ، 000 نفر امضا به Veganuary.

Texas Wind Farm
متحده مانند تگزاس در آغوش فن آوری های تجدید پذیر مانند باد است. تنها ستاره امور خارجه به تولید بیشتر قدرت باد از هر کشور ایالات متحده آمریکا. تصویر گرفته شده در مارس 2, 2019 در بزرگراه بین ایالتی 40, آدریان, Texas.
پل هریس/گتی

اما آب و هوا فعالان معتقدند که این است که همیشه در حال همسان با همان شور و شوق و تعهد در سطح سیاسی. وجود دارد قطعا این قاعده استثنا: در واقع بسیاری از ایالات در ایالات متحده هر دو رنگ قرمز و آبی به تصویب رسید انرژیهای تجدید پذیر نه تنها به عنوان یک پاسخ به بحران آب و هوا اما از لحاظ اقتصادی به عنوان یک گزینه برتر. در واقع شهرستانها و شهرهای کوچک مانند چشمه های آب گرم در آرکانزاس در حال حمایت به سوئیچ به انرژیهای تجدید پذیر. اما این حرکت است نه لزوما در حال بازی کردن در سطح ملی.

یکی از چالش های عمده ای برای ظهور است ظهور پوپولیستی و ناسیونالیستی سیاست در سراسر جهان Herz گفت: عصر ایران.

“این ایده که ما خوب خواهد بود اگر ما در ساخت دیوار اگر ما نگه داشتن آن دیگر مردم از, اگر ما قرار داده و ما منافع firstand است که واقع بینانه و یا راه حل معقول” گفت: Herz.

در همان زمان صنعت سوخت فسیلی همچنان به کانال هنگفتی به لابی گری در بالا در سطح سیاسی.

“سوخت فسیلی است بردن آن تلاش برای سعی کنید به بلوف زدن راه خود را خارج از آن گفت:” مورگان. “آنها در حال حاضر صحبت کردن در مورد کاشت یک تریلیون درختان و گاز طبیعی به عنوان ترفندها برای منحرف کردن توجه و دور از واقعیت است که تصمیم گیری های خود به تمرین برای هر سوخت فسیلی—نفت و گاز و زغال سنگ هستند dooming فرزندان خود را به هرج و مرج آینده است.”

و آنچه از BP برنامه ای برای رفتن net-صفر تا سال 2050 اعلام کرد این هفته ؟

آن بزرگ “احساسات” و “فوق العاده در اصل” اما جزئیات وجود ندارد با توجه به مایکل که نشان می دهد که آنها راه می رفت دور از طرح های مشابه مانند [فراتر از نفت] در گذشته است.

وقتی که می آید به چه کار بعدی کارشناسان صدای آمریکا صحبت کرد و به اشاره مظنونین: رای گیری برای سبز فکر سیاستمداران قوانین سخت برای جلوگیری از آینده تولید گازهای گلخانه ای افزایش غرق کربن با کاشت درختان و مقررات مالی برای جلوگیری از سرمایه گذاری در سوخت های فسیلی شرکت. در این منجر به پلیس 26 در گلاسکو بعد از این سال کشور را به “رسمیت شناختن است که علم بدتر” و “یک تعهد قوی تر روی میز” گفت: Herz.

در کل اجماع به نظر می رسد که تغییر اتفاق می افتد—اما نزدیک به اندازه کافی سریع.

“ما بزرگترین مانع است و تصور ما از تغییر است که می تواند اتفاق می افتد درست در آستان ما گفت:” مورگان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im