180 جسد در ‘کشتار میدان” در بورکینا فاسو, حقوق, گروه, گزارش

حداقل 180 اجساد یافت شده در مشترک گور در Djibo یک شهر در شمال آفریقا دیده بان حقوق بشر (HRW) گفت: در یک گزارش منتشر شده در روز چهارشنبه گفت که قتل شد و به احتمال زیاد انجام شده توسط نیروهای دولتی.

“شواهد موجود نشان می دهد نیروهای دولتی درگیر شدند در توده فراقضایی اعدام” دیده بان حقوق بشر گفت. آن را به نام دولت به نگه داشتن آن مسئول به حساب.

بورکینا فاسو دولت گفت HRW آن را بررسی می کند.

وزیر دفاع Moumina Cheriff Sy گفت: این قتل می تواند مرتکب شده اند توسط گروه های جهادی به سرقت رفته با استفاده از لباس ارتش و تجهیزات لجستیکی.

“دشوار است برای مردم به تمایز بین مسلح گروه های تروریستی و دفاع و امنیت, نیروهای,” او گفت:.

بورکینافاسو شده است مبارزه با گروه های شبه نظامی با لینک کلیک کنید برای القاعده و دولت اسلامی پس از 2017. صدها نفر از غیرنظامیان کشته شده اند و تقریبا یک میلیون آواره از جنگ که آن هم تحت تاثیر همسایه نیجر و مالی.

با وجود وعده به تحقیق و تعقیب قبلی گزارش از نقض حقوق گروه های حقوق بشر می گویند دولت انجام داده بود ،

نگرانی از افزایش, گزارش از نقض حقوق بشر توسط سربازان درخواست اتحادیه اروپا و ساحل به رهبران هشدار می دهند در طول یک امنیت اجلاس سران در تاریخ 30 ژوئن که هر یک از نیروهای خود را به جرم نقض حقوق بشر خواهد بود به شدت مجازات است.

این نهاد گزارش گفت: قتل در Djibo به احتمال زیاد صورت گرفت بین ماه های نوامبر و ژوئن 2019 2020. ساکنان که دیدم بدن گفت HRW که مرده بودند همه مردان است.

آن گفت: اجساد باقی مانده بودند در گروه همراه عمده جاده و زیر پل ها و در مزارع و خالی زیادی در اطراف Djibo.

“بورکینا فاسو مقامات نیاز به فوریت کشف که تبدیل Djibo به ‘کشتار میدان’,” گفت: Corinne Dufka, ساحل, مدیر دیده بان حقوق بشر.

یک رهبر جامعه در Djibo گفت HRW: “بسیاری از مرده بودند blindfolded, تا به حال دست خود را گره خورده است تا و … بودند به ضرب گلوله در سر.”

بسیاری از کسانی که صحبت می کرد به دیده بان حقوق بشر گفت: آنها ترس از کشته شدن توسط نیروهای دولتی و همچنین نظامیان جهادی.

“در شب بسیاری از بار من می خواهم به شنیدن صدای وسایل نقلیه و پس از آن, bam! bam! bam! … و صبح روز بعد ما می دیدن یا شنیدن از جسد در این محل و یا این که” یک Djibo کشاورز گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im