ربوده شده بلاروس چهره مخالف پاره پاره کردن گذرنامه به طوری که او اخراج نمی شود

بنا به گزارش ها، این زن که شورش علیه الکساندر لوکاشنکو رهبر قوی بلاروس را رهبری می کرد، گذرنامه اش را در مرز با اوکراین پاره کرد تا مقاماتی را که تلاش می کردند او را به زور از کشورش خارج کنند، سرخورده کند.

شاهدان ديدن دستگيری ماريا کولسنيکووا را توصيف کرده بودند و روز دوشنبه توسط مردان نقابدار وارد اتومبيلی در مرکز مينسک شدند. نگرانی بین المللی از سرنوشت او و دو عضو دیگر شورای هماهنگی مخالفان وجود داشت.

اعتراضات در سراسر کشور در پی انتخابات مورد مناقشه ای که در آن سوتلانا تیخانوفسکایا حمایت گسترده ای را به دست آورد، ادامه یافته است. کولسنیکووا با او در تجمعات عمومی ظاهر شد و پس از ترک تیخانوفسکایا از کشور به لیتوانی همسایه، گوشته چهره اصلی مخالفان را در دست گرفت.

به گزارش رادیو اروپای آزاد، در میان گزارش های متناقض، معلوم شد که کولسنیکووا به یک پاسگاه مرزی در منطقه گومل در مرز اوکراین رانده شده است و ایوان کراوتسوف شورا و آنتون رودنکوف در همان خودرو هستند.

اشتراک نیوزویک ارائه می دهد >

Maria Kalesnikava ماریا کولشنیکووا ۳۸ ساله، یک رهبر اپوزیسیون در ۳ اوت ۲۰۲۰ در مینسک بلاروس ژست می گیرد. شاهدان گفتند او در مينسک توسط مردان نقابدار دستگير شد و گزارش ها حاکی است که او به مرز اوکراين رانده شده است. میشا فریدمن / گتی تصاویر

در ابتدا يک مقام مرزی بلاروس گفت هر سه کشور را ترک کرده اند، اما تلويزيون دولتی بعدا گزارش داد که کولسنيکووا در تلاش برای عبور از مرز در حالی که دو نفر ديگر وارد اوکراين شده اند، بازداشت شده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، با این حال او از ورود خودداری کرد و در سمت بلاروس مرز در بازداشت مقامات بلاروس باقی می ماند. گفته می شود که او ورود خود به اوکراین را با پاره کردن سند سفرش خرابکاری کرده است، بر اساس حساب های به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی.

آنتون هراشچنکو معاون وزیر کشور اوکراین در یک فیس بوک گفت مقامات مینسک اقدام به «اخراج اجباری… با هدف به خطر انداختن مخالفان بلاروس،” و که “این زن شجاع اقدام به جلوگیری از حرکت خود را در سراسر مرز است.”

اشتراک نیوزویک ارائه می دهد >

فراناک ویاچورکا روزنامه نگار مینسک به نیوزویک گفت: «مقامات بر این باور بودند که ترک تیکوهنوفسکایا از کشور و اجازه دادن به کولشنیکووا برای ماندن در این کشور، شکافی در مخالفان ایجاد خواهد کرد.

“آنها همیشه در تلاش برای دستکاری چیزهایی برای تقسیم اعتراضات هستند، اما کولسنیکووا و تیخانوفسکایا موافقت کردند که وحدت را حفظ کنند و من فکر می کنم این امر مقامات را خشمگین کرد.

“اونا هميشه بهت اين انتخاب رو ميدن، خيلي بد، و بد. به تیخانوفسکایا هم همین انتخاب داده شد، ما دقیقاً انتخاب را نمی دانیم، اما او شر کمتر را انتخاب کرد، تا به ویلنیوس برود.

“من فکر می کنم چیزی شبیه به آن برای این بچه ها نیز اتفاق افتاده است. شما یا انتخاب می کنید که کشور را ترک کنید یا به زندان بروید، بنابراین کولشنیکوا رفتن به زندان را انتخاب کرد. از یک سو مسئولان موفق شدند اما از سوی دیگر جامعه را بسیج کرده اند، چون از کولشنیکووا حمایت گسترده ای می شود، بسیاری از مردم او را دوست دارند.»

بنا به گزارش ها، هنگامی که از کشور خودش تبعید می شد، یکی از رهبران اعتراضی به نام ماریا کالسنیکاوا گذرنامه خودش را در مرز پاره کرد. بدون گذرنامه، مقامات نتوانستند او را بیرون بزنند و بازداشت کنند.

— Franak ViaÄorka (@franakviacorka) سپتامبر 8, 2020

انتظار می رود اعتراضات روز سه شنبه در همبستگی با کولسنيکووا صورت گيرد و اقدامات بيشتری در طول آخر هفته صورت خواهد گرفت.

ویاچورکا، همکار غیر مقیم شورای آتلانتیک می گوید: «مقامات متوجه نشده اند که این عملیات های کا گ ب مردم را نمی ترسوند، بلکه مردم را عصبانی می کند.»

او می گوید: «به جای سرکوب اعتراضات، بزرگتر هم خواهند شد. دیگر موضوع رهبران نیست، همه این اعتراضات توسط تیکوهنوفسکایا یا کولشنیکووا سازماندهی نشده بود، بلکه توسط کانال های تلگرام و خود مردم سازماندهی شده بود.»

شورای هماهنگی در پی انتخابات ماه گذشته که در آن لوکاشنکو در رای گيری که تقلبی می بينند برنده اعلام شد، برای انتقال مسالمت آميز قدرت فشار می آورد.

تيخانوفسکايا روز سه شنبه درخواست تحريم های بين المللی را برای سیلی زدن به رهبری بلاروس کرد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurmainstagram takipçi satın alhttps://www.fivesosyalmedya.com/mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesbuy instagram followersMobil Ödeme NakitMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme