افغانستان جنگ: مغلوب ساختن پیشی جستن را تحسین معامله با طالبان برای پایان دادن به 18 سال جنگ


پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

رئیس جمهور تهمت می گوید این است که “زمان را به مردم ما back صفحه اصلی” ایالات متحده آمریکا امضا مقابله با طالبان با هدف آوردن صلح به افغانستان است.

آقای ترامپ گفت: 5,000 نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا را ترک افغانستان ممکن است و او در دیدار با رهبران طالبان در آینده نزدیک بدون در نظر گرفتن که در آن.

آمریکا و ناتو توافق کرده اند که برای خروج تمام نیروهای ظرف 14 ماه اگر شبه نظامیان حمایت تاریخی معامله است.

مذاکرات میان دولت افغانستان و طالبان با توجه به دنبال دارد.

تحت این توافق شبه نظامیان نیز موافقت خود را اجازه می دهد القاعده یا دیگر گروه های افراطی به کار در این مناطق آنها را کنترل.

  • راه طولانی به سوی صلح
  • جنگ افغانستان: کوتاه و داستان بلند

آمریکا به افغانستان حمله کرد هفته پس از سپتامبر 2001 حملات در نیویورک توسط القاعده و سپس مستقر در افغانستان است. طالبان سرنگون شد از قدرت شد اما یک نیروی شورشی که تا سال 2018 فعال بود در بیش از دو سوم از کشور است.

بیش از 2400 ما سربازان کشته شده در جنگ است. حدود 12000 هنوز مستقر در کشور است.

چه چیز دیگری را مغلوب ساختن پیشی جستن می گویند در مورد معامله ؟

در سخنرانی خود در کاخ سفید آقای ترامپ تبریک گفت وزیر امور خارجه مایک Pompeo وزیر دفاع علامت Esper و “مردم ایالات متحده برای داشتن زیادی را صرف نظر از خون در شرایط گنج و خزانه داری.”

او گفت که طالبان تا به حال شده است در تلاش برای رسیدن به توافق با ایالات متحده برای مدت زمان طولانی است که او ایمان داشت که در این معامله به دلیل “همه از جنگ خسته شده اند.”

  • آنچه که می تواند صلح ،
  • که طالبان دارد ؟

رئیس جمهور افزود که نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا شده بود, کشتار تروریست ها در افغانستان “توسط هزاران نفر” و در حال حاضر آن را “زمان برای شخص دیگری برای انجام این کار و این خواهد بود که طالبان و از آن می تواند در کشورهای همسایه”.

“من واقعا بر این باورند که طالبان می خواهد برای انجام کاری به نشان می دهد ما همه اتلاف وقت,” او اضافه شده است. “اگر همه چیز بد اتفاق می افتد ما را با زور مثل هیچ کس تا کنون دیده ام.”

چه اتفاقی افتاد در دوحه?

این قرارداد امضا شد توسط ما فرستاده ویژه زلمای خلیل زاد و ولایت سیاسی رئیس ملا عبدل غنی برادر با آقای Pompeo به عنوان شاهد.

در یک سخنرانی آقای Pompeo خواست گروه های شبه نظامی به “نگه داشتن وعده های خود را برای قطع روابط با القاعده”.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

آقای ملا گفت او امیدوار است افغانستان در حال حاضر می تواند ظهور از چهار دهه از جنگ است.

“من امیدوارم که با خروج همه نیروهای خارجی از افغانستان و ملت افغانستان تحت یک رژیم اسلامی را تسکین و سوار در یک زندگی مرفه” او گفت:.

دولت افغانستان را در آمریکا و طالبان مذاکرات اما گفت که آماده مذاکره با طالبان است.

چه چیزی در توافق ؟

در علاوه بر این به برداشت ما و سربازان متفقین معامله نیز فراهم می کند برای یک زندانی مبادله.

برخی از 5000 طالبان زندانیان و 1000 افغانستان نیروهای امنیتی زندانیان را رد و بدل می شود توسط 10 مارس زمانی که مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان با توجه به شروع.

آمریکا را نیز لغو تحریم ها علیه طالبان و کار با سازمان ملل متحد برای لغو تحریم های جداگانه خود را در برابر این گروه است.

در کابل فعال زهرا حسینی گفت: او می ترسید این معامله می تواند به بدتر شدن وضعیت زنان در افغانستان است.

“من نمی اعتماد طالبان و به یاد داشته باشید که چگونه آنها سرکوب زنان هنگامی که آنها در حکم” از 28 ساله به خبرگزاری فرانسه گفت.

“امروز یک روز تاریک و من از تماشای این قرارداد در حال امضا من تا به حال این احساس بد که این امر منجر به بازگشت آنها به قدرت و نه در صلح است.”

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

محتاط صلح برای افغانستان

توسط Secunder کرمانی, اخبار بی بی سی در کابل

ما افغانستان و طالبان تمام شده است مراقب باشید برای جلوگیری از تماس امروز توافق در دوحه “قرارداد صلح.” اما در افغانستان یک حس خوشبینی محتاطانه رو به افزایش بوده است.

جنگ افغانستان بوده است خونین بست برای سال در حال حاضر با طالبان به طور فزاینده کنترل و یا رقابت بیشتر خاک و در عین حال قادر به گرفتن و نگه داشتن عمده مراکز شهری.

با این آمده است تحقق رشد – توسط طالبان و ایالات متحده – که هیچ یک از طرفین قادر به آشکار پیروزی نظامی.

این معامله در حال حاضر باز کردن درب به گسترده مذاکرات بین شبه نظامیان و رهبران سیاسی افغانستان.

اما این بحث خواهد شد خیلی بیشتر به چالش کشیدن – به نحوی وجود دارد باید یک آشتی بین طالبان چشم انداز یک “امارات اسلامی” و دموکراتیک مدرن افغانستان است که ایجاد شده است از سال 2001.

اولویت برای بسیاری از مردمان عادی افغانستان حداقل در کوتاه مدت است اساسی کاهش خشونت. ما در هفته های آینده که بهار گرم آب و به طور کلی نوید آغاز “فصل جنگ” در صورتی که اتفاق خواهد افتاد.

چه واکنش شده است وجود دارد?

  • دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ تاکید کرد: “اهمیت حفظ در سراسر کشور کاهش خشونت به نفع همه افغان ها”
  • دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ: “ما در رفت و هم در سال 2001 ما در حال رفتن به تنظیم [سربازان سطوح] با هم و هنگامی که زمان مناسب است, ما در حال رفتن به ترک اما ما فقط رفتن به ترک زمانی که شرایط مناسب”
  • انگلستان, وزیر دفاع, بن والاس: “من خوش آمدید این کوچک اما گام مهم به سوی فرصتی برای افغان ها در صلح زندگی می کنند از تروریسم… ما باقی می ماند کاملا متعهد به ایجاد یک افغانستان با یک شریک قوی برای دهه های آینده”
  • دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن سابق مشاور امنیت ملی, جان بولتون, است مورد انتقاد قرارداد و گفت: آن را در معرض خطر زندگی آمریکایی توسط “مشروعیت بخشیدن” طالبان

چگونه طالبان و مذاکرات در مورد ؟

از سال 2011 قطر میزبان رهبران طالبان که باید نقل مکان کرد وجود دارد به بحث در مورد صلح در افغانستان است. آن شده است یک شطرنجی روند. طالبان در اتاق باز شد در سال 2013 و بسته همان سال در میان ردیف بیش از پرچم. تلاش دیگر در مذاکرات متوقف شده است.

در دسامبر سال 2018 با شبه نظامیان اعلام کردند که دیدار با مقامات آمریکایی سعی کنید برای پیدا کردن یک “نقشه راه صلح”. اما سخت-خط گروه جهادی ادامه داد: به امتناع از برگزاری رسمی مذاکرات با دولت افغانستان آنها را رد کرد که آمریکا “عروسک”.

پس نه دور از طالبان و آمریکا در قطر دو طرف به نظر می رسید به یک توافق است.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

واشنگتن بالا مذاکره کننده اعلام کرد در ماه سپتامبر گذشته که ما خواهد برداشت 5,400 نیروهای نظامی از افغانستان در طی 20 هفته به عنوان بخشی از یک توافق “در اصل” با طالبان.

روز بعد آقای ترامپ گفت: مذاکرات “مرده” پس از این گروه به کشته شدن یک سرباز آمریکایی. اما در هفته دو طرف از سر گرفته و بحث های پشت صحنه.

یک هفته پیش طالبان توافق کردند که به “کاهش خشونت” – اگر چه مقامات افغان می گویند حداقل 22 سربازان و 14 غیر نظامی کشته شده اند در افغانستان بیش از آن دوره.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

قریب به 3500 نفر از اعضای ائتلاف بین المللی نیروهای کشته شده در افغانستان پس از سال 2001.

این رقم برای افغانستان غیر نظامیان, شبه نظامیان و نیروهای دولتی در حال سخت تر به کمیت. در فوریه 2019 گزارش سازمان ملل متحد گفته است که بیش از 32,000 غیرنظامیان کشته شده بود. این موسسه واتسون در دانشگاه براون می گوید: 58,000 پرسنل امنیتی و 42,000 مخالفان و مبارزان کشته شده اند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurmainstagram takipçi satın alhttps://www.fivesosyalmedya.com/mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesbuy instagram followersMobil Ödeme Nakit