ارتش ایالات متحده به انجام یک حمله هوایی علیه جنگجویان طالبان در افغانستان تنها چند ساعت پس از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن کرد و گفت: “بسیار خوب صحبت” با رهبر این گروه است.

ما امضا مقابله با طالبان در روز شنبه با هدف آوردن صلح به افغانستان پس از سالها جنگ.

اما ما نیروهای سخنگوی آن گفت: راه اندازی یک حمله هوایی روز چهارشنبه در پاسخ به مبارزان طالبان, حمله نیروهای افغان در ولایت هلمند ،

طالبان اظهار نظر نیست.

آن را بلافاصله روشن نیست اگر وجود دارد هر گونه تلفات.

چه به ما می گویند ؟

چهارشنبه اعتصاب بود که برای اولین بار توسط ما در برابر طالبان در 11 روز کاهش خشونت توافق آغاز شد بین دو طرف در سرب تا روز شنبه به پیمان.

در بیانیه ای در توییتر سرهنگ سانی لگت سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان گفت: آن را “دفاعی اعتصاب” را مختل و حمله به نیروهای امنیت ملی افغانستان پاسگاه.

سخنگوی اضافه شده است که ما هنوز “متعهد به صلح” اما تا به حال مسئولیت دفاع از آن شرکای افغان. او گفت: افغانها و ما تا به حال با پیروی از سمت خود از توافق, در حالی که طالبان به نظر می رسد قصد “هدر دادن این فرصت.

در روز سه شنبه به تنهایی او گفت طالبان راه اندازی 43 حمله به پست های بازرسی متعلق به نیروهای افغان در ولایت هلمند.

“ما از طالبان برای متوقف کردن نیازی حملات و رعایت تعهدات خود. به ما نشان داده ما دفاع از همکاران ما زمانی که مورد نیاز است,” او نوشت.

طالبان تا کنون کاهش یافته است به تایید یا رد مسئولیت برای هر یک از این حملات است.

چه پس زمینه ؟

در روز شنبه آمریکا و افغانستان امضا “قرارداد صلح” به افغانستان پس از بیش از 18 سال از جنگ است.

ایالات متحده و متحدان ناتو توافق برای خروج تمام نیروهای ظرف 14 ماه اگر داعش تایید کرد.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

اما خشونت رسید در افغانستان تنها چند روز پس از توافق امضا شد, با طالبان و پایان دادن به بخشی از آتش بس و از سرگیری جنگ با دولت افغانستان و نیروهای نظامی است.

مرکزی به موانع رو به مقابله با اختلاف بیش زندانی معاوضه.

تحت این توافق برخی از 5000 طالبان زندانیان و 1000 افغانستان نیروهای امنیتی زندانیان به معنای رد و بدل شده در 10 مارس, زمانی که مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان با توجه به شروع.

اما افغانستان رئیس جمهور گفت: دولت موافقت کرده بود به هیچ گونه آزادی است. و در روز دوشنبه در بغداد گفت: مذاکرات را نمی گیرد و اگر خود زندانیان منتشر نکرده بودند ،

پس از گزارش های متعدد طالبان در حملات روز سه شنبه آقای مغلوب ساختن پیشی جستن به اشتراک گذاشته یک تماس تلفنی با رهبر گروه, ملا عبدل غنی برادر در مورد حفظ صلح تلاش در مسیر.

رئیس جمهور ایالات متحده گفت این بود: “بسیار خوب صحبت” در حالی که طالبان گفت که آقای مغلوب ساختن پیشی جستن به حال متعهد به درخواست وزیر امور خارجه مایک Pompeo به صحبت با آقای غنی به مطمئن شوید که مذاکرات میان دولت افغانستان و طالبان رفتم جلو به عنوان برنامه ریزی شده.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

طالبان قبلا حاضر به مذاکره با دولت افغانستان تا دوشنبه معامله شد فقط با ما.

آمریکا حمله به افغانستان در اکتبر 2001 به سرنگونی طالبان و آنها گفته بودند پناه دادن به اسامه بن لادن و القاعده و ارقام مربوط به 9/11 حملات. طالبان برداشته شد از قدرت شد اما یک نیروی شورشی که تا سال 2018 فعال بود در بیش از دو سوم از کشور است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im