زنان افغان تجدید نظر به Pompeo برای نظارت بر طالبان را درمان زنان

روز پس از ایالات متحده امضا مقابله با طالبان یک گروه بدنام برای آن بدرفتاری زنان یک شهردار زن در افغانستان گفت: زنان در کشور نگران آینده خود و او به دادگاه تجدید نظر به طور مستقیم به وزیر امور خارجه مایک Pompeo برای پشتیبانی.

Zarifa Ghafari که مبارزه با ظلم و تبعیض جنسی برای تبدیل شدن به رئیس خود را محافظه کار افغانستان شهر در سن 26, یکی از دوازده آفرین جمعه در اجلاس سالانه زنان از شجاعت جوایز چهارشنبه در واشنگتن است. انتخاب به اظهارات از طرف گروه متنوع از برندگان غفاری گفت: توانمند سازی زنان می تواند کمک به صلح و ثبات یک ملت است. او سپس خطاب به وضعیت در افغانستان به طور مستقیم.

US-DIPLOMACY-WOMEN-AWARDS
بین المللی زنان از شجاعت (IWOC) دریافت کننده جایزه Zarifa Ghafari افغانستان با وزیر امور خارجه مایک Pompeo (R) و بانوی اول Melania Trump در وزارت امور خارجه در واشنگتن دی سی در تاریخ 4 مارس سال 2020 است. مندل فا نگن/خبرگزاری گتی ایماژ

“زنان نسل من فراموش نکرده اند که در زمان حکومت طالبان و ما مثل همیشه نگران برای آینده,” او گفت: “عطف به طور مستقیم به Pompeo که نشسته بود بر شانه راست. “اجازه دهید از من بپرسید برای ادامه حمایت خود را برای اطمینان از روند صلح افغانستان ندارد پاک کردن سود است که ساخته شده اند پس از تاریکی روز از رژیم طالبان.”

افغانستان: راه پیش رو ”

بیشتر در افغانستان: راه رو به جلو

توافق بین آمریکا و طالبان امضا شنبه در دوحه خاص باعث می شود هیچ اشاره ای به حقوق زنان. به جای آن می گوید که اگر طالبان حمایت خود را ضد تروریسم وعده و وارد اینتر-افغانستان مذاکره با دولت کابل و نیروهای آمریکا را ترک خواهد کرد این کشور بیش از 14 ماه.

در امضای مراسم Pompeo خواست طالبان به “در آغوش تاریخی پیشرفت های به دست آمده برای زنان و دختران و در ساخت آن به نفع همه مردم افغانستان است. مقامات آمریکایی بارها و بارها گفته است که زنان باید یک صندلی در جدول در بین افغان dialogue اما در همان زمان, آنها اکثرا در سمت چپ مذاکرات تا افغان ها خود را.

تحت حکومت طالبان زنان ممنوع شد از کار و یا نگه داشتن اتاق کار مجبور به پوشیدن چهره-پوشش لباس در, و نمی تواند به مدرسه برود. امروز 30 درصد از دانشجویان زن هستند burkas دیگر اجباری و تاریخی تعدادی از زنان برای فرار پارلمان در پاییز گذشته.

“هر چه ما زنان جهان در حال حاضر به دست ما نمی گرفته شده برای اعطا” غفاری هشدار داد مخاطبان. “می توان آن را از ما گرفته و اگر ما هوشیار و قوی است.”

بین المللی زنان از شجاعت جایزه در سال 2007 آغاز شده و “به رسمیت می شناسد زنان در سراسر جهان که نشان داده اند استثنایی شجاعت و رهبری” با توجه به وزارت امور خارجه. برندگان امسال شامل یک روزنامه نگار از ارمنستان یک فعال دانشجویی از نیکاراگوئه و ضد ارزشی فعال از بورکینا فاسو و پاکستان, حقوق بشر, وکیل ملقب به بانوی آهنین بلوچستان.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر