پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

آمریکا آغاز خروج نیروهای نظامی از افغانستان به عنوان بخشی از یک معامله با طالبان با هدف آوردن صلح به کشور است.

آمریکا توافق کردند برای کاهش نیروهای خود را از حدود 12000 8,600 در 135 روز از امضای قرارداد.

عقب کشی نیروها بود یک وضعیت تاریخی توافق صلح امضا شده توسط ایالات متحده امریکا و طالبان در 29 فوریه.

دولت افغانستان را در معامله است اما انتظار می رود برای برگزاری مذاکرات با طالبان.

افغانستان رئیس جمهور اشرف غنی در ابتدا گفت که او نمی خواهد مطابق با توافق به آزادی زندانیان طالبان به عنوان یک پیش شرط برای مذاکرات مستقیم با گروه های شبه نظامی.

اما گزارش ها می گویند رئیس جمهور که برای افتتاح یک دوره دوم در روز دوشنبه خواهد شد صدور حکم برای حداقل 1000 طالبان زندانیان منتشر خواهد شد این هفته.

مذاکرات صلح شکننده به نظر می رسد در هفته گذشته پس از ما راه اندازی یک حمله هوایی در پاسخ به مبارزان طالبان, حمله نیروهای افغان در ولایت هلمند ،

طالبان به نام د-تشدید و روز دوشنبه Col سانی لگت سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان اعلام کرد که فاز اول آمریکا برداشت.

آمریکا به حفظ “همه وسایل نظامی و مقامات برای به انجام رساندن اهداف ما” در افغانستان با وجود خروج نیروهای Col لگت در بیانیه ای گفت.

ایالات متحده و متحدان ناتو توافق کرده اند که برای خروج تمام نیروهای ظرف 14 ماه اگر داعش حمایت کرد.

تحت این توافق شبه نظامیان به توافق خودداری از حملات و همچنین اجازه دادن به القاعده و یا هر گروه افراطی به کار در این مناطق آنها را کنترل.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

آمریکا به افغانستان حمله کرد هفته پس از سپتامبر 2001 حملات در نیویورک توسط القاعده و سپس مستقر در افغانستان است. طالبان سرنگون شد از قدرت شد اما یک نیروی شورشی که تا سال 2018 فعال بود در بیش از دو سوم از کشور است.

بیش از 2400 ما سربازان کشته شده در جنگ است.

به عنوان خروج نیروهای آمریکا آغاز شد و در روز دوشنبه تازه بی ثباتی سیاسی در معرض تهدید هر چشم انداز مذاکرات بین همه طرف در کشور است.

دو جداگانه ادای سوگند در مراسم صورت گرفت روز دوشنبه برای دو متفاوت سیاستمداران پس از انتخابات بحث برانگیز سال گذشته است.

  • رقیب ‘رئیس جمهور’ برگزاری دو inaugurations

افغانستان کمیسیون انتخابات می گوید وقت آقای غنی دقت برنده سپتامبر رأی اما عبدالله عبدالله مدعی نتیجه جعلی است.

کارشناسان هشدار داد که زمان رقابت سیاسی را “به شدت تحت تاثیر موقعیت دولت را در آینده داخل افغانستان مذاکرات” که با توجه به شروع در روز سه شنبه.

مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: دولت با آن مخالف “اقدام به ایجاد یک دولت موازی” در آشکار نشان از حمایت از آقای اشرف غنی احمدزی در انتخابات ریاست جمهوری.

“اولویت بندی یک حکومت فراگیر و متحد افغانستان میباشد برای آینده کشور و به خصوص برای علت صلح” وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo گفت: در بیانیه ای در روز دوشنبه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im