جنگ افغانستان: آمریکا و طالبان افغانستان برای شروع با مشتقات جزئی بس


هفت روز “کاهش خشونت” بین آمریکا و طالبان افغانستان آغاز خواهد شد در روز شنبه مقامات می گویند.

“این یک گام مهم در راه طولانی به سوی صلح” وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo گفت: در روز جمعه.

اگر موفق دو طرف خواهد شد و سپس ثبت نام اولین مرحله از برخورد با هدف پایان دادن به نزدیک به دو دهه از جنگ است.

این توافق نامه, برنامه ریزی برای شروع در نیمه شب به وقت محلی پس از بیش از یک سال از مذاکرات بین آمریکا و طالبان افغانستان نمایندگان.

در بیانیه طالبان مذاکره کنندگان گفت: “مناسب وضعیت امنیتی” ایجاد خواهد شد پیش از امضای قرارداد آنها امیدوار بود “مقدمات لازم برای صلح در سراسر کشور با خروج همه نیروهای خارجی”.

دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ با استقبال از حرکت و اضافه کرد که این “مهم آزمون طالبان تمایل و توانایی برای کاهش خشونت و کمک به صلح در ایمان خوب است”.

دولت افغانستان که در حال حاضر دست و پنجه نرم با اختلاف بیش از نتایج حاصل از این کشور در انتخابات ریاست جمهوری بود و بخشی از مذاکرات است.

تحت شرایط جزئی هفته آتش بس آن را قابل درک است که هیچ اصلی عملیات تهاجمی راه اندازی خواهد شد در برابر طالبان در افغانستان و یا نیروهای بین المللی.

“ما به یک تفاهم با طالبان بر کاهش قابل توجه در خشونت در سراسر افغانستان” آقای Pompeo در بیانیه ای گفت.

“پس از یک اجرای موفق از این درک امضای طالبان [صلح] توافق است انتظار می رود به جلو حرکت کند. ما در حال آماده سازی برای ورود به محل در 29 فوریه” در این بیانیه اضافه شده است.

آمریکا با صرف میلیاردها دلار از سال 2001 مبارزه با شورش طالبان در افغانستان است.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن که متعهد در طول سال 2016 انتخابات ریاست جمهوری که او را پایان جنگ ایالات متحده در افغانستان شده است هل دادن برای خروج نیروهای آمریکا از این کشور است.

BBC افغانستان, خبرنگار Secunder کرمانی می گوید: حرکت است دیده می شود به عنوان یک فرصت برای طالبان را رهبری نشان می دهد آنها می توانند خود را کنترل مبارزان بر روی زمین است.

آن را نیز می تواند راه را برای مذاکرات میان طالبان مذاکره کنندگان و افغانستان سیاستمداران خبرنگار ما می افزاید.

آیا مذاکرات صلح آمد ؟

در دسامبر 2018 طالبان اعلام کردند که دیدار با مقامات آمریکایی سعی کنید برای پیدا کردن یک “نقشه راه صلح”.

اما داعش همچنان به امتناع از برگزاری رسمی مذاکرات با دولت افغانستان آنها را رد کرد که آمریکا “عروسک”.

پس نه دور از طالبان و آمریکا در قطر دو طرف به نظر می رسید به یک توافق است.

واشنگتن بالا مذاکره کننده اعلام کرد در ماه سپتامبر است که به ما خواهد برداشت 5,400 نیروهای نظامی از افغانستان در طی 20 هفته به عنوان بخشی از یک توافق “در اصل” با طالبان.

اما روز بعد آقای ترامپ گفت: مذاکرات “مرده” پس از گروه های شبه نظامی بستری برای کشتن یک سرباز آمریکایی.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

“آنها فکر می کردند که آنها تا به حال برای کشتن مردم خود را در کمی بهتر مذاکره موقعیت” او به خبرنگاران گفت: خواستار این حمله را “یک اشتباه بزرگ”.

در ماه های پس از معامله سقوط وجود دارد تا کنون هیچ اجازه دهید تا در مبارزه با. طالبان هشدار داده است که ما را “از دست دادن بیشتر” با لغو شد.

از سال 2011 قطر میزبان رهبران طالبان که باید نقل مکان کرد وجود دارد به بحث در مورد صلح در افغانستان است.

آن شده است یک فرآیند دشوار است. طالبان در اتاق باز شد در سال 2013 اما بسته همان سال در میان ردیف بیش از پرچم. تلاش دیگر در مذاکرات متوقف شده است.

قطر نیز میزبان یک کنفرانس در ماه ژوئیه توافق کردند که یک نقشه راه برای صلح افغانستان. به طور قابل توجهی آن را شامل هر دو طالبان و افغانستان هر چند دومی با حضور در یک “ظرفیت شخصی”.

چه پس زمینه به افغانستان جنگ ؟

آن زمانی شروع شد که آمریکا راه اندازی حملات هوایی یک ماه پس از حملات 11 سپتامبر 2001 و پس از طالبان را رد کرده بود به دست مرد پشت آنها اسامه بن لادن است.

به ما ملحق شد توسط یک ائتلاف بین المللی و طالبان بودند به سرعت از قدرت حذف شده. اما آنها بعد از ظهور به عنوان یک نیروی شورشی و ادامه داد مرگبار حملات بی ثباتی پس از آن افغانستان دولت.

ائتلاف بین المللی به پایان رسید آن ماموریت جنگی در سال 2014 ماندن تنها به آموزش نیروهای افغان. اما ما همچنان خود را کوچک پشت عملیات نظامی از جمله حملات هوایی.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

طالبان تا به حال در ادامه به دست آوردن شتاب – در سال 2018 بی سی دریافته است که طالبان فعال بودند در سراسر 70 درصد از افغانستان است.

قریب به 3500 نفر از اعضای ائتلاف بین المللی نیروهای کشته شده در افغانستان پس از سال 2001 بیش از 2,300 از آنها آمریکایی است.

این رقم برای افغانستان غیر نظامیان, شبه نظامیان و نیروهای دولتی در حال سخت تر به کمیت. در فوریه 2019 گزارش سازمان ملل متحد گفته است که بیش از 32,000 غیرنظامیان کشته شده بود.

این موسسه واتسون در دانشگاه براون می گوید: 58,000 پرسنل امنیتی و 42,000 مخالفان و مبارزان کشته شده اند.

که طالبان دارد ؟

طالبان و یا “دانش آموزان” در پشتو زبان پدید آمده در هرج و مرج است که به دنبال خروج نیروهای اتحاد جماهیر شوروی در سال 1989.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

آنها در زمان کابل در سال 1996 و مسئول بسیاری از این کشور در عرض دو سال تمرین خود را تند و تلخ نسخه از شریعت یا قانون اسلامی.

قبل از حذف شدن از قدرت آنها ممنوع, تلویزیون, موسیقی و سینما, اجرا, سخت, کدهای به شدت محدود آموزش و پرورش زن و معرفی, وحشیانه, مجازات.

ملا عمر همچنان به رهبری طالبان پس از آنها سرنگون شد. درگذشت او در سال 2013 اگر چه طالبان را تایید نمی کند آن را برای دو سال.

طالبان در حال حاضر به رهبری مولوی Hibatullah Akhundzada.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im