تا به یک پنجم از جنگل های بارانی آمازون است که انتشار CO2 بیشتر از آن را جذب کند تحقیقات جدید نشان می دهد.

نتایج حاصل از یک دهه مطالعه طولانی از گازهای گلخانه ای بیش از حوضه آمازون به نظر می رسد نشان می دهد حدود 20 درصد از کل منطقه تبدیل شده است یک منبع خالص کربن دی اکسید در جو است.

یکی از علل اصلی است که جنگل زدایی.

در حالی که درختان در حال رشد آنها را جذب دی اکسید کربن از جو; درختان مرده انتشار دوباره آن را.

میلیون ها نفر از درختان از دست داده شده اند برای ورود به سیستم و آتش سوزی در سال های اخیر است.

نتایج این مطالعه که منتشر نشده اند پیامد تلاش برای مبارزه با تغییر آب و هوا.

آنها نشان می دهد که آمازون – حیاتی کربن فروشگاه یا “نزول” است که بدن افت می کند سرعت گرمایش جهانی – ممکن است تبدیل به یک منبع کربن سریع تر از آنچه قبلا تصور.

هر دو هفته برای 10 سال گذشته یک تیم از دانشمندان به رهبری پروفسور Luciana Gatti یک محقق در برزیل, موسسه ملی تحقیقات فضایی (INPE) شده است اندازه گیری گازهای گلخانه ای توسط پرواز هواپیما مجهز به سنسور بیش از نقاط مختلف حوضه آمازون است.

چیزی که آنها پیدا شگفت انگیز بود: در حالی که بسیاری از جنگل هنوز توانایی آن در جذب مقادیر زیادی از دی اکسید کربن – به خصوص در وتر سال – یک بخش از جنگل است که به خصوص به شدت deforested به نظر می رسد از دست داده اند که ظرفیت.

Gatti تحقیقات نشان می دهد این جنوب شرقی بخشی از جنگل حدود 20 درصد از کل منطقه تبدیل شده است یک منبع کربن.

“هر سال بدتر است,” او گفت: Newsnight.

“ما مشاهده شده است که این منطقه در جنوب شرق است که یک منبع مهم کربن. و این مهم نیست که آیا آن یک سال و یا خشک سال. 2017-18 شد یک سال, اما آن را ندارد هر گونه تفاوت.”

یک جنگل می تواند تبدیل به یک منبع کربن به جای یک فروشگاه یا “سینک” در هنگام درختان می میرند و منتشر می کنند کربن به اتمسفر است.

مناطق جنگل زدایی نیز کمک به آمازون ناتوانی در جذب کربن.

کارلوس Nobre که همکاری استاد Gatti مطالعه, نام مشاهده “بسیار نگران کننده” چرا که “این می تواند نشان از آغاز یک نقطه اوج”.

او معتقد است که یافته های جدید نشان می دهد که در 30 سال آینده بیش از نیمی از آمازون می تواند تبدیل از جنگل به دشت بی درخت.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

برای چندین دهه دانشمندان هشدار داده اند از “آمازون اوج نقطه”: نقطه ای که در جنگل از دست می دهد توانایی خود را به خود را تجدید و شروع به منتشر می کنند بیشتر کربن از آن را جذب کند.

“آن [Amazon] استفاده می شود به در 1980s و ’90s بسیار قوی کربن سینک شاید استخراج 2bn تن دی اکسید کربن یک سال از جو می گوید:” استاد Nobre, که همچنین یک محقق در دانشگاه سائو پائولو موسسه مطالعات پیشرفته و برزیل را پیشرو متخصص در آمازون.

“امروز که قدرت کاهش می یابد شاید به 1-1.2 میلیارد تن دی اکسید کربن در سال است.”

برای قرار دادن که در زمینه یک میلیارد تن دی اکسید کربن است که تقریبا سه برابر آنچه بریتانیا گفت که آن را رسما منتشر شده در سال 2018 است.

اما این رقم به حساب نمی میزان دی اکسید کربن منتشر شده از طریق نابودی جنگل ها و آتش سوزی جنگل ها.

و پس از تقریبا یک دهه پایین رفتن, جنگل زدایی در آمازون قابل توجهی افزایش یافته در سال های اخیر است.

2019 به خصوص سال بد.

بین ژوئیه و سپتامبر سال گذشته تخریب شد بالاتر از 1000 کیلومتر مربع (386 sq mi) در هر ماه.

“در محاسبات ما اگر ما تجاوز است که 20-25 ٪ از جنگل زدایی و گرم شدن کره زمین همچنان ادامه دارد با انتشار حالات و سپس به نقطه اوج خواهد بود رسیده می گوید:” استاد Nobre یکی از اولین طرفداران ‘نقطه اوج’ نظریه.

“امروز ما در حدود 17 درصد است.”

نظرات در زمانی که این نقطه می تواند رخ دهد متفاوت در میان دانشمندان است.

“برخی از مردم فکر می کنم که نمی توان آن را تا سه درجه گرم شدن کره زمین – بنابراین نسبت به پایان قرن در حالی که افراد دیگر فکر می کنم که ما می تواند [با آن] جنگل زدایی تا بالای 20 درصد و یا به طوری که ممکن است اتفاق می افتد در دهه آینده یا دو. پس از آن واقعا واقعا نامشخص” توضیح سیمون لوئیس استاد تغییر جهانی علم در UCL.

با این حال پروفسور لوئیس به نام نتایج Nobre پژوهش “تکان دهنده”.

“این به من می گوید که شاید این است که بیشتر در کوتاه مدت از شاید من در ابتدا فکر می کرد.”

استاد Nobre نظریه مبتنی بر مدل های آب و هوا. این مطالعه جدید که بر اساس زندگی واقعی و مشاهدات که به تولید نتایج دقیق تر.

استاد Gatti گفت Newsnight او می خواست برای دیدن یک مهلت قانونی برای جنگل زدایی در آمازون به دیدن اگر این روند می تواند معکوس شود. اما که به نظر می رسد بعید است.

رییس جمهوری برزیل ساخته شده است که اولویت خود را برای انبوه بسیار روشن است: توسعه بیش از حفاظت.

صرفه جویی در آمازون است در حال حاضر یک سوال از انتخاب سیاسی.

اما علم نشان می دهد که انتخاب های ممکن در ارائه برای بسیار طولانی تر است.

شما می توانید به تماشای Newsnight در بی بی سی دو در 22:30 در روزهای هفته تا کی. گرفتن در iPlayer عضویت در این برنامه در یوتیوب و آن را دنبال کنید در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im