آمریکایی بازداشت شده برای 486 روز در مصر از زندان به خانه برگشت

آمریکایی پزشکی دانشجو بازداشت و بدون محاکمه در زندان مصر برای نزدیک به 500 روز گرفته شده بودند و بازگشت به ایالات متحده آمریکا وزارت امور خارجه ایالات متحده روز دوشنبه گفت:. آزادی محمد awlad zayd یک دوگانه مصری-شهروند آمریکایی از Jersey City, New Jersey, پس از ماهها فشار از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت با توجه به آزادی طرح که حمایت از طرف او.

“ما ضمن استقبال از آزادی شهروند آمریکا محمد awlad zayd از مصر بازداشت و تشکر از مصر خود را برای همکاری در بازگشت,” وزارت امور خارجه گفت:.

ایالات متحده آمریکا کمیته روابط خارجی مجلس سنا رئیس سناتور جیم Risch از آیداهو استقبال awlad zayd آزادی گفت که او شخصا می خواهم مطرح “ناحق بازداشت شده آمریکایی” با مصر وزارت امور خارجه در هفته گذشته.

mohamed-amashah.jpg
محمد awlad zayd دوم از سمت راست دیده می شود پس از رسیدن به فرودگاه بین المللی دالس در دوشنبه 6 جولای سال 2020 است. جزوه / آزادی طرح

مانند هزاران نفر از زندانیان سیاسی در مصر awlad zayd, 24, برگزار شده بود در بازداشت پیش از محاکمه به اتهام “سوء استفاده از رسانه های اجتماعی” و “کمک به یک سازمان تروریستی” با توجه به آزادی عمل ، تحت عملیات گسترده قوانین دولت دادستان باید با استفاده از این اتهامات مبهم به تمدید 15 روزه بازداشت پیش از محاکمه دوره برای ماه ها یا سال اغلب با شواهد کمی وجود دارد.

در مارس 2019, awlad zayd ایستاده به تنهایی در میدان تحریر قاهره مرکز مصر 2011 بهار عربی قیامبرگزاری عربی نشانه آن است که به عنوان خوانده شده: “آزادی برای همه زندانیان سیاسی.”

او به سرعت دستگیر و به مصر را بدنام تورا زندان های پیچیده که در آن او باقی مانده برای 16 ماه. قبل از سوار شدن به یک پرواز به خانه در اواخر یکشنبه او واگذار مصر تابعیت به عنوان یک شرط از آزادی او.

معترض بوده و غیر قانونی تحت قوانین مصر از سال 2013 زمانی که رئیس جمهور عبد فتاح ال-Sissiبه عنوان وزیر دفاع به رهبری نظامی ایران, محمد مرسی, مصر, اولین رئیس جمهور منتخب دموکراتیک در میان تظاهرات توده ای علیه حکومت خود.

در طول سال el-Sissi کرده و به سرکوب مخالفان خاموش کردن منتقدان و زندانی کردن هزاران نفر.

در ماه مارس به عنوان coronavirus گسترش در مصر و مطرح شبح بدون کنترل سرایت در این کشور شلوغ زندانها awlad zayd و زندانیان دیگر شروع اعتصاب غذا در اعتراض به حبس ناعادلانه آزادی ابتکار گفت.

mohamed-amashah-02.jpg
محمد awlad zayd مرکز در ژاکت خاکستری دیده می شود در فرودگاه بین المللی دالس در دوشنبه 6 جولای سال 2020 است. جزوه / آزادی طرح

Awlad zayd از آسم رنج می برد و یک بیماری خود ایمنی ساخت و او را در معرض این ویروس با توجه به این ابتکار. او رو به وخامت سلامت stoked ترس در واشنگتن است که او می تواند تا پایان مانند مصطفی Kassemخودرو فروشنده قطعات از نیویورک که مرگ اخیر پس از اعتصاب غذا در همان زندان فرستاده لرز از طریق مصر-روابط ایالات متحده.

“هیچ کس می خواست به خطر دیگر Kassem” گفت: محمد سلطان بنیانگذار آزادی ابتکار عمل.

یک گروه دو حزبی آمریکا از سناتورها خواسته است که وزیر امور خارجه مایک Pompeo مصرانه از دولت های خارجی برای آزادی آمریکایی های بازداشت شدگان از جمله awlad zayd با اشاره به خطر ناشی از این بیماری همه گیر.

“او مورد استقبال پیشرفت و یک گام به جلو در مسیر درست” آزادی طرح در بیانیه ای گفت.

این بهار ملل کمیساریای عالی حقوق بشر درخواست کرد برای آزادی قبل از محاکمه بازداشت شدگان در مصر به آنها را ذخیره کنید از امکان شیوع بیماری های ویروسی.

مصر زندانها برآورد شده برای برگزاری 114,000 مردم “به سر می برند غیر بهداشتی رنج می برند و از کمبود منابع” به دفتر حقوق بشر افزود که بازداشت شدگان به طور معمول دسترسی به انتقادی مراقبت پزشکی و درمان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im