آمریکا موزه تاریخ طبیعی حذف خواهد شد برجسته مجسمه تئودور روزولت از ورودی آن پس از سالها اعتراض است که آن را نماد استعمار و گسترش تبعیض نژادی, شهردار, بیل د Blasio گفت: در روز یکشنبه.

این مجسمه برنزی که ایستاده بود در موزه مرکزی پارک ورودی غربی پس از سال 1940 به تصویر می کشد آقای روزولت سوار بر اسب با یک بومی آمریکایی و آفریقایی مرد ایستاده در کنار اسب.

“آمریکا موزه تاریخ طبیعی خواسته است به حذف تئودور روزولت مجسمه به دلیل آن را به صراحت به تصویر می کشد سیاه و مردم بومی به عنوان اسیر و نژاد پست تر” آقای د Blasio گفت: در یک بیانیه نوشته شده است. “شهر پشتیبانی از موزه درخواست. این تصمیم درست است و زمان مناسب برای حذف این مشکل مجسمه.”

موزه جمهور الن Futter, نیویورک تایمز گفت که این موزه را “جامعه شده است عمیقا نقل مکان کرد همیشه در حال گسترش جنبش برای عدالت نژادی که پدید آمده پس از کشته شدن جورج فلوید”.

“ما را تماشا کرده اند که توجه جهان است و این کشور به طور فزاینده ای تبدیل به مجسمه به عنوان قدرتمند و مضر نمادهای نژادپرستی نظاممند” خانم Futter گفت: بار.

به گفته مقامات آن نشده است تعیین می شود زمانی که روزولت مجسمه حذف خواهد شد و که در آن خواهد شد.

“ترکیب سوارکاری مجسمه منعکس نمی کند تئودور روزولت میراث” تئودور روزولت IV, بزرگ نوه رئیس جمهور در بیانیه ای گفت ، “وقت آن است که به حرکت مجسمه و حرکت رو به جلو است.”

Ms Futter گفت: در این موزه اشیاء به مجسمه اما نه به آقای روزولت یک پیشگام حفاظت از منابع طبیعی بود که پدرش یکی از اعضای موسس موسسه و کسانی که در خدمت به عنوان نیویورک فرماندار قبل از تبدیل شدن به 26 جمهور. او گفت: این موزه نامگذاری آن سالن از تنوع زیستی برای آقای روزولت “در به رسمیت شناختن خود را در حفاظت از میراث.”

در سال 2017, معترضان پخش مایع قرمز رنگ در مجسمه پایه به نمایندگی از خون و انتشار بیانیه ای خواستار حذف آن به عنوان یک نماد از “مردسالاری سفید برتری و مهاجر-استعمار.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im