وجود دارد به شدت متضاد صحنه در لندن و ادینبورگ جمعه گذشته است. در حالی که هزاران جايزه Brexit حامیان بسته بندی شده به میدان پارلمان خارج Holyrood در پایتخت اسکاتلند یک bagpiper بازی Ode to Joy در حالی که اتحادیه اروپا به اهتزاز در آمد.

برای SNP رهبر Nicola Sturgeon لحظه باید تلخ و شیرین.

مبارزه با تروریسم در اروپا ارائه می دهد باقی می ماند حامی یک فرصت برای ادعا می کنند که از نظر این اتحادیه را به طور چشمگیری تغییر کرده است. “در 11 ساعت امشب بریتانیا است که در اسکاتلند رای به عنوان بخشی از در سال 2014 متوقف به وجود داشته باشد,” او گفت:.

ماهیان خاویاری است که ساخت زمین دیگر برای استقلال اسکاتلند به شدت باقی می ماند-حمایت از رای دهندگان و یک نظرسنجی این هفته پیشنهاد خود را به سمت لبه های آینده.

روز شنبه, دونالد تاسک سابق اروپایی رئیس شورای دامن زده شعله های آتش با گفتن “هر کس خواهد بود مشتاق” در بروکسل در چشم انداز اسکاتلند درخواست برای پیوستن به بلوک.

استدلال منتقل شده از اینکه آیا استقلال می افزاید: آیا اسکاتلند خواهد بود بهتر است در انگلستان و یا در اتحادیه اروپا پس از Brexit.
Bagpipers صدا Ode to Joy در اعتراض بریتانیا و خروج از اتحادیه اروپا


اعتبار: رابرت پری/رکس

“در سال 2014 وجود دارد یک انتخاب بین وضعیت موجود و استقلال می گوید:” معیری Spowage معاون مدیر فریزر از Allander موسسه یک گروه تحقیقاتی در اسکاتلند اقتصاد است. “اما با مبارزه با تروریسم در اروپا وجود دارد رفتن به اقتصادی تغییر و عدم اطمینان بدون توجه به آنچه مردم اسکاتلند تصمیم به انجام. آن را قاب استدلال متفاوت است.”

این مورد در برابر استقلال پس از مبارزه با تروریسم در اروپا استوار در اسکاتلند عمیق روابط تجاری با بقیه بریتانیا و وحشتناک خود را در امور مالی عمومی. در سال 2014 استقلال را به معنای تغییر کوچک در تجارت اما بریتانیا و خروج از اتحادیه اروپا به معنی اصطکاک خواهد بود تقریبا اجتناب ناپذیر است.

“دو اقتصاد هستند بنابراین پیوسته آن را مبارزه با تروریسم در اروپا به نظر می رسد مانند یک پیاده روی در پارک” هشدار توماس Pugh اقتصاددان در اقتصاد سرمایه.

اسکاتلندی-صادرات به بقیه بریتانیا بیش از سه برابر بیشتر از کسانی که به 27 کشور اتحادیه اروپا.

برخی از £51bn یا 60pc از اسکاتلند صادرات (به استثنای نفت و گاز) رفت و به بقیه بریتانیا در سال 2018 است. بیش از یک پنجم فرستاده شد به بقیه جهان و فقط 19pc رفت به اتحادیه اروپا به عنوان این گرافیک را نشان می دهد.

ایالات متحده اسکاتلند بزرگترین شرکت بین المللی صادرات مقصد با برآورد £5.5 میلیارد دلار عبور از اقیانوس اطلس – حدود یک سوم از آنچه وارد شده در 27 کشور اتحادیه اروپا.

هر مرز اصطکاک پس از استقلال خواهد بود مخل به کسب و کار به خصوص با توجه اسکاتلند outweighted تکیه بر صادرات به بقیه اتحادیه.

“اگر موانع تجاری و عدم دسترسی به بزرگترین شریک تجاری است که یک مشکل پس از خروج انگلستان و دوباره اتحادیه اروپا به تجارت با انگلستان مطمئنا علل اقتصادی ضربه” هشدار دیوید فیلیپس, IFS اقتصاددان. “در کوتاه تا متوسط است که به احتمال زیاد بزرگتر از ضربه به اسکاتلند از داشتن موانع تجاری با اتحادیه اروپا.”

او می گوید که مبارزه با تروریسم در اروپا ساخته شده است که اقتصاد استقلال “سخت تر”.

Pugh می افزاید اقتصاد آن نیز می تواند ضربه بیشتر عدم اطمینان در معاملات مقدمات برای آغاز کسب و کار. او می گوید اقتصاد را یک تاثیر مشابه به Brexit عدم قطعیت اما آن خواهد بود “magnified در اسکاتلند طرف”.

در حالی که تجارت خواهد بود شناخته شده و ناشناخته روبرو اسکاتلند اقتصاد بیشتر بتن خطر ناشی از آن وخیم مالی عمومی است.

اسکاتلند کسری بود متناوب 7.2 pc از تولید ناخالص داخلی در 2018/19 – هفت برابر بزرگتر از انگلستان است. در 2015/16 آن را حتی به یک چشم آبیاری 9.2 pc.

این ارقام به خوبی بالاتر از سطح نرمال برای یک کشور توسعه یافته و اتحادیه اروپا 3pc کسری حکومت. و 7.2 pc نیز بسیار بالا برای یک نقطه در چرخه اقتصادی که مالیات بر درآمد باید تقویت شده توسط تاریخی کم نرخ بیکاری.

اما از طرف دیگر بدهی معادله – تولید ناخالص داخلی – می تواند کمک اجازه می دهد بالاتر مهاجرت یا تحصیل بیشتر طرفدار کسب و کار و رشد پسند دستور کار است. دومی می تواند به لحاظ سیاسی دشوار است برای جناح چپ SNP اما ممکن است اجازه می دهد برای فاصله با بقیه بریتانیا بسته شود.

هزینه های بزرگ آموزش سیستم عامل ها توسط SNP و شیرجه رفتن در درآمد حاصل از نفت دریای شمال را ناشی از اسکاتلند به عقب بقیه بریتانیا در کاهش کسری بودجه در سال های اخیر است.

2014 همه پرسی استقلال برگزار شد در برابر افت قیمت نفت خام برنت, قیمت نزدیک به 100 دلار در هر بشکه رسید.

در سال پس از همه پرسی قیمت نفت سقوط و شکست خورده اند به طور کامل بهبود می یابند. یک همه پرسی برگزار شد و در حال حاضر به معنی قیمت 43pc زیر جایی که آنها در آخرین رای دادن.

درآمد دولت از نفت دریای شمال به طور کامل فرو ریخت از £12.5 میلیارد دلار در 2008/09 برای فقط £1.2 میلیارد دلار در 2018/19.

بخش بود و حتی یک شبکه کشیدن در 2015/16 و تحلیلگران کمی چشم انداز بازگشت به $100 سطح به خصوص با بازار نفت به خوبی تامین شده توسط شیل ایالات متحده.

جان مک لارن اقتصاددان در اسکاتلند روند می گوید اسکاتلند می ایستد به از دست دادن “یک مقدار قابل توجهی از پول” در امور مالی عمومی. “ما در حال صحبت کردن در مورد £10bn اطراف 14pc از همه اسکاتلندی, هزینه های عمومی. که یک شکل است.”

او می افزاید: “در سال 2014 بیشتر از آن بود که با غلبه بر نفت دریای شمال.”

انتخاب سختی خواهد بنابراین باید ساخته شده توسط دولت اسکاتلند پس از استقلال با توجه به Pugh: “اسکاتلند خواهد یا باید برای کاهش هزینه های جمع آوری مالیات و یا اجرای یک کار خیلی خیلی بزرگ, کمبود, که, کوچک, تازه مستقل کشور لزوما حس می شود.”

که می تواند از بین بردن درخشش خاموش SNP اگر آن را مجبور به قراضه و یا آب را گل سرسبد سیاست های مانند دانشگاه آزاد شهریه و رایگان برای مراقبت از افراد مسن است.

برای ماهیان خاویاری است که می تواند به معنای تحمیل سیاست های ریاضتی در اسکاتلند با وجود انفجار محافظه کاران’ کاهش هزینه.

اما IFS’ فیلیپس می گوید: SNP نشان داده است “رئالیسم بیشتر” با راه اندازی این رشد پایدار کمیسیون که پیشنهاد نگه داشتن افزایش هزینه ها در پوش 0.5 کامپیوتر برای دهه آینده.

او می گوید وجود خواهد “بود ریاضت اقتصادی برای بسیاری از قطعات از بخش عمومی” را به عنوان هزینه در جای دیگر ظهور مانند مراقبت بهداشتی و اجتماعی. اسکاتلند مستقل را دشوار صرف تصمیم گیری.

دوباره اتحادیه اروپا را ندارد اقتصادی مورد برای استقلال اضافه کردن به عنوان ملی هستند و به احتمال زیاد ادعا می کنند. Brexit در واقع باعث می شود محاسبات حتی پیچیده تر است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de