دانشمندان به تصویب رسید یک رمان با استفاده از روش زنبور لانه برای برآورد سن از قبلا undateable هنر سنگ به نام Gwions در منطقه کیمبرلی در غرب استرالیا است.

نتایج به نظر می رسد برای تایید هنرمندان مسئول کار و زندگی در طول زمان بالا آمدن سطح دریا و اجتماعی اختلال در زمانی که بسیاری از آنها مجبور به ترک شهرک های خود را برای مکان های بیشتر داخلی. این نشانه گذاری محققان نشان می دهد, می تواند نماد تلاش های اولیه زیست محیطی پناهندگان به “ایجاد یک محل خود را—یک خانه است.”

Gwions, باستانی, آثار هنری ایجاد شده توسط بومی محلی را بهت زده باستان شناسان برای سال. در حالی که بسیاری از باقی می ماند در حالت قابل توجه حفظ مایل به قرمز اخرایی رنگدانه فاقد مواد آلی است که می تواند کربن مورخ.

“یکی از بهترین و شناخته شده سبک نشان دادن چهره انسان با پیچیده ارایش مو و بدن و زیور آلات است Gwion Gwion” پروفسور پیتر Veth مدیر دانشگاه وسترن استرالیا (UWA) اقیانوس موسسه در بیانیه ای گفت.

“که قبلا به عنوان شناخته شده ‘Bradshaws,’ خود را در جزئیات فوق العاده به چالش کشیده ناظران اروپایی و منجر به بیش از یک قرن از حدس و گمان در مورد سن خود و تالیف شده است.”

وارد لانه زنبور. Veth و دیگران در UWA اتخاذ یک روش استفاده می شود به طور غیر مستقیم تاریخ آثار هنری است. به جای کربن آشنایی تصاویر خود آنها کربن مورخ کوچک بلورهای زغال چوب در گل و لای لانه های ساخته شده با گل و زنبور که هر دو رویه و لایه زیرین هنر سنگ.

این بلورهای شده اند که ناخواسته سپرده توسط زنبورهای در حالی که ساخت لانه با این حال بسیاری از هزاران سال پیش.

Gwion art
یک مثال از Gwion (یا Bradshaw) هنر شبیه به تصاویر مورخ طور غیر مستقیم و با لانه زنبور.
MyfanwyJaneWebb/iStock

برای یک مطالعه منتشر شده در علم, تیم مورخ 21 انسان مانند Gwion ارقام با استفاده از 24 لانه که برخی از overlayed رنگدانه. این بدان معنی است که آنها ساخته شده بودند پس از Gwion و ارائه حداقل سن. دیگران لایه زیرین رنگدانه معنی آنها ساخته شده قبل از Gwion و ارائه حداکثر سن.

محققان فرض کنید که Gwion نقوش تولید بیش از یک مدت زمان طولانی پایدار هزاران سال وجود داشته باشد قابل توجهی با هم همپوشانی دارند در این سنین از گل لانه همپوشانی و اساسی هنر است. در مقابل نتایج حاصل از این مطالعه نشان می دهد آنها نقاشی شده در یک بازه زمانی نسبتا کوتاه.

تاریخ محاسبه شده از طریق گل لانه نشان می دهد اکثریت قریب به اتفاق Gwions ایجاد شد حدود 12000 سال پیش. وجود دارد یک استثنای قابل توجه آنها می گویند. یک موتیف به تاریخ به زمان حدود 17 ، 000 سال پیش.

این یافته ها در مکان های Gwions در دوران Pleistocene بین 2.6 میلیون به 11,700 سال پیش.

Gwion art
این هنر شده است مورخ به یک پنجره باریک از زمان حدود 12000 سال پیش. تصویر: نمونه ای از Gwion هنر است.
رابرت mcgillivray/iStock

Gwions غالبا به تصویر کشیدن انسان مانند چهره های استادانه درست شده لباس اغلب برگزاری نیزه بومرنگ و دیگر زیور آلات.

“[سنگ هنر] توسط یک مدون مجموعه ای از روابط و رفتارها و آرمان در ویژوال فرم” co-نویسنده سون Ouzman, شناس و دانشیار در دانشگاه وسترن استرالیا گفت: عصر ایران. “[این] است که بصورتی پایدار و محکم emplaced پس از آن به مردم ارائه می دهد یک راه برای ایجاد ثبات دلبستگی خود را به یک محل که آیا آنها در حال حرکت به یک منطقه جدید و یا افرادی هستند که میزبانی incomers.”

قدمت هنر سنگ قرار می دهد ایجاد آن بصورتی پایدار و محکم در یک دوره از زمان هنگامی که سطح آب دریا در اطراف قاره استرالیا شد و به سرعت در حال افزایش است.

حدود 800,000 مایل مربع (2.12 میلیون کیلومتر مربع) از زمین از دست داده بود از استرالیا در یک 17,000-سال timespan بین 35,000 و 8000 سال پیش. در آن زمان سواحل منتقل 86 کیلومتر یا بیشتر (139 کیلومتر) در زمین در نرخ تا 23.7 متر در هر سال با توجه به مطالعه منتشر شده در کواترنر علم بررسی است.

این باعث اختلال در افرادی که در آنجا زندگی می کردند با وجود نسبتا کم جمعیت که ساکن استرالیا در آن زمان است.

“به عنوان گیاه گرم پس از آخرین یخبندان حداکثر سطح اقیانوس رز inundating زمین و مردم را وادار به حرکت داخلی گفت:” Ouzman. “این داخلی ممکن است جمعیتی از دیگر گروه های اجتماعی باعث دررفتگی.”

بخش عمده ای از زمین های از دست رفته—حدود 90 درصد گفت: Ouzman—رخ داده است در یک نسبتا تنگ بازه زمانی بین 14,600 و 8000 سال پیش. این مردم مجبور به ترک خانه و راه خود را از زندگی.

دوره آنقدر مخرب است که قصه از سطح دریا افزایش می گذشت از نسل به نسل از جوامع بومی برای 7000 سال به علاوه—نمایش “فوق العاده و طول عمر” از نظر دهان و داستان سرایی است که بی نظیر است در جای دیگر در این سیاره است. این فقط یک. هزار سال داستان های ارائه شده از 21 مکان.

“هنر سنگ است نه منفعل و بازتابی از جهان اما فعال به معنی مدیریت آن گفت:” Ouzman

“Gwions به نظر می رسد بسیار anthropocentric با تعداد زیادی از مواد غنی و فرهنگ ساز است که ممکن است مربوط به مراسم,” او اضافه شده است. “اما همچنین اجازه می دهد تا مردم را به علامت و جای خود را—یک خانه است.”

“لینک مورخ هنر سنگ به سطح اقیانوس تغییرات palaeoenvironmental داده ها و کاوش های باستان شناسی باستان شناسی کمک می کند تا ما شروع به درک چگونه این فوق العاده سازگار گروهی از مردم جان سالم به در برد—و رونق در یکی از جهان ترین سازگار با محیط زیست پویا مناطق است.”

“در مجموع مردم به شدت مختل اما پیکربندی مجدد خود را با هنر سنگ نقش کلیدی در سیگنالینگ این هویت جدید و در زمان ماست.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de