اسکلت یک زن که به نظر می رسد شده اند bludgeoned به مرگ 9,900 سال پیش کشف شده است در یک مستغرق غار در مکزیک Yucatán شبه جزیره. این زن که حدود 30 هنگامی که او مرده بود و سه ترک در جمجمه او است که نشان می دهد او با ضربه چیزی سخت است.

محققان می گویند ممکن است او بازیگر بود توسط گروه های تروریستی در غار یا حمله کردند و پس از آن قرار داده شده وجود دارد به مرگ است.

زن سوم انسانی اسکلت یافت شده در Chan Hol غار در نزدیکی Tulum در ایالت Quintana Roo است. قدیمی ترین اسکلت کشف شده در سال 2009 شد و یک مرد جوان که به زندگی 13000 سال پیش—و او یکی از اولین نمونه هایی از انسان در آمریکای جنوبی است. به عنوان یک نتیجه, Yucatán غارها را تبدیل به موضوع تحقیقات زیادی در سال های اخیر با کارشناسان تحقق توانایی های بالقوه خود اهمیت به داستان انسان و مهاجرت به آمریکا.

ولفگانگ Stinnesbeck از دانشگاه هایدلبرگ آلمان است نویسنده سرب از مطالعه منتشر شده در مجله PLOS One گزارش کشف آخرین اسکلت است که به نام چان Hol 3. او گفت: نیوزویک که آنها بر این باورند Yucatán جدا شد برای تکرار دوره در طول دوران پلیستوسن وقتی این انسان های اولیه باید زندگی می کردند. غار سیستم شده اند که بالاتر از زمین در این زمان تنها بودن مستغرق زمانی که سطح دریا افزایش یافت هزاران سال بعد. انسان به نظر می رسد به استفاده از غار به صورت حداقل 1200 سال قبل از آن آب گرفتگی Stinnesbeck گفت.

Mexico cave skull
تصویری از جمجمه چان Hol 3 یک زن که درگذشت در غار تقریبا 10 ، 000 سال پیش. زن ضربه شده بود بر سر سه بار و رنج می برد از یک باکتری بیماری ورم مفاصل و دندان آبسه.
Jeronimo Avilés Olguin

هر سه اسکلت اعتقاد به فوت در غارها. در نزدیکی غار سیستم های که در آن دیگر باستانی بقایای انسانی یافت شده است بدن ظاهر می شود گرفته شده است وجود دارد به عنوان بخش هایی از تدفین. “برای دیگر افراد بشر یافت می شود توسط ما در Tulum غارهای این احتمال وجود دارد که این افراد مهم بودند در جامعه” Stinnesbeck توضیح داد. “بدن خود را گذاشته بودند برای استراحت در بخش هایی از این غار شده اند که باید از خطرناک انجام که در آن زمان در این ناشناخته labyrinthic سیستم و تاریکی مطلق در صورت عدم وجود آتش است. برای چان Hol 3, ما لازم نیست که این شواهد و صدمات و نه نقطه نسبت های مختلف تفسیر یعنی زن ممکن است کشته شده اند وجود دارد.”

تجزیه و تحلیل از جمجمه نشان می دهد او اصابت سر با جسم سخت سه بار. وجود دارد برخی از نشانه هایی از بهبود های مختلف با ضربات در مراحل مختلف. “این احتمال وجود دارد که آنها باعث مرگ او وجود ندارد اما شواهد مثبت برای این سناریو” Stinnesbeck گفت.

1 از 2

این تیم همچنین شواهد نشان می دهد او درد و رنج از treponemal باکتریایی بیماری به دلیل نشانه هایی از جمجمه تغییر شکل مربوط به التهاب. گونه ای از باکتری ها Treponema pallidumاست که تصور می شود مسئول شناخته شده است به علت بیماری هایی مانند سفلیس و yaws.

او نیز تا به حال دندان آبسه که رفت “تا عمق استخوان” و “باید باعث درد شدید.” او همچنین تا به حال آرتروز در مفصل ران و نشانه هایی از آن را در پشت او. “این واقعا به نظر می رسد به عنوان اگر این زن واقعا تا به حال زمان سخت و بسیار ناراضی پایان زندگی” Stinnesbeck گفت. “بدیهی است که این نظری است اما با توجه به صدمات و آسیب شناختی تغییر شکل در جمجمه او آن را به نظر می رسد به احتمال زیاد سناریو که این زن اخراج شد از گروه خود و کشته شدن در غار و یا قرار داده شد وجود دارد به مرگ است.”

بیولوژیکی و پزشکی قانونی شناس ساموئل رنی یک نویسنده در این مطالعه گفت: نیوزویک که یک CT اسکن می تواند به تایید تشخیص یک بیماری باکتریایی و همچنین به عنوان دادن یک بینش بهتر به صدمات او رنج می برد.

“شفا [جمجمه] به ما می گوید که او زنده بود حداقل برای دوره کوتاه از زمان پس از تروما” او گفت:. “آنچه بعد از آن اتفاق افتاد اما ناشناخته است تا تجزیه و تحلیل بیشتر به اتمام است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im