در حال داخل سالن ناهار خوری تاخیر نهایی کلش برای رستوران ها?

شهرستانها در سراسر ایالات متحده در حال به تاخیر انداختن برنامه ها و معکوس سفارشات اجازه می دهد تا رستوران باز برای داخل سالن ناهار خوری مارک آخرین شکست برای یکی از سخت ترین ضربه صنایع به عنوان COVID-19 همچنان به گسترش در سراسر کشور است.

با فضای باز ناهار خوری مجاز بسیاری از رستوران خود را گسترش داده اند صندلی بر روی پیاده رو, حتی ریختن به خیابان های محلی به فریب رهگذران. اما دوام چند صندلی به تنهایی نمی تواند آنها را از طریق به ظاهر بی وقفه ناشی از این بیماری همه گیر کوروناویروس.

“کسی که فکر می کند که در فضای باز ناهار خوری است که یک راه حل نیاز به سر خود را به بررسی” گفت: فیلیپ مسعود صاحب Ilili لبنان و رستوران در نزدیکی میدان مدیسون پارک, پس از شهر نیویورک شهردار, بیل د Blasio در اواخر هفته گذشته گفت: این شهرستان نمی خواهد اجازه می دهد داخل سالن ناهار خوری به سر پس از ژوئیه چهارم آخر هفته.

تصمیم به توقف می آید پس از موارد به تازگی صعود در جوامع که در آن رستوران ها در حال حاضر بازگشایی در ایالات مانند کالیفرنیا وفلوریدا و ویرجینیا و تگزاس.

مسعود نا امید شده بود در مورد دوره برگشت پس از سرمایه گذاری در جلسات آموزشی برای کارکنان و خرید مواد غذایی فاسد شدنی موارد — همه برای آماده سازی برای باز کردن برای داخل سالن ناهار خوری این هفته است.

“ما تا به حال راه اندازی جلسات آموزش شروع به آماده شدن برخی از سس دستور ما قصاب کاهش و پس از آن ما تا به حال به شدت روی ترمز,” او گفت: CBS MoneyWatch. “در حالی که ایمنی اولویت ما است ما اصلا توانایی انجام این شروع می شود و متوقف می شود چرا که آنها ما هزینه های زیادی از پول” او اضافه شده است.

Coronavirus موارد در حال افزایش است در افراد جوان… 05:33

او را تکیه بر ترکیبی از را خارج و تحویل سفارشات و گسترش فضای باز صندلی مجاز از طریق شهر نیویورک تابستان “باز کردن رستوران ها” برنامه.

رستوران ها به طور موقت می تواند گسترش صندلی بر روی پیاده رو و خیابان اجازه می دهد تا برای اجتماعی فاصله تا زمانی که آنها ایجاد موانع حفاظتی با استفاده از کشاورزان و یا اشیاء مشابه که بلوک مناطق صندلی از خودرو و سفر دوچرخه خط. جاده صندلی مجاز است از طریق 8 سپتامبر.

و بنابراین صاحبان رستوران مانند مسعود باید سرمایه گذاری هزار دلار در ساختمان جذاب, هوای آزاد, محیط. پس از همه, آن را یکی از چند امکانات رفاهی است که به آنها یک شانس مبارزه برای زنده ماندن.

مسعود گفت: او در حال حاضر صرف در مورد $5,000 گسترش موجود در کافه. او غرق یکی دیگر از $8,000 به کشاورزان و صندلی و چتر و دیگر عناصر طراحی است که مطابق با این ابتکار جدید را در دستورالعمل های ایمنی.

outdoor-patio2.jpg
فیلیپ مسعود صاحب Ilili رستوران در شهر نیویورک صرف حدود 8000 دلار در کشاورزان چتر و دیگر عناصر طراحی برای فضای باز ناهار خوری. حسن نیت ارائه میدهد از فیلیپ مسعود

او را متعهد به ارائه راه جدید برای انجام کسب و کار یک شات — اگر تنها برای کارکنان و مشتریان است. او انتظار ندارد به سود دوباره بدون توجهی در دراز مدت کمک در فرم از مجموع اجاره امداد و کسب و کار-بیمه وقفه پرداخت.

او دریافت وام از طریق دولت فدرال چک حفاظت از برنامهبدون آن رستوران می رفته در حال حاضر از کسب و کار است.

به طور معمول 260-صندلی رستوران, Ilili باز خواهد شد برای ناهار خوری در روز چهارشنبه تنها با 24 کرسی است.

“ریاضی معنا ندارد”

به تعویق افتادن داخل سالن ناهار خوری می تواند به معنای پرتاب در حوله برای برخی از صاحبان رستوران.

“ما در حال شنیدن بی شماری رستوران در حال حاضر بسته. مردم در حال رفتن به در حال حاضر تصمیم, ‘من نمی تواند قطع دیگر'” گفت: اندرو Rigie مدیر اجرایی شهر نیویورک مهمان نوازی داد که در ماه مه مورد بررسی نزدیک به 500, رستوران ها, کافه ها و کاباره ها در مورد بازگشایی.

در این شهر بیش از 25000 خوردن و نوشیدن موسسات که شاغل حدود 300,000 نفر قبل از همه گیر با توجه به آخرین اقتصادی تاثیر مطالعه از دفتر شهردار از رسانه و سرگرمی است. این تعداد را شامل نمی شود رستوران ها که تنها برای صبحانه و نهار با توجه به Rigie.

نزدیک به 4 درصد از رستوران های مورد بررسی توسط مهمان نوازی داد گفت که انتظار می رود به طور دائم به عنوان یک نتیجه از COVID-19. اما یکی دیگر از 53 درصد گفت: آنها نمی دانند که اگر آنها هرگز دوباره جای پا خود را.

و برای کسانی که صاحبان آن انجام دهد ناهار خوری در یک شات سودآوری است که اساسا کردن جدول.

مسعود —خود-توصیف رئالیستی با سابقه در امور مالی — انتظار ندارد به نوبه خود سود هر زمان به زودی. در واقع او تعجب خواهد بود اگر او حتی قادر به جبران سرمایه گذاری خود را در کافه که منو شامل غذاهای اعم از $18 جوانه بروکسل به $65 کل مرغ ارگانیک.

آبی تپه صاحب در همه گیر تاثیر 06:15

“این بازی است که در مورد ساخت پول است. بازی در حال حاضر به از دست دادن حداقل مقدار از پول شما می توانید باز بماند تا زمانی که ممکن است تا زمانی که یک روز روشن” او گفت:.

فرض نسبتا کم حاشیه سود 3% مسعود برآورد نیاز به درآمد حاصل از $266,000 بیش از هشت ماه است که در طی آن او را مجاز به این عمل فقط برای جبران خود را $8,000 سرمایه گذاری. “غیر ممکن است ریاضی معنا ندارد” او گفت:.

که برابر با حدود 33,000 در فروش در هر هفته و یا $4,700 هر روز گسترش بیش از تنها 24 کرسی است. که در آن او با استفاده از به انجام 400 را پوشش می دهد یک شب او را در حال حاضر فقط 20.

“هیچ راهی وجود دارد در سیاره زمین شما می توانید جبران سرمایه گذاری خود را و است که حتی شمارش روز شما خواهید بود تعطیل به دلیل آب و هوا مانند اگر آن را به باران یا بیش از حد داغ” مسعود گفت.

او را چوب آن را برای کوتاه مدت و ارزیابی مجدد خود را بازگشایی چشم انداز در هشت هفته.

“اگر باران آن را بیش از”

بنیامین Prelvukaj این شرکت مالک و بنیانگذار شرکت از بنیامین, رستوران, گروهی, سه رستوران در شهر نیویورک که یکی از آنها را باز خواهد کرد برای ناهار خوری در روز چهارشنبه.

Prelvukaj صرف $15,000 در یک چادر برای بنیامین نخست یک 275-صندلی رستوران در نزدیکی ترمینال مرکزی است که باید صندلی در فضای باز برای 40 نفر.

img-9440.jpg
بنیامین نخست صاحب بنیامین Prelvukaj خریداری $15,000 چادر به منظور صندلی مشتریان خارج است. بنیامین Prelvukaj

او در تلاش است اما تاکید کرد که بدون داخل سالن ناهارخوری رستوران خود را زنده ماندن نیست, برای یک, به دلیل فضای باز ناهار خوری است آب و هوا وابسته است.

“ما در حال رفتن به باز کردن اما مشکل این است که این تیر و آن را گرم و مرطوب خارج است. من نمی دانم که چگونه مردم در حال رفتن به احساس در مورد غذا خوردن در 100 درجه آب و هوا در خارج,” او گفت:. “و اگر باران آن را بیش از. هر کس در حال رفتن به ترک همه چیز است که رفتن به پایین تخلیه.”

پیام از صاحبان روشن است. بدون کمک بیشتر و یا مگر اینکه ویروس فروکش آن را بیش از بسیاری از رستوران ها.

“ما در ICU در جدول عامل پالس ما در حال کاهش است مانیتور چشمک می زند. لطفا به ما کمک کند” مسعود گفت.

tinyurlis.gdv.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de