ارشد ترین افسر ارتش ادعای ترامپ در جنگ های آمریکا برای تقویت صنعت دفاع را رد کرد

ژنرال جيمز مک کانويل رئيس ستاد ارتش گفت تنها موضوع امنيت ملی باعث خواهد شد سربازان آمريکائی به نبرد فرستاده شوند و در تضاد با اظهارات دونالد ترامپ رئيس جمهوری آمريکا در روز دوشنبه است.

نظرات ترامپ در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه که رهبران نظامی به دستور شرکت هایی عمل می کردند که برای نیروهای مسلح سلاح می ساختند ابروهایی را از برخی اعضای دولت ترامپ بالا برد. ترامپ همچنین به خاطر اظهاراتی که گفته می شود اعضای مرده یا زخمی ارتش را به عنوان «بازنده» تفرقه افکنی کرده است، با انتقادهایی مواجه شده است.

مک کانویل، فارغ التحصیل وست پوینت در سال ۱۹۸۱، روز سه شنبه در جریان یک رویداد مجازی برای دفاع یک گفت بسیاری از رهبران نظامی اعضای خانواده ای در نیروهای مسلح دارند که می تواند بر تصمیم آنها در مورد قرار دادن سربازان در راه آسیب تاثیر بگذارد.

مک کانویل می گوید: «بسیاری از این رهبران پسران و دخترانی دارند که برای مبارزه رفته اند یا ممکن است در حال حاضر در حال مبارزه باشند.» “بنابراین من می توانم به مردم آمریکا اطمینان بدهم که رهبران ارشد تنها فرستادن نیرو برای مبارزه را توصیه خواهند کرد زمانی که به عنوان یک امنیت ملی مورد نیاز است، یا به عنوان آخرین چاره. من به شدت در این مورد احساس می کنم.”

اشتراک نیوزویک ارائه می دهد >

مک کانویل در حالی که به طور خاص از رئیس جمهور ترامپ دفاع نمی کرد، به نظرات روز دوشنبه رئیس جمهور اشاره می کرد. ترامپ به خبرنگاران گفت: من نمی گویم ارتش عاشق من است. “سربازها هستن”

ترامپ افزود: «افراد برتر پنتاگون احتمالا به این دلیل نیستند که می خواهند کاری جز مبارزه با جنگ ها انجام دهند بنابراین همه آن شرکت های فوق العاده ای که بمب ها را میسازند و هواپیماها را میسازند و هر چیز دیگری را خوشحال می کنند.»

پنتاگون از اظهار نظر به نیوزویک برای این داستان خودداری کرد.

donald trump اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مورد رهبران نظامی آمریکا انتقاداتی را به خود جلب کرده است. تاوس کاتاپودیس/گتی

اشتراک نیوزویک ارائه می دهد >

مارک میدوز، رئیس ستاد کاخ سفید، روز سه شنبه اقدام به روشن شدن اظهارات رئیس جمهور کرد و به خبرنگاران گفت ترامپ در مورد «مجتمع نظامی-صنعتی» به عنوان یک کل صحبت می کند و نه افراد خاصی در داخل پنتاگون.

برخی از ناظران خاطر نشان کرده اند که پیش از پیوستن به دولت ترامپ، مارک اسپر وزیر دفاع فعلی معاون روابط دولت برای پیمانکار دفاعی رایتئون بوده است.

اسپر روز جمعه پس از آن The Atlantic از ترامپ دفاع کرد که مقاله ای که آتلانتیک منتشر کرد ادعا کرد ترامپ اظهارات تفرقه افکنانه ای در مورد جانبازان آمریکایی مطرح کرده و خواسته بود که جانبازان معلول از شرکت در رژه های نظامی منع شوند. به گزارش این مجله، ترامپ در طول سال ۲۰۱۸ سفر برنامه ریزی شده به گورستان آمریکایی آیسنه-مارن در فرانسه را برای بازدید از گورهای سربازان آمریکایی که در جریان نبرد جنگ جهانی اول بلو وود جان خود را از دست دادند، لغو کرد.

“چرا بايد برم اون قبرستان؟” بنا به گزارش ها ترامپ پرسید. “پر از بازنده است.”

نیوزویک نتوانسته است تأیید کند که آیا ترامپ در واقع آن اظهارات را مطرح کرده است یا نه. با اين حال برخی از مقامات کاخ سفيد داستان را آشکارا رد کرده اند.

اسپر دبیر سازمان ملل متحد در بیانیه روز جمعه خود گفت: رئیس جمهور ترامپ بیشترین احترام و تحسین را برای اعضای نظامی، کهنه سربازان و خانواده های ملت ما دارد. “به همین دلیل است که او برای پرداخت بیشتر و بودجه بیشتر برای نیروهای مسلح ما مبارزه کرده است.”

خود ترامپ این ادعاها را در مقاله «رسوایی» نامید.

.node-type-article .article-body > p:last-of-type::after, .node-type-slideshow .article-body > p:last-of-type::after { محتوا: هیچ کدام }

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر