Aurat مارس: زنان پاکستانی صورت خشونت آمیز و تهدیدات پیش رو از تجمع

بی بی سی جهان | No comments

محافظه کار گروه در پاکستان اغلب شنیده می شود به استناد معروف و گفت: محل مناسب از یک زن است که او در “chadar aur کاراکتر diwari” – به معنی محجبه و در درون چهار دیوار خانه اش.

اما این آخر هفته در مواجهه با تهدیدات خشونت آمیز و قانونی دادخواست زنان در سراسر پاکستان در حال آماده سازی برای تقاضای حقوق خود در سرپیچی مستقیم از این باور است.

پس از 2018, Aurat مارس – اردو برای زنان در ماه مارس برگزار شده است در بسیاری از شهرستانها در سراسر پاکستان همزمان با روز جهانی زن در 8 مارس. آن نیست feat کوچک است در یک کشور مسلمان محافظه کار که در آن بسیاری از زنان اغلب احساس نمی امن در اماکن عمومی به دلیل آزار و اذیت آنها اغلب تحمل است.

کسانی که در زمان بخشی در سال گذشته مواجه شدید واکنش به ویژه آنلاین. گفت: برخی از آنها دریافت کرده بود به مرگ و تجاوز جنسی تهدید پس از آن.

و در این سال صدای در هر دو طرف بحث را با رشد بلندتر در سرب.

در حالی که مذهبی و گروه های جناح راست باید گفت: ماه مارس می رود در برابر اسلام حتی متوسط جناح گرفته اند موضوع را با چه راهپیمایان خود اذعان یک رویکرد تحریک آمیز.

“وجود دارد یک درگیری در جامعه ای که ما زندگی می کنند در مورد حق زنان برای درخواست حقوق خود را; به, همراه به خارج در خیابان می گوید:” یک زن 38 ساله سازمانده در کراچی است که نمی خواهم فاش شود.

  • دیدگاه: مشهور کشته برای ساخت زندگی ‘دشوار’
  • این نما که تقریبا شکست رایگان

ایده برای Aurat مارس زمانی شروع شد که یک تعداد کمی از زنان تصمیم به بسیج شبکه خود را و جمع آوری در یک پارک در شهر بندری کراچی در روز بین المللی زن به درخواست برای پایان دادن به خشونت و آزار و اذیت.

آن را از تکامل به گسترده تر جنبش از جمله فراجنسیتی مردم خواستار بهتر قوانین برای محافظت از زنان و اجرای قوانین موجود و همچنین بالا بردن سطح آگاهی و تغییر نگرش است.

ماه مارس با الهام از حوادث مشابه در ایالات متحده, اما سوخت بیشتر شده است با حوادث در خانه. این “افتخار به قتل” از رسانه های اجتماعی ستاره Qandeel بلوچ توسط خود او برادر و حوادث دیگر را تاباند نور در مورد خشونت علیه زنان در سال های اخیر است.

“نیاز به جوان فمینیست به صدا وجود دارد در حال حاضر می گوید:” سازمانده بود که بخشی از آن اصلی گروه از زنان است.

“ما در حال به چالش کشیدن وضع موجود. ما در حال به چالش کشیدن عقب عناصر در جامعه ما است.”

‘ربودن حقوق خود را’

در این سال کلید تقاضای عدالت اقتصادی برای زنان به عنوان برجسته در مانیفست.

اما این شعار و نشانه ها برگزار شد تا در سال 2019 که درو گسترده تر با توجه به حرکت. شرکت کنندگان مواجه انتقاد و سوء استفاده در رسانه های جریان اصلی در کنار چرخش شدید آنلاین.

این بود پاره ای “mera jism, meri marzi” که ترجمه را به من بدن من انتخاب خاص را که لمس یک عصب در سال گذشته و در ادامه به علت اختلاف پیش از این سال در ماه مارس.

Aurat مارس طرفداران استدلال کرده اند آن است که در مورد یک زن کنترل بر بدن خود اما این عبارت دیده می شد توسط منتقدان به عنوان زشت و ناپسند داشتن یک جنسی مفهوم و رفتن در برابر بسیار باارزش انتظار حیا در یک زن است.

آن را نیز کمک به صدای گفت: این جنبش بیش از حد غرب در آن آرمان است.

داستان پشت “mera jism meri marzi” (بدن من انتخاب من)

نور (و نه نام واقعی او) ایجاد یک پوستر با این کلمات برای سال گذشته در ماه مارس. او آمد تا با شعار چرا که او می خواست برای برجسته کردن حق زنان به آژانس به را انتخاب کنید آنچه که او می خواهد برای پوشیدن و با بدن خود و بدون ترس از آزار و اذیت و یا تجاوز به عنف.

او می گوید که واکنش منفی ترس او به طوری که او در حال حاضر می یابد آن را دشوار است به صحبت با نام واقعی او.

نور صحبت شد به BBC Urdu.

کسانی که درگیر اذعان شعارها و نشانه های تحریک آمیز اما آنها استدلال می کنند که آنچه مورد نیاز است هنگامی که شما در حال تلاش برای تغییر هنجارهای اجتماعی.

“یکی از راه های [برای رسیدگی به مسائل مربوط] به ادامه آرامی کار و امید به رسیدن به یک نتیجه شاید چند دهه بعد. روش دیگر این است که فقط قاپ زنی حقوق خود را به دلیل آن بوده است بیش از حد طولانی شده است بیش از حد سخت است, و آن را بیش از حد آسیب زا می گوید:” 28 ساله داوطلب که شناسایی به عنوان جنس مایع.

شده اند وجود دارد تلاش های این گروه برای توضیح ایده پشت این جنبش خود را از طریق کانال های رسانه های اجتماعی و توسعه جامعه .

اما به نظر نمی رسد که مانع از اختلافات عمیق و زمان مبادلات پیش از این رویداد را سال. اگر هر چیزی در آنها رشد کرده بیشتر تند و تیز.

پوستر و نقاشی های دیواری قرار داده تا توسط برگزارکنندگان شده تخریب. رسانه های اجتماعی پست برای درخواست داوطلبان باید به هر طریقی با یک مجموعه از misogynistic سوء استفاده.

“ما احتمالا سریع تر از جامعه می تواند به هضم… اما ما در حال کمک به آنها را یاد بردن سمیت که آموخته بود به آنها را با جامعه و فرهنگ و دین و ما در حال تلاش به آنها را یاد بگیرند جدید د-جنسیتی سیستم” داوطلب اذعان دارد.

بحث کرده است و حتی به دادگاه در لاهور که در آن یک درخواست ثبت شده در ماه گذشته برای جلوگیری از مارس از پیش رفتن با این استدلال که هدف آن بود که به “گسترش هرج و مرج ابتذال توهین به مقدسات و نفرت” از اسلام است.

دادگاه باید آن را ادامه دهید – اما گفت: برگزارکنندگان مورد نیاز برای اطمینان از حضور افراد پایبند به “نجابت و ارزش های اخلاقی”.

و به عنوان مارس نزدیک تر می شود, نبرد به نظر می رسد تشدید. بحث درباره زمین تب در این هفته هنگامی که یک نمایشنامه نویس شناخته شده برای خود را misogynistic انداز شفاهی مورد آزار قرار گرفته یک فعال حقوق زن در طول یک پنل در Aurat مارس به صورت زنده از تلویزیون.

در حالی که وجود دارد محکومیت اش فوران همان مردم هشدار سازمان در پیام خود.

Mahira Khan, پاکستان یکی از معروف ترین هنرپیشه های زن گفت در توییتر که از او حمایت مارس اما هشدار داد در برابر استفاده از تحریک آمیز پلاکارد.

اما بین المللی و گروه های حقوق بشر آمده اند برای حمایت از مارس با سازمان عفو بین الملل با محکوم کردن “این تهدید وحشتناک از خشونت و ارعاب و آزار و اذیت از راهپیمایان”.

“این واقعیت که زنان قادر به تقاضای خود را به حقوق بشر بدون قرار دادن در خطر واقعی تأکید چقدر مهم Aurat مارس است.”

داوطلب می گوید آنها, ترس از اسید حملات بمب تهدید, سایت تخصصی و حتی doxxing – نشر کسی اطلاعات شخصی آنلاین.

“ما می ترسند. اما اگر ما نمی ترسم اگر ما لازم نیست که ترس چگونه ما انتظار تغییر آمده است؟”

می آیند یکشنبه, حتی ترس نمی خواهد نگه داشتن آنها را محدود به حجاب و چهار دیوار دیگر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>