استرالیا علائم طبخ سالگرد تحت مستند


در 29 مارس سال 1770 اکسپلورر جیمز کوک وارد در استرالیا. او بعدها ادعا این منطقه برای تاج و تخت بریتانیا.

اما جشن در استرالیا برای 250 سالگرد کاپیتان کوک سفر شده اند خاموش امر است.

این است که عمدتا به coronavirus مستند اما نیز وجود دارد که قابل توجه فشارهای بیش مارک “کشف” یک زمین در حال حاضر ساکنان برای هزاران سال.

کاپیتان کوک شناخته شده است به عنوان یکی از بزرگترین کاشفان اما میراث او شده است و مورد سوال بسیاری است.

این تاریخ است که هنوز هم دیده می شود توسط بسیاری به عنوان “موسس” مدرن استرالیا – اما این است که بسیار بحث برانگیز ادعا می کنند با توجه به عدم آشتی با مردم بومی و نابرابری بوجود آمده است که از دو قرن از تبعیض است.

برجسته بومی استرالیا توصیف استعماری سالگرد به عنوان “روز دشوار” به مناسبت شروع از خود سلب مالکیت در حالی که نخست وزیر اسکات موریسون گفت: تاریخ نشان داده که “ادغام” از تاریخ.

چه اتفاقی افتاد در گیاه شناسی خلیج ؟

کاپیتان کوک وارد در سواحل خلیج گیاه شناسی مدرن در سیدنی بعد از 250 سال پیش. او و خدمه اش باقی مانده بر روی زمین به مدت هشت روز.

رسمی سابقه بوده است متهم glossing بیش از واقعیت خود را در برخورد با مردم محلی.

موزه ملی استرالیا می گوید: “دیدگاه اول استرالیا و Gamayngal مردم این منطقه شده اند تا حد زیادی از دست رفته”.

  • بریتانیا تاسف قتل با تلاش خدمه
  • نقشه ها و نمودارهای اولیه قتل عام بومیان استرالیا

با توجه به این موزه که تحقیق داستان دست اول استرالیا, کاپیتان کوک, ورود به نبود صلح آمیز است. او و مردان, پس از نزدیک شدن به ساحل در قایق خود را به چالش کشیده شد و توسط دو مرد در ساحل از Gweagal قبیله از Dharawal ملت است.

مورخان می گویند کاپیتان کوک و سپس اخراج عکس در مردان, زخمی شدن یکی از آنها را قبل از آنها به سمت چپ و او قادر بود به زمین. مردم محلی نادیده گرفته میشوند و اجتناب خدمه تا زمانی که آنها به سمت چپ.

هفده سال بعد اولین ناوگان وارد و شروع به استعمار استرالیا.

چه حوادث لغو شده اند?

دولت مجبور شده است برای کنار آن یک$48.7 m (£25.5 m; $31.7 m) مراسم بزرگداشت با توجه به Covid-19 بیماری همه گیر.

این شامل یک ماکت از HMS تلاش کاپیتان کوک نیروی دریایی سلطنتی کشتی circumnavigating استرالیا – با وجود طبخ فقط در واقع نمودار این قاره سواحل شرق.

“به عنوان سالگرد 250 نزدیک ما می خواهیم برای کمک به استرالیا را بهتر درک کاپیتان کوک سفر تاریخی و میراث خود را برای اکتشاف علم و آشتی” آقای موریسون گفت: سال گذشته است.

این کشتی است که هنوز هم با توجه به بادبان پایین غرب استرالیا را به ساحل پرت بعد در سال است. در ضمن طولانی-برنامه ریزی مراسم لغو شده اند و موزه نمایشگاه آنلاین نقل مکان کرد.

  • NZ علائم تفرقه فرود از اروپایی ها برای اولین بار
  • استرالیا بحث کوک ‘کشف’ مجسمه

در ماه اکتبر گذشته نیوزیلند مشخص شده خود را کاپیتان کوک سالگرد با چندین رویدادهای عمومی است که همچنین موجب بحث.

چگونه است که دولت مشخص سالگرد?

دولت به دنبال تعادل کوک ناوبری دستاوردهای با حساسیت از آنچه فرود خود به معنای بومی استرالیا.

آقای موریسون انتشار بیانیه ای در روز چهارشنبه گفت: آن را به نمایندگی از “ادغام از تاریخ”.

“روز طبخ و محلی بومی جامعه در Kamay [گیاه شناسی خلیج] اولین تماس 250 سال پیش تغییر رشته از زمین ما برای همیشه لطفا برای” او گفت:.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

وزیر بومی امور کن وایت است که بومی گفت: روز شانس “به منعکس کننده بر تاثیر و تغییر را احساس بومی استرالیایی و همچنین برای به دست آوردن درک بهتری از چگونگی بومی و جزیره نشینان تنگه تورس زندگی می کردند قبل از حل و فصل اروپا”.

اپوزیسیون کارگری MP لیندا Burney, است که بومی, گفت:: “من نمی گویم که کوک سهم به جهان قابل توجه نیست. اما آنچه امروز به معنی برای افراد بومی بود ، یک دوره بسیار دشوار است در تاریخ ما”.

چرا بعد بحث برانگیز است ؟

منتقدان می گویند استرالیا هنوز نتوانسته به اندازه کافی برای مقابله با خشونت در آن استعمار گذشته و یا پیشنهاد پرداخت غرامت. آن باقی مانده است تنها کشورهای مشترک المنافع کشور هرگز به یک معاهده را با آن مردمان بومی اگر چه کار را آغاز کرده است یکی در زمان های اخیر.

بومی استرالیا و جزیره نشینان تنگه تورس که 3 درصد از جمعیت استرالیا را به طور قابل توجهی پایین تر زندگی انتظار از بقیه جمعیت و تجربه سطوح بالایی از نقطه ضعف است.

  • چگونه یک بومی تاریخچه بازی تنظیم کردن یک ردیف
  • این کشور دست و پنجه نرم کردن با اروپایی خود گذشته

منتقدان ابراز نگرانی که جشن کوک فرود ممکن است چشم پوشی و تجارب بومی استرالیا با این حال بسیاری از رویدادهای رسمی را به دنبال عبارتند از منظر کسانی که در ساحل.

دیگران را نیز در دفاع از این مراسم بزرگداشت به عنوان لازم برای مارک بنیادی اگر چه دشوار است, بخشی از تاریخ این کشور است.

200 سالگرد شده بود بسیار متفاوت امری که در آن ملکه و دوک ادینبورگ حال سفر به استرالیا برای پیوستن به جشن.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de