باراک اوباما, Cory Booker و دیگران بزرگداشت 55 در سالگرد “یکشنبه خونین “‘ مارس

رئیس جمهور, باراک اوباما, Congressman John Lewis, سناتور کوری بوکر و دیگر سیاستمداران برجسته گرامی 55امین سالگرد تاریخی “یکشنبه خونین” در ماه مارس.

در 7 مارس 1965 حدود 600 حقوق مدنی رهبران راهپیمایی در سراسر ادموند Pettus پل در شهر سلما در ایالت آلاباما در راه خود را به مونتگمری مرکز ایالت در اعتراض به رأی است. این تظاهرات مسالمت آمیز بودند به شدت به عقب رانده سراسر پل توسط مأموران اجرای قانون.

اوباما به افتخار این رویداد در یک توییت گفت: “55 سال پیش, زمانی که یک گروه حقوق مدنی برگزارکنندگان عبور از ادموند Pettus پل انجام آنها امریکا با آنها. امروز بیایید افتخار است که میراث با ادامه کار خود را به حفاظت و ورزش ما بنیادی حق رای دادن.”

لوئیس که یکی از معترضان از ماه مارس دهه پیش نیز ادای احترام پرداخت. “55 سال پیش تا امروز” او در توییتر نوشت: “ما ضرب و شتم شد که اشک با گاز کشته و پایمال توسط اسب. من فکر کردم دیدم مرگ است. من فکر کردم من که قرار بود به مرگ. من نمی دانم که چگونه من از آن ساخته شده, اما من می دانم که ما می توانیم بقیه. ما نمی توانیم تبدیل به خسته. ما باید نگه دارید هل دادن و کشیدن و پیدا کردن یک راه برای گرفتن در راه است.”

بوکر نوشت: در Facebook نوشته است که “شجاعت کسانی که معترضان مجبور اکشن و الهام بخش را تغییر دهید. بعد از آن که در تابستان قانون حق رای بود که به تصویب رسید و به قانون است.” او گفت: ما امروز در اینجا به دلیل اقدامات معترضان “را دیدم که بی عدالتی و حاضر به سکوت.” این سناتور همچنین اشاره لوئیس در پست خود.

ایلینوی سناتور دیک دوربین همچنین بزرگداشت مناسبت: “امروز نشانه 55 سالگرد #BloodySunday یک روز به افتخار قابل توجهی شجاعت مردان و زنانی که راهپیمایی در سراسر ادموند Pettus پل در سلما در 7 مارس 1965 برای حق اساسی را به رای می دهند.”

Califronia سناتور کامالا هریس همچنین نوشت: این رویداد اهمیت: “55 سال پیش, امروز, صلح آمیز معترضان اقدام به عبور از ادموند Pettus پل راهپیمایی برای رأی است. آنها به ناحق مورد ضرب و شتم سربازان دولت—اما آنها منصرف. ما ایستادن روی شانه ها از این قهرمانان و شجاعت خود را به مبارزه برای بهتر ملت است.”

او کالیفرنیا همکار سناتور دایان فاینستاین نیز نظرات یاد “یکشنبه خونین و خواسته سنا به تصویب حق رأی پیشرفت عمل “به افتخار سلما راهپیمایان و کمک به بازگرداندن کلید مفاد قانون حق رای.”

ماساچوست, سناتور, مگی حسن توئیتر خود نوشت: “این #Selma55 ما باید افتخار کسانی که قربانی بسیار به امید ایجاد یک برابر و رایگان امریکا است.”

لوئیس که در حال حاضر مبارزه با مرحله چهار سرطان لوزالمعده memorialized “یکشنبه خونین” در یک رویداد در سلما در اوایل این هفته با سایر قانونگذاران ایالات متحده. او در یک صدای جیر جیر: “ما ضرب و شتم شد که ما اشک با گاز کشته شوند. من فکر کردم من که قرار بود به مرگ این پل. اما به نوعی و برخی از راه خدا به من کمک کرد اینجا. ما نمی دهد تا در حال حاضر. ما نمی دهد. ما باید با حفظ ایمان نگه داشتن چشم ما در این جایزه است.”

معاون رئیس جمهور سابق و فعلی ریاست جمهوری جبهه-دونده جو بایدن پیوست رویداد در سلما به عنوان به خوبی. او پیش از آن در توئیتر خود نوشت: “همانطور که ما به مناسبت سالگرد یکشنبه خونین ما همچنین می دانیم که مبارزه برای آمریکایی های سیاه و سفید برای شرکت در دموکراسی نشده است. ما باید به مبارزه برای یک مطلب فقط مساوی امریکا—با هم.”

Bloody Sunday march
سلما در آلاباما – مارس 01: Rep., John Lewis (D-GA) می رسد به صحبت می کنند به جمعیت در ادموند Pettus عبور از پل اجرا یا نمایش مجدد مارک 55 سالگرد سلما خونین روز شنبه در مارس 1 سال 2020 در شهر سلما در ایالت آلاباما. آقای لوئیس راهپیمایی برای حقوق مدنی در سراسر پل 55 سال پیش. برخی از 2020 دموکراتیک نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با حضور سلما پل عبور جشن جلوتر از سه شنبه.
جو Raedle/گتی ایماژ/گتی

به روز شده در 5:53 PM ET, با, John Lewis,’ جیر شنبه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر