بلژیک شهرستان از الست می گوید ضد سامی رژه ‘فقط سرگرم کننده’

یک بلژیکی شهر دفاع می کرد به عنوان “فقط سرگرم کننده” کارناوال های کاریکاتور از یهودیان ارتدوکس پوشیدن بزرگ خز کلاه طولانی جعلی بینی و مورچه لباس.

اسرائیل گروه یهودی و نخست وزیر بلژیک سوفی Wilmès در میان بسیاری از کسانی که به شدت محکوم کرد لباس را در روز یکشنبه رژه در الست.

برخی از منتقدان گفت: تشبیه مسلمانان به مورچه ها مشابه بود به نازی ها یهودی ستیزی که مورد آزار و اذیت یهودیان به عنوان “حشرات موذی”.

از الست شهردار سخنگوی بی بی سی گفت: “این ما طنز… فقط سرگرم کننده”.

Peter Van den Bossche گفت: “وجود ندارد جنبش در پشت آن” و “ما نمی خواهید آسیب به هر کسی”.

“این ما رژه ما طنز, مردم می توانند هر چه می خواهند,” او گفت:. “این آخر هفته از آزادی بیان.”

الست نهفته است 31km (19 مایل) شمال غرب از Brussels – قلب اروپا و اجرا توسط فلاندرز جدید داد (N-VA) یک حزب ملی هل دادن برای استقلال فلاندر.

شهر جلب انتقادات زیادی برای راهپیمایی کاریکاتور یهودیان در سال گذشته – به طوری که آن را کاهش داده و از یونسکو میراث فرهنگی لیست در ماه دسامبر. پس از اعتراض الست خود خواسته بود به بود گرفته شده از لیست.

یونسکو – سازمان ملل متحد آموزشی و فرهنگی سازمان – نیز satirised در رژه روز یکشنبه.

دیگر شناور تمسخر نخست وزیر بوریس جانسون و Brexit آب و هوا فعال گرتا Thunberg و عیسی مسیح بر روی صلیب.

نیز وجود دارد مردم در راهپیمایی نازی اس اس یونیفرم – با وجود این واقعیت است که در جنگ جهانی دوم نازی ها تبعید در مورد 25,000 یهودیان از اشغال بلژیک به مرگ آشویتس اردوگاه که در آن بسیاری کشته شدند.

در روز یکشنبه رژه برخی کاریکاتور یهودیان مطرح شده با یک مدل از دیوار غربی – اغلب به نام اورشلیم را دیوار ندبه مقدس سایت برای یهودیان. آن را دارای برچسب “ندبه مورچه” در هلندی “د klaugmier”. هلندی برای “دیوار ندبه” است “klaagmuur”.

“این را تشویق نمی کند ستیزی; واکنش در سال گذشته بیش از بالا” آقای Van den Bossche گفت. “دو در صد آن را ضد یهودی.”

او تاکید دارد که این کارناوال تم شد بر اساس اخبار و رویدادهای به عنوان دیده می شود در الست – از این رو مسخره یونسکو است.

وقتی پرسیده شد که در مورد نازی ها شخصیت در یکشنبه کارناوال او گفت: “کسانی که نمادها – به طور معمول ما را قبول نمی کند که ما محکوم است.

“ما می گویند: چه می توانیم در مورد آن انجام? قرار دادن مردم در زندان ؟ هیچ.”

اسرائیل وزارت امور خارجه مدیر کل یووال رتم توییتی که الست تا به حال زیاده روی در “نفرت ضد سامی نمایشگاه”.

بلژیک PM سوفی Wilmès گفت: تظاهر یهودیان در الست رژه “آسیب ارزشهای ما و کشور ما شهرت”.

“استفاده از کلیشه های stigmatising جوامع و گروه ها بر اساس ریشه های خود را منجر به تفرقه و به خطر می اندازد ما هم” او گفت:.

جوئل Rubinfeld سر از لیگ بلژیک برابر یهودی ستیزی گفت: “این غمگین اسفناک و شرم آور است که 50 نفر هستند بدسم کل کارناوال یک جشن مردمی. آن را می دهد یک فاجعه بار تصویر از شهر الست و همچنین کشور ما در خارج از کشور.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im