دموکرات نامزد ریاست جمهوری و معاون سابق رئیس جمهور جو بایدن روز دوشنبه اعتراف کرد رای خود را برای جنگ عراق “یک اشتباه بود” و گفت: “می خواستم برای جلوگیری از یک جنگ است.”

در یک مصاحبه در MSNBC را تا آخرین کلمهانجام شده صبح روز دوشنبه در Grand Rapids, Michigan, میزبان لارنس o’donnell بایدن گفت که دو سرباز بودند “کشته های روز گذشته در عراق است.”

“شما می گویند رای خود را در جنگ عراق بود و بر اساس آن رئیس جمهور را نمایندگی که این نبود در مورد رفتن به جنگ این بود که در مورد ارائه روشن تهدید به صدام حسین” میزبان گفت. “برنی ساندرز گفت:” من تو را دیدم راست از طریق آن من می دانستم که چه جورج بوش بود.’

“هنگامی که ما نگاه کردن به آن می تواند به ما می گویند سناتور برنی ساندرز’ قضاوت بود که بهتر از شماست؟” O’donnell خواسته معاون رئیس جمهور سابق.

بایدن تأکید کرد که او رای دادند و برای جنگ عراق, چرا که او در تلاش برای “جلوگیری از یک جنگ از اتفاق می افتد.”

“تهدید به رفتن به جنگ” او توضیح داد. “این استدلال بود چرا که صدام حسین تا به حال سلاح های کشتار جمعی, بنابراین او گفت که” من باید قادر به شورای امنیت به توافق می کنید برای ارسال در بازرسان به قرار دادن فشار بر صدام برای پیدا کردن که آیا او تولید سلاح های هسته ای.’ در آن زمان من گفت: “این خود دلیل بسیار خوب من آن را دریافت کنید.'”

بایدن روشن دوباره که “منطق بود نه برای رفتن به جنگ” اما اتفاقاتی که گشوده نمی شد آنچه را که او تا به حال انتظار می رود.

“من باور نمی [حسین] تا به حال کسانی که سلاح های هسته ای. من معتقدم که او تا به حال سلاح های کشتار جمعی,” او گفت:. “آنچه اتفاق افتاد این بود که ما در رفت و مشخص است که آنها به کرات از آنچه در واقع اتفاق می افتد وجود نداشت بتن اثبات آنچه که او انجام شده بود و آنها هنوز هم به جنگ رفت.”

بایدن در ادامه به اعتراف است که آن را “یک اشتباه بود” را به “کلمه از یک رئیس جمهور که گفت که او برای رفتن به جنگ و این یک راه برای جلوگیری از رفتن به جنگ.”

“من اذعان کرد که 15 سال پیش,” او اضافه شده است. “اما این ایده که برنی ساندرز’ قضاوت در سیاست خارجی نسبت به معدن… من مضطرب به بحث او در آن است.”

نیوزویک رسیده به ساندرز’ کمپین برای نظر.

Biden
دموکرات نامزد ریاست جمهوری سابق معاون رئیس جمهور جو بایدن صحبت می کند در یک کمپین تجمع در Kiener پلازا در 7 مارس سال 2020 در سنت لوئیس ،
دیلیپ Vishwanat/گتی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im