چگونه می تواند بشریت را بهتر کشف مناطق ناشناخته از زمین را اقیانوس ها? برخی از دانشمندان می گویند که آنها پیدا کرده اند و امیدوار کننده روش جدید: bionic چتر دریایی.

طولانی در حال اجرا پروژه مدیریت توسط دانشمندان موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech) و دانشگاه استنفورد نشان داده اند یک پروتز می تواند چتر دریایی حرکت می کند حدود سه برابر سریع تر با استفاده از انرژی کمتر و بدون ایجاد هر گونه آسیب. یافته های خود را منتشر شده در علم پیشرفت.

دانشگاهیان گفت: چتر دریایی مجهز به سنسور می تواند به زودی به کارگردانی کشف و ضبط اطلاعات در مورد اقیانوس—کمک در بخش های فراوانی.

“تنها بخش کوچکی از اقیانوس شده است به بررسی بنابراین ما می خواهید را به استفاده از این واقعیت است که چتر دریایی هستند و در همه جا در حال حاضر به یک جهش از کشتی های مبتنی بر اندازه گیری که در تعداد محدود با توجه به هزینه های بالای خود را” جان دبیری یکی از منجر شود محققان در بیانیه ای گفت.

“اگر ما می توانید پیدا کردن یک راه به طور مستقیم از این چتر دریایی و همچنین تجهیز آنها با سنسور برای ردیابی چیزهایی مانند اقیانوس دما و شوری سطح اکسیژن و بنابراین ما می تواند ایجاد یک واقعا جهانی اقیانوس شبکه که در آن هر یک از چتر دریایی روبات هزینه چند دلار به ابزار و خوراک خود را از انرژی طعمه در حال حاضر در اقیانوس” او ادامه داد.

این پروتز با استفاده از تکانه های الکتریکی به ضربه زننده حرکت از چتر دریایی و می تواند به افزایش سرعت حرکت از حدود 2 سانتی متر (0.8 اینچ) در هر ثانیه به 4 تا 6 سانتی متر (1.5 به 2.3 اینچ) در هر ثانیه است.

در حالی که تکان الکتریکی ساخته شده چتر دریایی شنا حدود سه برابر سریع تر از معمول سرعت آنها همچنین با استفاده از انرژی کمتر برای رسیدن به این سرعت از دانشمندان گفت. که رقم اندازه گیری مقدار اکسیژن آنها مصرف کرده و به آنها شنا محققان اشاره کرد.

این تکان ساخته پروتز مجهز به چتر دریایی “1,000 بار” کارآمد تر از شنا روبات کارشناسان در بر داشت به عنوان بخشی از تحقیقات است. چتر لازم نیست که یک مغز یا گیرنده های درد این تیم توجه داشته باشید. اما آنها شناخته شده نمایش نشانه های استرس است. به عنوان یک نتیجه محققان از نزدیک تحت نظارت سطح استرس خود را در طول آزمایش و هیچ کدام یافت شده است آسیب.

bionic jellyfish
یک هنرمند رندر از چتر دریایی افزوده شده با ایمپلنت طراحی شده توسط زو و دبیری.
ربکا Konte/Caltech

چتر دریایی در حدود 95 درصد آب ندارند و ارگان های بزرگ مانند بسیاری دیگر از گونه های زمین و یا دریا.

“فاقد مغز, خون و یا حتی قلب چتر دریایی بسیار ساده مخلوقات” از NOAA National Ocean Service توضیح می دهد که در وب سایت آن اشاره کرد شاخکهای خود را به توانایی نیش.

این Caltech تیم گفت: چتر دریایی مورد استفاده در تحقیقات خود که مداوم بوده است پس 2013, رفت و برگشت به شنا به طور معمول پس از کوچک پروتز برداشته شد.

“ما نشان داده ایم, آنها قادر به حرکت بسیار سریع تر از آنها به طور معمول انجام دهید بدون بی هزینه در سوخت و ساز بدن” دانشگاه استنفورد فارغ التحصیل و دانشجو نیکول زو شرکت سرب و روی کاغذ در بیانیه ای گفت:. “این نشان می دهد که چتر دریایی دارای بکر توانایی برای سریع تر و کارآمد تر شنا.”

محققان گفت: پروتز است که در حال حاضر قادر به ایجاد چتر دریایی شروع به شنا کردن و کنترل سرعت, اما گام بعدی خواهد بود برای ایجاد یک راه برای هدایت جنبش خود و پاسخ به سیگنال. در آینده این تیم می تواند به طور بالقوه قراردادن پروتز در یک چتر دریایی را بافت دبیری گفت.

Jellyfish
چتر دریایی شنا در Ocearium در لو Croisic غربی فرانسه در دسامبر 6, 2016.
LOIC VENANCE/خبرگزاری فرانسه/گتی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de