برزیل وزیر دادگستری مرو واریز در Bolsonaro برخورد


برزیل وزیر دادگستری Sergio مرو استعفا داد در میان تنش با رئیس جمهور Jair Bolsonaro.

آقای مورو قاضی تهدید کرده بود به ترک پس از رئیس جمهور اخراج یکی از متحدان خود را – پلیس فدرال رئیس Mauricio Valeixo – در روز پنج شنبه.

صحبت در تلویزیون آقای مرو با عصبانیت گفت هیچ دلیلی برای اخراج آقای Valeixo و نام آن را دخالت های سیاسی است.

آقای مورو یکی از رئيس جمهور محبوب ترین وزیران. او نظارت برزیل بزرگترین-همیشه ضد فساد.

آقای Valeixo اخراج شد اعلام کرد با هیچ جزئیات بیشتر در روزنامه رسمی.

آقای مرو تا به حال تهدید به استعفا اگر آقای Valeixo بودند را رد کرد اما سپس گفت که او می ماند اگر او مجاز به انتخاب یک جایگزین.

برزیل ارز – واقعی – غرق به یک رکورد کم از 5.50 هر دلار در روز پنج شنبه میان عدم اطمینان سیاسی.

در اواسط ماه آوریل جناح راست رئیس جمهور خود را اخراج وزیر بهداشت Luiz Henrique Mandetta برای پاسخ به coronavirus بیماری همه گیر. وزیر تا به حال حمایت های اجتماعی فاصله که آقای Bolsonaro به تمسخر.

  • Bolsonaro آتش سوزی وزیر بهداشت بیش از coronavirus
  • ‘مستند نشده ویروس انفجار’ نوردد برزیل

مبارزه با فساد یک موضوع محوری برای Jair Bolsonaro در سال 2018 انتخابات ریاست جمهوری است.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

بی بی سی در آمریکای جنوبی خبرنگار کتی واتسون می گوید آقای مرو ساخته شده محکم گفتار متهم جمهور Bolsonaro از دخالت پلیس فدرال تلاش برای مبارزه با فساد است.

پس از اعلام استعفای خود را صدای قابلمه-کوبیدن اعتراضات زد بیرون در شهرستانها در سراسر برزیل.

دیده می شود به عنوان یک جنگجوی صلیبی ضد فساد او یک ستاره انتخاب کنید هنگامی که آقای Bolsonaro خواسته او را برای پیوستن به دولت است.

قبلا آقای مورو نظارت بزرگ مبارزه با فساد مالی که در معرض میلیاردها دلار رشوه به پایان رسید و در اسامی بسیاری از قدرتمند بازرگانان و سیاستمداران از جمله رییس جمهور سابق لوئیز ایناسیو لولا دا سیلوا.

BBC آمریکا ویرایشگر Candace Piette می گوید آقای مورو اتهامات علیه رئیس جمهور Bolsonaro انداخته اند, برزیل به نهادی بحران است.

او را متهم کرد که رئیس جمهور از تلاش برای حذف federal police chief بدون هیچ دلیل دیگر نسبت به امنیت اطلاعات در تحقیقات پلیس.

آقای مورو نیز گفت: رئیس جمهور Bolsonaro تا به حال ابراز نگرانی در مورد دادگاه عالی تحقیقات بدون تعیین شده بود که باعث نگرانی است.

دادگاه در حال حاضر در حال بررسی فعالیت های رئیس جمهور, پسران. آن را نیز باز یک تحقیق در امکان تامین مالی از هفته گذشته ضد دموکراسی تظاهرات توسط حامیان رئیس جمهور است. هر دو اتهام می تواند آسیب بیشتر در حال حاضر نامحبوب جمهور, Candace Piette گزارش.

آقای مورو یک بار گفت که او “هرگز وارد سیاست” اما بعد از توافق به خدمت در Mr Bolsonaro دولت به منظور مبارزه با فساد و جرایم سازمان یافته.

او وعده داده شده بود استقلال کامل برای اداره خود که ایالات عدالت و امنیت عمومی نمونه کارها در یک به اصطلاح “سوپر وزارت”.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de