دستیابی به موفقیت در مقایسه با راکتور همجوشی هموار راه را برای منبع انرژی است که ممکن است تغییر این دوره از تمدن | نظر

یک ستاره جدید به زودی متولد شدن یک ستاره بر خلاف هر گونه دیگر: یک انسان ساخته شده ، در مقایسه با پروژه های ساخت و ساز در فرانسه باید نور در پانزده سال و تولید انرژی از همجوشی هسته ای واکنش رخ می دهد که در خورشید و ستارگان. از علمی و فن آوری, نقطه نظر, از آن خواهد شد یکی از دلائل اصلی موفقیت است. ایجاد مصنوعی ستاره و بهره برداری از مقدار زیادی از انرژی تولید شده را برای همیشه لطفا برای تغییر این دوره از تمدن است.

اخیرا وجود دارد دستیابی به موفقیت در این پروژه است. 35 کشور جهان―چین و اتحادیه اروپا و سوئیس و هند و ژاپن و کره و روسیه و ایالات متحده آمریکا―شروع نصب و راه اندازی بزرگترین راکتور همجوشی ITER (International Thermonuclear Experimental Reactor).

این تیم بین المللی موفق به موقعیت راکتور پایه (از 1250 تن) در ساختمان―یک نقطه عطف بزرگ. 3000 نفر را در حال حاضر جمع آوری بزرگترین “Meccano” به عنوان ده میلیون قطعه در حال همگرا برای Saint-Paul-lez-حبس از هزاران کارخانه در سراسر جهان است. یک چالش بزرگ با مشخصات فنی و تلرانس کمتر از یک میلیمتر برای برخی از قطعات.
“در گذشته” منتقدان می گویند مشتاق به یادآوری است که استفاده از انرژی همجوشی شده است در توسعه بیش از سی سال “خواهد شد و برای همیشه از سی سال دور است.” درست ITER شناخته شده است بیشتر برای آن پروژه تاخیر و عدم تخطی از هزینه. اما این رویا در حال حاضر به نظر می رسد به تبدیل شدن به یک واقعیت است.

ITER
این cryosat پایه ITER fusion reactor نصب شده در مارس 26. این اولین بار است که بخش عمده ای از آنچه خواهد بود که بزرگترین راکتور همجوشی.
ITER سازمان

این ITER “توکامک” (روسی مخفف حلقوی مجلسی با کویل مغناطیسی) خواهد بود کاملا شکل گرفته جواهر از فن آوری است. احتمالا پیچیده ترین و گران قیمت ترین ماشین تا کنون ساخته شده توسط بشر است. با بزرگترین ربا در جهان, قدرتمند ترین برودتی گیاهی و بی پایان بانک پرقدرت کامپیوتر مقایسه با جاه طلبی و مقیاس بی سابقه ای است.

این پروژه متولد شد و در سال 1985 زمانی که رونالد ریگان و میخائیل گورباچف ملاقات برای اولین بار در ژنو است. آنها در حمایت از “وسیع ترین همکاری های بین المللی در به دست آوردن [fusion] انرژی که در اصل پایان ناپذیر.” ITER است بنابراین دیپلماتیک “تکنولوژی” به عنوان ایده نیز دیده می شود به عنوان یک راه به جنگ سرد. سپس جامعه علمی موفق به بازار توکامک فن آوری به عنوان لازم راه را برای استفاده از انرژی همجوشی.

از سال 2007 کشورهای درگیر با هم کار کرده اند با هدف تولید مقدار قابل توجهی انرژی از همجوشی هیدروژن برای اولین بار. اولین آزمایش های برنامه ریزی شده برای سال 2025 و کامل هسته ای در عملیات 2035 اگر چه مدیریت ارشد می داند که بیشتر تاخیر اجتناب ناپذیر هستند. “پیچیدگی این پروژه ساخته شده است” را به عنوان آنها استفاده می شود می گویند. پس بین 2035 و 2040 راکتور حرارت تا دقیقه مقدار هیدروژن ایزوتوپ (تنها 2 گرم) در 150 میلیون درجه (پلاسما) است که باعث خواهد شد خود را در هسته به فیوز مانند خورشید و ستارگان. این باید تولید فوق العاده ای قدرت حرارتی از 500 مگاوات است.

من مشغول به کار در ITER به مدت پنج سال و پروژه نفس گیر است. چالش در مورد تکنولوژی و مهندسی و تدارکات و مدیریت و البته منابع انسانی است. در مقایسه با سازمان است که مدیریت این پروژه در حال حاضر دارای 1000 کارکنان از 35 کشور هر یک در آوردن خود را و فرهنگ و عادات کار و برای بسیاری از آنها خانواده خود را. من به یاد داشته باشید رانندگی من جوانترین پسر به مدرسه بین المللی است که مقامات فرانسوی راه اندازی به استقبال مقایسه با خانواده. ملاقات هر روز صبح پدر و مادر و کودکان از آمریکا و آسیا و اروپا همگرا به شهرستان منوسک در پروونس Provence شد سورئال و لذت بخش در همان زمان.

ITER را تست فن آوری های متعددی به نژاد سوخت (تریتیوم) در داخل توکامک―به نظر من یکی از با ارزش ترین سهم ITER. با توجه به فیزیکدانان ITER نیز آن را ممکن است به مطالعه رفتار و ثبات غول پیکر پلاسما.

اما آن داده نشده است که ITER باز خواهد شد راه را برای تولید صنعتی فیوژن انرژی است. از این رو, میلیارد دلار, سوال, است, آزمایش ارزش بودجه ؟

من استقبال هزاران نفر از بازدید کنندگان در ITER و این سوال سیستماتیک مطرح شده است. این قابل فهم است; ITER در تامین مالی با پول مالیات دهندگان و بودجه ساخت و ساز چهار برابر شده است. پس از سال 2016 ایالات متحده و دولت های هند با تاخیر خود را در کمک های نقدی به ITER. حتی بدتر, ما هرگز نمی دانیم دقیق هزینه های پروژه به عنوان بزرگ ترین کمک ها در نوع و هزینه های خود را است ، با توجه به بهترین برآورد ارزش ITER در اروپا خواهد بود €41bn ($45bn). برخی می گویند این است که بادام زمینی در مقیاس جهانی آن را به عنوان تنها مخل تکنولوژی در حال حاضر در انبار. ITER خواهد شد گران ترین مرکز علمی بر روی زمین است.

بسیاری از کشورهای بهره مند از این پروژه و فرانسه به طور خاص: با بیش از نیمی از قراردادهای اعطا شده در اروپا―در حال حاضر €3.7 میلیارد دلار ($4.1 میلیارد دلار)از مجموع €6.4 میلیارد دلار(7.2)―فرانسه صنعت برنده بزرگ است. مقایسه کمک می کند تا شرکت های پیشرفت تکنولوژی و توسعه spinoff برنامه های کاربردی در بخش های دیگر به عنوان مثال فناوری پزشکی است.

مقایسه, ممکن است منجر به تجاری توسعه استفاده از انرژی همجوشی. اما این اتفاق نمی افتد قبل از 2050 و در شرایطی که ما پیدا کردن ساختاری مواد برای راکتور داخلی دیوار است که می تواند مقاومت در برابر انرژی بالا و شار نوترون. بعلاوه عرضه برخی از مواد موجود مانند تریتیوم و لیتیوم-6 در حال حاضر به عنوان یکی از مهم ترین مسائل در مسیر استفاده از انرژی همجوشی.

ITER
تخمین زده می شود تکمیل توکامک تشکیل شده است از یک میلیون قطعات یک بار کامل است.
ITER سازمان

ITER است و دیگر تنها پروژه تحقیقاتی فیوژن. دو دوجین خصوصی نوپا در حال توسعه مشابه و یا رقابتی فن آوری. کاملا متناقض ITER تحریک این پروژه های جایگزین. یکی ممکن است امید است که هر تکنولوژی همجوشی ظهور کرد و به سرعت برای دیدار با فشار دادن نیازهای بشر و کاهش تهدیدات غیر قابل برگشت تغییر آب و هوا.

این است که هسته ای جدید. در مقایسه با پروژه خود را “یک خورشید به زمین” و نشان می دهد که ما می تواند واکنش های همجوشی هسته ای برای تولید انرژی بسیار شبیه ستاره است. اگر ما بر این فن آوری موانع و اگر ITER موفق ممکن است باز کردن درب به یک انرژی جدید بر روی زمین سالم و تمیز که ممکن است جایگزین غیر پایدار منابع.

نظرات بیان شده در این مقاله نویسنده خود.

میشل Claessens نویسنده ITER: غول رآکتور گداخت. خود را در پس زمینه شیمی فیزیک و علم روزنامه نگاری. او یک ارتباط مدیر در مقایسه با از سال 2011 تا 2015. او در حال حاضر مسئول ITER سیاست و ارتباطات در کمیسیون اروپا

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de