تماس رایگان گسترش دهد وعده های غذایی مدرسه برنامه برای مقابله با فقر و چاقی

بیشتر از 1.5 میلیون کودک باید آورده شود به رایگان وعده های غذایی مدرسه برنامه در حالی که فقیر جوانان نیز باید تغذیه در طول تعطیلات مدرسه دولتی-دستور بررسی کرده است.

ملی مواد غذایی استراتژی رهبری لئون, رستوران بنیانگذار هنری Dimbleby گفت: فوری اقدام دولت مورد نیاز است در صورت Covid-19 همه گیر و توصیف این کشور به رژیم غذایی به عنوان یک “حرکت آهسته فاجعه”.

آن هشدار داد که کودکان فقیر در معرض خطر بودن “چپ” و افزود: “یکی از بدبختی میراث از Covid-19 است به احتمال زیاد به افزایش چشمگیر بیکاری و فقر و در نتیجه گرسنگی است.

“اثرات گرسنگی بر بدن جوان (و ذهن) در حال جدی و طولانی مدت و تشدید نابرابری اجتماعی.”

این مطالعه پیشنهاد گسترش رایگان وعده های غذایی مدرسه به هر کودکی که در آن یک پدر و مادر دریافت اعتبار جهانی اضافه کرد: “کودکانی که گرسنه در مدرسه مبارزه به تمرکز ضعیف انجام و بدتر سوابق حضور و غیاب.”

در حال حاضر تنها کودکان از خانواده های با درآمد کمتر از £7,400 قبل از مزایا واجد شرایط هستند.

گسترش برنامه می تواند به اضافی 1.5 میلیون هفت تا 16 ساله در هزینه £670 میلیون دلار در سال است.

این گزارش همچنین خواستار گسترش فعالیت تعطیلات و غذا برنامه برای تمام مناطق در انگلستان رسیدن اضافی 1.1 میلیون کودک در هزینه £200 میلیون دلار در سال است.

و در آن خواستار افزایش ارزش سالم شروع کوپن به £4.25 هر هفته و گسترش این طرح به زن باردار و خانواده ها در دریافت اعتبار جهانی با کودکان زیر چهار.

این کوپن را می توان بر روی ویتامین ها, میوه, سبزیجات و شیر و توصیه به آن معنا اضافی 290,000 زنان باردار و تحت چهار دست و پا را به نفع این مطالعه گفت.

آقای Dimbleby گفت: مدیران ارشد از Waitrose و Co-Op در حال حاضر به موافقت مکمل کوپن فوق العاده با میوه و سبزیجات.

استقبال از او با دولت چاقی استراتژی در روز دوشنبه منتشر شد اما گفت: برخی از شرکت ها نیاز به نگاه در اقدامات خود را وقتی که می آید به ایجاد مواد غذایی است که درخواست تجدید نظر به کودکان است.

گزارش امتیاز به “گمراه کننده بسته بندی” و متهم صنایع غذایی از “لباس خود و محصولات خود را در غلط فضیلت”.

آقای Dimbleby حمله Marks & Spencer بیش از آن Percy خوک شیرینی کرد و گفت آنها به بازار عرضه شده در جلو نیز حاوی تمام آب میوه طبیعی قرار می گیرد “حق بچه های خود را’ کمی انگشتان”.

و در عین حال گفت: چهار مواد تشکیل دهنده ذکر شده اشکال از قند مانند شربت فروکتوز و گلوکز-فروکتوز شربت.

“من فقط فکر می کنم که درست نیست,” او گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی.

“من فکر می کنم که واقعا گمراه کننده است.

“و در واقع زمانی که شما نگاه در مواد غذایی جهان, دلیل من انتخاب M&S است چرا که آنها باید صداقت به عنوان یکی از ارزش های خود را, اما آن را شایع در جهان مواد غذایی – شما می دانید کم چربی (مواد غذایی) است که در واقع قند بالا و یا از این و آن.

“من فکر می کنم مدیران اجرائی را برای پاسخ به فشارهای تجاری, اما آنها نه گناه bobbing مورد در آبهای تجارت قادر به گرفتن هر مقدار بر اساس تصمیم گیری.

“من فکر می کنم آنها نیاز به نگاهی به آنچه آنها انجام می دهند. من فکر می کنم تخته در این شرکت ها بسیار سریع اگر آنها به این سوال می تواند بدون هر گونه نیاز به قوانین و مقررات از دولت بهبود سیستم زیادی است.

“من فکر می کنم آن زمان آنها متوجه است که آنها شده اند به قرار دادن سر خود را در شن و ماسه برای بیش از حد طولانی است.”

آقای Dimbleby, که گفت که او مبارزات خود را با وزن و گفت: او موافقت کرد که برخی از تنقلات میوه در حال “بودن در یک روکش از خوبی و ممکن است برای شما بهتر از مریخ نوار”.

و او گفت: وجود دارد “بالقوه” به استفاده از “مالیات به تغییر فرمولاسیون مواد غذایی”.

اما او گفت که او موافق نیست با بسته بندی ساده برای شیرینی و گفت: اکثر مردم او را به صحبت احساس می کنید که بیش از حد در راه مداخله دولت.

او از دولت خواست برای اجرای توصیه های این گزارش را به سرعت.

“در انجام این کار, آن را به بهبود سلامت کشور می شود و لازم است ستون از آن جاه طلبی به سطح جامعه” او گفت:.

مطالعه بیشتر از دولت خواست به تنها کاهش تعرفه ها بر روی محصولات است که در دیدار انگلستان “استاندارد هسته”.

این می تواند از طریق “تایید برنامه های” فعال آمریکایی کشاورزان به فروش غیر-هورمون-درمان گوشت به انگلستان ،

طرح صدور گواهینامه نیز باید تمدید شود که در آن اثرات زیست محیطی شدید است; به عنوان مثال حفظ تعرفه های گوشت گاو پرورش در زمین به تازگی پاک شده از جنگل های این مطالعه گفت.

سوزان Jebb استاد از رژیم غذایی و سلامت جامعه از دانشگاه آکسفورد که مشغول به کار در این گزارش گفت: “مواد مغذی ضعیف-کیفیت رژیم غذایی است که این عامل خطر اصلی برای بیماری در انگلستان و در عین حال ما نمی درمان آن با همان جدیت فراهم شده به دیگر عوامل خطر است. است که به تغییر.

“این Covid-19 همه گیر شده و یک شوکی که چاقی به ویژه در افزایش خطر ابتلا به درد و رنج عوارض جدی از ویروس اما یک رژیم غذایی فقیر نیز افزایش می دهد خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی و برخی سرطان ها.

“این گزارش روشن می سازد گرانش از وضعیت و استارک نابرابری که مشهود در سراسر سیستم غذایی.”

محیط کار, جورج Eustice گفت: مواد غذایی در کل زنجیره تامین به حال “مشغول به کار در سراسر ساعت” در طول همه گیر در حالی که “دولت به سرمایه گذاری در سطح اروپا برای حمایت از آسیب پذیر ترین در جامعه ما”.

“اما ما می دانیم که وجود دارد بیشتر به انجام و ما را به دقت در نظر گرفتن این گزارش مستقل و توصیه های خود را به عنوان ما از ظهور این بیماری همه گیر و ساخت یک قوی تر سیستم غذایی برای آینده,” او اضافه شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de