نخست وزیر کانادا جاستین ترودو در روز جمعه اعلام کرد ممنوعیت فوری در درجه نظامی سلاح حمله در پاسخ به تیراندازی و کشتار و آتش سوزی ولگردی و قانونی شکنی که در سمت چپ 22 نفر مرده در اوایل این ماه.

“این سلاح طراحی شده بودند برای یک هدف و تنها یک هدف: برای کشتن بیشترین تعداد از مردم در کوتاه ترین مقدار از زمان” آقای ترودو گفت: “ما جلسه.

او گفت: دولت خود را تایید کرده است یک فرمان منع فروش و خرید و استفاده از حمل و نقل و واردات از 1500 مدل از حمله نظامی درجه سلاح ها و انواع آنها.

“بدون استفاده از وجود دارد, و هیچ جایی برای چنین سلاح در کانادا” آقای ترودو گفت.

کشتن ولگردی و قانونی شکنی بدترین در تاریخ کانادا آغاز شد و در شب 18 آوریل در نوا اسکوشیا و منجر به 13 ساعت تعقیب و تیرانداز بود که در نهایت به ضرب گلوله کشته شده توسط پلیس.

مقامات گفته اند که ضارب – شناسایی 51 ساله denturist گابریل Wortman – با پوشیدن لباس پلیس رانندگی ساختگی ماشین پلیس و چندین اسلحه با او از جمله حداقل یک حمله-سلاح سبک.

آقای ترودو گفت: وجود خواهد داشت دو سال عفو برای کسانی که در حال حاضر خود حمله-سلاح های سبک برای محافظت از آنها را از مسئولیت و مجلس در نهایت با تصویب قانون به آنها جبران عطف در اسلحه های خود را.

“برای بسیاری از خانواده ها از جمله مردم بومی سلاح گرم هستند و بخشی از سنت گذشت را از طریق نسل و اکثریت قریب به اتفاق صاحبان اسلحه از آنها استفاده کنید با خیال راحت مسئولانه و مطابق با قانون که آیا آن را برای محل کار, ورزش, تیراندازی برای جمع آوری و یا برای شکار” ترودو گفت.

“اما شما نمی نیاز به یک AR-15 به پایین آوردن یک گوزن,” او اضافه شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de