فاجعه سیل که به کشته شدن 300,000 مردم Entombed بسیاری از در دیوار چینی باستانی شهرستان

نیوزویک | No comments

محققان به بررسی فاجعه بار رودخانه زرد سیل که نابود چینی شهر Kaifeng—سابق امپراتوری سرمایه در A. D. 1642 ارائه بینش های جدید به یک فاجعه فکر به کشته شدن حدود 300,000 نفر است.

در یک مطالعه منتشر شده در مجله علمی, گزارشهای دانشمندان در بررسی های زمین شناسی و شواهد باستان شناسی نشان داد که سیل “نابود Kaifeng درونی شهر entombing شهر و ساکنان آن در درون متر از گل و لای و خاک رس”—پشتیبان گیری از شواهد موجود در اسناد تاریخی.

با توجه به این تیم به رهبری توسط مایکل Storozum از دانشگاه Fudan چین—سیل آنقدر فاجعه بار به دلیل دیوارهای شهر فرو ریخت بخشی از طول محاصره به این معنی که بسیاری از سیلاب شد به دام افتاده در داخل.

رودخانه زرد—دوم-طولانی ترین در کشور است—گاهی اوقات به عنوان “چین و اندوه” با توجه به تمایل خود را در طول قرن ها به تولید سیل ویرانگر. در واقع اسناد تاریخی نشان می دهد که رودخانه زرد آب گرفتگی بیش از یک هزار بار در گذشته 2000 سال منجر به مرگ میلیون ها نفر از مردم است. برخی از این وقایع در میان مرگبارترین سیل بلایای طبیعی در تاریخ است.

Kaifeng واقع شده است و بر روی رودخانه جنوبی بانک در آنچه در حال حاضر مرکزی استان هنان. آن بود که قبلا یکی از بزرگترین شهرستانها در جهان و عمل به عنوان پایتخت امپراتوری چندین چینی سلسله. آن نیز شناخته شده برای قربانی چندین رودخانه زرد سیل. در گذشته 3000 سال این رودخانه آب گرفتگی در این شهرستان حدود 40 بار. این رویداد از سال 1642 شاید مخرب ترین از همه آنها را.

بر خلاف دیگر سیل و این رویداد باعث شد با طبیعت بلکه توسط انسان است. برای شش ماه این شهر شده بود تحمل یک شورشی محاصره. اما وقتی مشخص شد که این شهر نمی تواند نگه دارید تا دیگر هیچ فرماندار Kaifeng تصمیم به اقدام شدید که ناخواسته به پایان رسید تا هزینه زندگی هزاران نفر از مردم خود.

“فرماندار Kaifeng دستور داد آب رودخانه زرد انداخته به امید از بین بردن ارتش شورشی” Xin Xu و ریوکا Gonen نویسندگان این کتاب یهودیان Kaifeng چین: تاریخ, فرهنگ و دین—نوشت. “The dikes شکسته شد اما به جای صدمه زدن به شورشیان مواج آب جاروب بیش از این کم ارتفاع شهرستان غرق شدن یک شهروندان که کاملا آماده نشده است. از جمعیت 378,000 تنها چند نمره هزار جان سالم به در برد.”

Yellow River flooding
این تصویر گرفته شده در جولای 6, 2012 نشان می دهد بازدید کنندگان جمع آوری برای دیدن غول gushes از آب منتشر شده از Xiaolangdi سد برای روشن کردن رسوب-لادن رودخانه زرد و برای جلوگیری از موضعی جاری شدن سیل در Jiyuan مرکزی چین استان هنان.
خ/AFP/GettyImages

با توجه به مطالعه اخیر باستان شناسی کار انجام شده در کیفنگ توسط Storozum و همکاران نشان داده است که Kaifeng را دیوارهای شهر فرو ریخت و در طول محاصره خروج از شهر محافظت در برابر سیلاب ها.

“به عنوان یک نتیجه ثابت هجوم floodwater به شهرستان ایجاد یک ترکیب کشنده از گل و لای و شهری باقی مانده است که به طور قابل توجهی تقویت قدرت مخرب رودخانه زرد” Storozum و همکاران نوشت.

به گفته محققان تحقیقات گذشته حوادث مانند این می تواند کمک به روشن کردن حوادث مشابه امروز به خصوص در جهانی که تغییر آب و هوا انتظار می رود که به علت افزایش شدید آب و هوا در سراسر جهان.

“ما تحقیقات در کیفنگ شهری نشان می دهد که انعطاف پذیری ایستا نیست اما در عوض بسته به اندازه و نوع مخاطرات طبیعی ساخته شده است چشم انداز شهر و نیز نهادهای اجتماعی” نویسندگان نوشت.

“به عنوان درجه حرارت جهانی در ادامه به ظهور و افزایش فرکانس از حوادث شدید توأم باستان شناسی و paleoenvironmental رکورد استثنایی سیل و مانند A. D. 1642 رودخانه زرد سیل می تواند یک یادآوری مهم است که وقایع غیر منتظره در گذشته اتفاق افتاده اند و به احتمال زیاد اتفاق می افتد دوباره. در موارد شدید این حوادث می تواند باعث زیرساخت های ساخته شده برای جلوگیری از حوادث به catastrophically شکست باعث به طور قابل توجهی بیشتر از ویرانی تحت شرایط عادی” گفتند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>