چرنوبیل منطقه می بیند سنبله در تابش 16 برابر بیشتر از حالت عادی پس از آتش سوزی جنگل

آتش سوزی جنگل که شکست در منطقه ممنوعه در اطراف چرنوبیل بیش از آخر هفته باعث افزایش سطح تابش به گفته مقامات.

فروغ که مشتعل در روز شنبه نزدیک به نیروگاه به سرعت گسترش یافته و به پوشش بیش از 20 هکتار اوکراین عمران سازمان حفاظت گفت.

“خبر بد وجود دارد—تابش بالاتر از طبیعی است در این آتش سوزی به مرکز” Yegor Firsov سر از کشور های زیست محیطی, خدمات بازرسی گفت: در Facebook پست در روز یکشنبه.

در این پست یک ویدئو گنجانده شد نشان Geiger counter با یک مطالعه نشان می دهد که سطح تابش شد 16 بار بالاتر از نرمال در محل آتش AFP گزارش شده است.

اما Firsov اشاره کرد که سطح تابش در پایتخت اوکراین کیف نهفته است که حدود 60 کیلومتر به سمت جنوب نرمال بودند. در ضمن شرایط اضطراری خدمات گفت که مردم ساکن در نزدیکی مناطق در معرض خطر نمی شد از تابش سنبله.

این سرویس اذعان کرد که افزایش سطح تابش در بعضی از نقاط تا به حال منجر به برخی از “مشکلات” برای پاسخ اضطراری که آن را به مبارزه با آتش خود را.

مقامات اعزام حدود 90 آتش نشانان دو آب-حمل هواپیما و یک هلیکوپتر برای مبارزه با فروغ در روز شنبه.

توسط صبح یکشنبه آتش بود نه برطرف کننده سوزش با توجه به شرایط اضطراری خدمات. علاوه بر این وجود نداشت و بیشتر افزایش سطح تابش در هوا.

شرایط اضطراری خدمات همچنین گزارش دیگری کوچکتر آتش سوزی در منطقه ممنوعه چرنوبیل بیش از آخر هفته که تحت پوشش حدود پنج هکتار با توجه به آسوشیتد پرس.

آتش سوزی نسبتا شایع در جنگل ها در حدود یک هزار مایل مربع در منطقه ممنوعه چرنوبیل که در سال 1986 پس از بدترین فاجعه هسته ای است.

فاجعه رخ داده است در تاریخ 26 آوریل آن سال پس از شکست ایمنی آزمون شماره 4 راکتور در نیروگاه هسته ای چرنوبیل منجر به یک انفجار بزرگ که منتشر شد مقدار زیادی از تابش به محیط زیست, آلودگی یک منطقه وسیع از اروپا است.

فاجعه دهها هزار نفر از مردم برای نقل مکان از منطقه ممنوعه اگر چه تعداد کمی باقی می ماند به این روز پس از امتناع از ترک.

Chernobyl exclusion zone fire
این تصویر گرفته شده در مارس 5, 2020, نشان می دهد یک فرد به برگزاری Geiger counter در صحنه آتش سوزی جنگل در منطقه ممنوعه چرنوبیل نه چندان دور از نیروگاه هسته ای.
یاروسلاو EMELIANENKO/خبرگزاری گتی ایماژ

سه تن دیگر از راکتور در نیروگاه همچنان به کار گیرند دهه آینده تا سایت شد و در نهایت بسته و تعطیل در سال 2000 در چهره بین المللی فشار DW گزارش شده است.

مدت کوتاهی پس از فاجعه مقامات ساخته شده و گسترده “تابوت” در اطراف راکتور شماره 4 به عنوان یک اقدام موقت به منظور محدود کردن گسترش تابش به محیط زیست است.

در سال 2018 ساخت و ساز به پایان رسید در یک ساختار جدید شناخته شده به عنوان “جدید و امن حبس” یا “جدید سرپناه” است که طراحی شده برای نگه داشتن تابش موجود برای حدود 100 سال به عنوان تخریب “تابوت جدا شده است و decontaminated.

در سال های پس از آن, آن پدید آمده است که ترکیبی از خطای انسانی و حیاتی نقص طراحی در راکتور شد و به احتمال زیاد مقصر فاجعه هسته ای است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de