کلید واژه ترکیبات مورد COVID-19 بوده است سانسور در چین محبوب ترین برنامه چت از آغاز شیوع این بیماری در ماه دسامبر گذشته, تجزیه و تحلیل نشان داده است.

نظر انتقادی از دولت چین اطلاعات به گسترش این بیماری و مراجع رسمی رسیدگی به وضعیت تمام شده است از جمله در یک کلمه کلیدی blacklist اعمال شده در تلفن همراه نرم افزار محققان از دانشگاه تورنتو شهروند آزمایشگاه نشان داده اند.

COVID-19 که یک بیماری تنفسی ناشی از شکل جدیدی از کروناویروس در حال حاضر منجر به بیش از 93,000 تایید عفونت و 3,100 مرگ و میر در سطح جهان است.

شهروند آزمایشگاه یافت 516 WeChat کلید واژه ترکیبات مرتبط COVID-19 تا به حال سانسور شده اند. زنده جریان خدمات YY نیز شده بود محدود کردن گسترش اخبار.

“یافته های ما نشان می دهد که اطلاعات در COVID-19 است که شدیدا کنترل بر رسانه های اجتماعی چینی” محققان در گزارش خود نوشت: منتشر شده جمعه که میرسد بین 1 ژانویه و فوریه 15. “سانسور COVID-19 محتوا آغاز شده و در مراحل اولیه از وقوع و ادامه داد: برای گسترش مسدود کردن یک طیف گسترده ای از سخنرانی از انتقاد از دولت به طور رسمی تحریم آمار و اطلاعات است.”

چین شناخته شده است برای حفظ یک دست در چگونه شهروندان می توانند با استفاده از اینترنت و آن را متکی بر شبکه ای از سیستم های نظارت و داده های بزرگ به سرکوب مخالفان و نظارت بر محتوا.

WeChat به نظر می رسد به سانسور پیام های کاربر در چین بر اساس اینکه آیا آنها حاوی ترکیبی از لیست سیاه از نظر. شهروند آزمایشگاه ترجمه آن ترکیب به زبان انگلیسی برای آخرین گزارش خود را.

Citizen Lab report
“یک کاربر اقدام به ارسال پیام های حاوی سانسور کلید واژه ترکیبی “美国疾控中心” (مراکز ایالات متحده برای کنترل بیماری) و “冠状病毒” (coronavirus). کاربر با چین حساب نمی دریافت پیام زیرا آنها حاوی سانسور کلید واژه ترکیبی.” – شهروند آزمایشگاه
شهروند آزمایشگاه

محققان گفت: دامنه WeChat سانسور گسترش بیشتر ماه گذشته به عنوان COVID-19 پخش شد در سراسر جهان باعث افزایش مرگ و میر و اقتصادی اختلال.

لیست سیاه طراحی شده برای سکوت مراجع به دکتر لی Wenliang که از این ویروس پس از تلاش برای به اشتراک گذاری اولیه هشدار در مورد شیوع شهروند آزمایشگاه گفت. قبل از مرگ او Li متهم شده بود توسط پلیس “ساخت کاذب نظرات” آنها ادعا کرده بود “به شدت مختل نظم اجتماعی.”

در مجموع 19 سانسور کلید واژه ها ترکیب شد و در مورد حرفه ای پزشکی که مرگ سوخت موجی از واکنش در برابر مقامات در رسانه های اجتماعی.

بیش از 190 کلید واژه ترکیبات اشاره شده چین را رهبری—اکثریت در مورد پینگ است. تجزیه و تحلیل گفت: حداقل 130 نظر اشاره سیاست های دولت و دست زدن به آن از این بیماری است.

“حداقل یک چینی پلت فرم رسانه های اجتماعی شروع به مسدود کردن COVID-19 محتوای سه هفته قبل از [این] اطلاعیه رسمی که به شدت نشان می دهد که رسانه های اجتماعی شرکت های تحت فشار دولت به سانسور اطلاعات در مراحل اولیه از شیوع” تیم نوشت.


کلید واژه WeChat ترکیب سانسور در مورد رهبری:

 • چین می رود به ووهان
 • اپیدمی + پنومونی + چین + مرکزی
 • Xi Jinping + اپیدمی گسترش

کلید واژه WeChat ترکیب سانسور در مورد سیاست:

 • انتقاد چین + در طول دو سالانه جلسات + پوشش
 • ووهان + CCP + بحران + پکن
 • حزب کمونیست + پنومونی + نشان + قانون
 • مستند یک شهر + نظامی
 • مراکز ایالات متحده برای کنترل بیماری + Coronavirus

کلید واژه WeChat ترکیب سانسور در مورد حدس و گمان:

 • ووهان ذات الریه بیماری از کنترل خارج
 • مرگ جعبه + پنومونی + تلفات
 • سمی شهر + ووهان
 • ووهان + عفونت + ده ها هزار نفر

WeChat متعلق به Tencent به بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه. آن را سانسور محتوا در سمت سرور معنای پیام در اصل در نظر گرفته به عنوان آنها را از طریق یک شرکت سرور. Tencent به یکی از بزرگترین شرکت های فن آوری شده است تماس, برای اظهار نظر ،

بحث در مورد دلیل پتانسیل لیست سیاه شهروند آزمایشگاه گفت: محتوا ممکن است محدود به کمک مقامات “کنترل روایت” و “مدیریت احساسات عمومی.”

آن اظهار داشت: “پس از وقوع مقامات دولتی و رهبران حزب بوده است تاکید بر اهمیت” افکار عمومی ارشاد ” و ” رهبری بیش از اخبار و تبلیغات.”

“محدود کردن انتشار اطلاعات نظری در مورد این بیماری ممکن است تلاش برای کاهش عمومی, ترس, برای مثال,” محققان ادامه داد.

“از سوی دیگر سانسور کلمات کلیدی مهم رهبری مرکزی و دولت های بازیگران ممکن است در تلاش برای جلوگیری از خجالت و حفظ یک تصویر مثبت از دولت است.”

آخرین بهداشت و ایمنی اطلاعات در مورد COVID-19 شیوع آنلاین در دسترس است از طریق مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری ها (CDC) و سازمان بهداشت جهانی (WHO).

COVID-19 - Woman with phone
یک زن با پوشیدن ماسک محافظ برای محافظت در برابر COVID-19 coronavirus مرور تلفن خود را به عنوان او می ایستد بر روی یک دوچرخه در نور قرمز در خیابانی در پکن در فوریه 24, 2020
نیکولاس ASFOURI/خبرگزاری فرانسه/گتی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im