چین را تهدید به اقدامات تلافی جویانه در اعتراض به آمریکا محدودیت های ویزا برای خبرنگاران

نیوزویک | No comments

وزارت خارجه چین با رد قوانین جدید ایالات متحده برای خبرنگاران چینی معرفی شده در هفته گذشته به عنوان تلاش برای سرکوب پکن-حمایت رسانه ای سازمان خواستار آن است که واشنگتن راه رفتن محدودیت های جدید یا در صورت اقدامات متقابل.

چینی, سخنگوی وزارت خارجه ژائو Lijian آمار در اقدامات جدید در طول یک جلسه توجیهی روزانه با خبرنگاران در روز دوشنبه. ایالات متحده در روز جمعه اعلام کرد این امر تنها در موضوع 90 روز ویزا برای چینی خبرنگاران با هیچ گزینه ای از فرمت. قوانین جدید به اجرا در آمده در روز دوشنبه.

قبلا ویزای بودند اغلب باز و نیاز نیست فرمت, رویترز اشاره کرد. خبرنگاران خواهد فقط باید به درخواست تمدید ویزا اگر آنها نقل مکان کرد و به شرکت های مختلف و یا نوع گزارش. قوانین جدید نمی خواهد به درخواست خبرنگاران حمل گذرنامه های صادر شده توسط نیمه خودمختار سرزمین های چینی هنگ کنگ و ماکائو است.

ژائو روز دوشنبه گفت که ایالات متحده در محدودیت بودند تشدید سرکوب در برابر رسانه های چینی گزارش رویترز. او اضافه کرد که واشنگتن باید بلافاصله تصمیم گیری معکوس و یا پکن را به اقدامات متقابل.

قانون جدید است که آخرین حرکت اخیر آمریکا-چینی تف بیش از روزنامه نگاری آزادی اتفاق می افتد در حالی که این دو کشور در مبارزه با روابط عمومی جنگ بیش از coronavirus بیماری همه گیر.

اختلاف در شروع ماه فوریه زمانی که ایالات متحده گفت: این امر شروع به درمان پنج چینی های دولتی سازمان های خبری به عنوان “ماموریت خارجی.” روز بعد دولت چین انتقام اخراج سه وال استریت ژورنال خبرنگاران—دو آمریکایی و یک استرالیایی—بیش از یک ستون نظر را رد کرد پکن به عنوان نژادپرست است.

در ماه مارس وزارت امور خارجه و سپس گفت که پنج چینی رسانه ها در حال حاضر تحت درمان به عنوان “ماموریت خارجی” را مجبور به کاهش تعداد کارکنان از 160 تا 100. پکن در پاسخ به طور موثر اخراج آمریکا از روزنامه نگاران شاغل در روزنامه آمریکایی در چین است.

توضیح ویزای جدید قوانین وزارت امنیت داخلی گفت: این اقدامات در پاسخ به پکن “سرکوب مستقل روزنامه نگاری است.” ناشناس ارشد DHS رسمی به رویترز گفت که این حرکت نیز “ایجاد بیشتر امنیت ملی حمایت” با کاهش تعداد خبرنگاران چینی عامل در ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده-روابط چین را غرق به کم تاریخی میان coronavirus بیماری همه گیر. این COVID-19 سویه سرچشمه در چین در شهر ووهان و اکنون در حال گسترش در سراسر جهان آلوده کردن بیش از 4.1 میلیون نفر و کشته شدن بیش از 282,000 با توجه به دانشگاه جانز هاپکینز.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت متهم کرده است چین از عدم به اندازه کافی هشدار به جامعه بین المللی از coronavirus تهدید در حالی که underreporting تعداد آن از عفونت و مرگ و میر.

رئیس جمهور و وزیر خارجه مایک Pompeo همچنین مدعی شده اند که این ویروس فرار از یک آزمایشگاه تحقیقاتی در ووهان—هر چند نه به ارائه شواهد و مدارک به جای مبدا در حیات وحش بازار به عنوان بسیاری از کارشناسان تا کنون پیشنهاد شده است.

پکن با رد انتقادات بین المللی از پاسخ خود را به عنوان نژادپرست فعالیت سیاسی. دولت محفوظ ترین آن برش حملات برای مغلوب ساختن پیشی جستن دولت که آن را می گوید که به دنبال تغییر سرزنش به چین برای منحرف کردن توجه از خود بی مهارت از این بیماری همه گیر و ایجاد انگیزه در پایگاه خود پیش از ماه نوامبر انتخابات ریاست جمهوری.

ایالات متحده در حال حاضر تبدیل شدن به کانون جهانی از همه گیر با بیش از 1.3 میلیون نفر گزارش شده عفونت و تقریبا 80,000 مرگ و میر.

China, US, Zhao Lijian, journalists, reporters, visas
چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian طول می کشد یک سوال که روزانه در رسانه های مطبوعاتی در پکن در تاریخ 8 آوریل سال 2020 است. (عکس توسط گرگ بیکر / AFP) (عکس
گرگ بیکر/خبرگزاری گتی ایماژ/گتی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>