یک میلیاردر چینی آغاز شده است یک سرمایه گذاری برای راه اندازی ماهواره rivalling جاه طلبی های مشابه از ایلان SpaceX.

Li Shufu صاحب Zhejiang Geely برگزاری گروه های خودرو های غول پیکر در کنترل خودروهای ولوو امیدوار است این ماهواره را هدایت هدایت این شرکت در مسیر صحیح در توسعه خودروهای با ارائه “بسیار دقیق” جهت یابی راه حل.

آزمایش اتومبیل های بدون راننده در سراسر جهان شامل برداشتن داده ها با سنسور از ماهواره ها به صورت دقیق اطلاعات جغرافیایی.

این شرکت در روز سه شنبه گفت که آن را آغاز کرده است در ساخت و ساز از یک $325m تولید و تست مرکز ماهواره در تایژو یک شهر تقریبا 6m مردم در سواحل دریای شرق چین.

“امروز صنعت خودرو مواجه با چالش های بزرگ و به همان اندازه فرصت های بزرگ. Geely باید ابتکار عمل را در آغوش تغییر و توسعه از طریق نوآوری و پیدا کردن جدید هم افزایی آنلاین و آفلاین” آقای لی گفت.

حرکت از Geely شرح زیر فعالیت مشابه از غولهای دره سیلیکون که به دنبال راه اندازی ماهواره ها به طور فزاینده ای کم شلوغ-مدار زمین.

Elon Musk میلیاردر رئیس تسلا و SpaceX است که منجر به یک پروژه به نام Starlink برای راه اندازی یک صورت فلکی از هزاران نفر از ماهواره است که می تواند با اتصال به اینترنت به دور افتاده ترین گوشه و کنار جهان است.

آمازون جف بزوس است چشم دوخته اند تا ماهواره ای را راه اندازی و پس از اعلام برنامه ها در سال 2019 به ارسال 3,000 ماهواره به مدار در حالی که لندن-بر اساس OneWeb امیدوار است برای قرار دادن 650 ماهواره به فضا در ارتفاع حدود 750 مایل است.

ستاره شناسان هشدار داده اند که افزایش جریان از ماهواره ها به فضا به شمار خطرات از جمله خطر برخورد است که می تواند تولید باقی مانده است.

Geely را ماهواره های مستقر خواهد شد توسط Geespace یک عامل واحد تاسیس شده در سال 2018 برای توسعه پایین-مدار ماهواره. این شرکت انتظار دارد برای شروع راه اندازی ماهواره خود را به فضا تا پایان سال است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im