چینی, دکتر, بود که در میان برای اولین بار به منظور بالا بردن زنگ جدید کروناویروس بود می ترسید مرده شب گذشته پس از دولت او در گذشت از این ویروس فقط به U-turn ساعت بعد در میان ابراز غم و اندوه و خشم.

حزب کمونیست کنترل جهانی بار گفت: روز پنج شنبه که دکتر لی Wenliang یک زن 34 ساله چشم پزشک مرده بود در 9:30بعد از ظهر به وقت محلی پس از ابتلا به ویروس.

اما چند ساعت بعد روزنامه های حذف شده داستان از آن حساب توییتر و ادعا کرد که دکتر شده و پنج-سال-کودک و دیگری در راه بود و مبارزه برای زندگی خود را.

“دکتر لی هنوز تحت درمان اضطراری” مقاله ارسال شده در توییتر در 1am محلی کنونی. “قلب خود را گزارش متوقف ضرب و شتم در حدود 21:30. او سپس داده شده درمان با ECMO [“سنگ شکن غشاء اکسیژن].”

ووهان بیمارستان مرکزی افزود: “ما در حال انجام بهترین های ما برای احیای او.”

درباره نوبه خود می آید پس از یک فوران خشم و ناراحتی حاضر به درستی شرح داده شده در یک صدای جیر جیر از دولت-اجرای روزانه مردم وب سایت به عنوان یک صفحه نمایش از “اندوه ملی”.

به عنوان سردرگمی در مورد دکتر لی سرنوشت افزون گردید برخی از مفسران پیشنهاد کرد که آن را تلاش دولت چین برای مهار خشم عمومی بیش از دست زدن به آن از coronavirus بحران است.

مقامات چینی را هدف قرار داده بود دکتر لی در اواخر ماه دسامبر پس از او خواست همکار پزشکان به پوشیدن لباس های محافظ به کار در یک پست در رسانه های اجتماعی که در آن او هشدار داد در مورد یک خوشه از آنفولانزا مانند موارد در ووهان بیمارستان مرکزی. او به اطلاعات در مورد هفت بيمار در قرنطینه.

دکتر لی گفت: علائم خود را به یاد او سارس – یکی دیگر از کروناویروس که سرچشمه در چین در سال 2002 و در سراسر جهان کشته شدن 800 نفر پس از مقامات چینی سعی در پوشش اولیه شیوع.

اما چهار روز پس از Dr Li اولیه هشدار دهنده در رسانه های اجتماعی محلی اداره امنیت متهم دکتر “ساخت نظر نادرست” است که به “اختلال در نظم اجتماعی”.

او یکی از هشت نفر پلیس مواخذه برای “گسترش شایعات” در روزهای اولیه وقوع – زمانی که چین شدیدا کنترل ان – و مجبور شد به امضای یک نامه بیان کرد که او نمی خواهد علنا بحث در مورد نگرانی های خود را دوباره.

صحبت به تلگراف در زمان سوفی Richardson, چین, مدیر دیده بان حقوق بشر (HRW) گفت که او احساس کرده بود پاسخ مقامات بود و سنگین و دست و پرسش در مورد اینکه آیا می تواند اعتماد اطلاعات دولت.

“من نگرانی واقعی در مورد افرادی که ظاهرا ‘گسترش شایعات’ مورد آزار و اذیت مقامات…. آنها درمان شده اند به عنوان آنارشیست” او گفت:.

و دکتر لی بعد نیویورک تایمز گفت: “اگر مقامات تا به حال افشا اطلاعات در مورد این بیماری همه گیر در اوایل من فکر می کنم آن می توانست خیلی بهتر است. وجود دارد باید بیشتر باز بودن و شفافیت است.”

دکتر تا به حال خود را شکسته است و دولت تحمیل سکوت در اواسط ژانویه برای به اشتراک گذاشتن داستان خود را در Weibo چینی سایت های رسانه های اجتماعی پس از او شده بود به بیمارستان منتقل شد.

او توضیح داد که چگونه او را توسعه سرفه و تب در ژانویه 10 – همان هفته محققان چینی اعلام کرد که آنها تا به حال کشف یک رمان coronavirus اما زمانی که مقامات هنوز هم حفظ شده است هیچ عفونت های جدید برای هفت روز.

ژانویه 12, دکتر لی در بیمارستان و پدر و مادر خود را نیز بد افتاده. تصور بر این است که خلاف کاران را برداشت عفونت پس از درمان سالمندان گلوکوم بیمار که تا به حال جدید کروناویروس. خود عفونت تایید شد در ژانویه 30.

سردرگمی بیش Dr Li وضعیت می آید که سازمان بهداشت جهانی بار دیگر در ستایش پزشکان و پرستاران در درمان بیماران مبتلا به برای تلاش های خود را برای مهار این ویروس.

“قهرمانان واقعی این پاسخ هستند خط مقدم پزشکان و پرستاران است که رفتن به محل کار هر روز” دکتر مایک رایان مدیر اجرایی که بهداشت و درمان اضطراری برنامه گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی در ژنو است.

دکتر رایان تا به حال ابراز تسلیت خود را در Dr Li مرگ در طول جلسه رسانه اما پس از ضد و نقیض رسانه ها گزارش ظهور آنلاین که در توییتی که آن را به حال “هیچ اطلاعاتی در مورد وضعیت Dr Li”.

این آژانس سازمان ملل متحد خارجه چین شفافیت در سراسر شیوع تاکید بر این که بدون اقدام سریع از دولت این کشور coronavirus را گسترش بسیار بیشتر است.

اگر او تسلیم آقای لی بود اول سلامت کارگر به مرگ در شیوع – 62-سال-دکتر لیانگ Wudong درگذشت تقریبا دو هفته پیش – اما آن را باعث نگرانی به دلیل سن و سال او.

تا کنون اکثریت قریب به اتفاق از مرگ و میر شده است در میان بیماران بیش از سن 60 یا از قبل موجود شرایط پزشکی.

محافظت از خود و خانواده خود را با یادگیری بیشتر در مورد جهانی بهداشت در ایران. و ثبت نام برای خبرنامه هفتگی ما در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de