ناسا فضانورد کریستینا کخ به اتمام رسانده طولانی ترین-همیشه تک پروازهای فضایی توسط یک زن.

روسی سایوز فضاپیمای حامل کخ چتر نجات پایین به مراتع قزاقستان در اطراف 09:12 به وقت تهران.

او صرف 328 روز در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) بیش از رکورد قبلی برگزار شده توسط همکار آمریکایی پگی Whitson.

اقامت او فقط 12 روز از تمام زمان ما رکورد تعیین شده توسط اسکات کلی بود که در ISS از 2015-2016.

“من خیلی ضعف و مبارک در حال حاضر” او به خبرنگاران گفت: به عنوان او نشسته خارج کپسول در مدت کوتاهی پس از آن را لمس کردن در برف.

خانم کخ پیشی 289-روز رکورد تعیین شده توسط همکار آمریکایی Ms Whitson در 28 دسامبر سال گذشته است. اما بازگشت او به زمین مجموعه نشانگر برای آینده مسافران فضایی به ضرب و شتم.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

Whitson هنوز هم دارای رکورد بیشترین زمان سپری شده در فضا توسط یک زن تعلق طی سه spaceflights از 2002-2017.

در طول ماموریت کخ تکمیل 5,248 مدار زمین و سفر 223 میلیون متر (139 میلیون مایل) – معادل 291 دور سفر به ماه از زمین است.

او بازگشت و در سایوز با خدمه – ایتالیایی فضانورد آژانس فضایی اروپا Luca Parmitano و فضانورد روسی الکساندر Skvortsov. آنها را لمس کردن در نزدیکی Dzhezkazgan در مرکز قزاقستان.

“برای من این همه در مورد افتخار من احساس می کنم به دنبال در قدم به قدم از قهرمانان من” کریستینا کخ خبرنگاران گفت: روز سه شنبه هنگام لینک کردن از ISS. او اضافه کرد که او می خواست برای الهام بخشیدن به نسل بعدی کاشفان فضا.

“برای من مهم بود که به دیدن مردم که من دیدم بازتابی از خودم در حال رشد تا زمانی که من در تجسم آنچه که من می تواند انجام با زندگی من و چه رویاهای من ممکن است. شاید بود که منبع الهام بخش برای شخص دیگری است فقط مانند یک افتخار” او گفت:.

خانم کخ درگیر شد در یکی دیگر از spaceflight نقطه عطف در طول اقامت خود را از نزدیک به 11 ماه در ISS است. در 18 اکتبر سال گذشته او را بر عهده گرفت و اولین زن راهپیمایی فضایی در کنار او هموطن جسیکا Meir.

این جفت ارز در حدود هفت ساعت خارج از ایستگاه فضایی به جای یک شکست خورده کنترل قدرت واحد.

یادآوری این رویداد تاریخی با Meir خانم کخ گفته NBC News: “هنگامی که ما برای اولین بار به “رفتن” برای بیرون آمدن از ایرلاک و ما به پایان رسید تا بیرون آمدن ما به برگزاری یک روکش پلاستیکی و ما فقط گرفتار چشم هر یک از دیگر.

“ما می دانستیم که چگونه خاص آن لحظه بود و من هرگز فراموش نکنید که.”

راهپیمایی فضایی نشانه

کخ و Meir به دنبال اکتبر رویداد مهم با بیشتر از دو spacewalks با هم در 15 و 20 ژانویه این سال است.

اولین زن spacewalker بود که اتحاد جماهیر شوروی را Svetlana Savitskaya که مشغول به کار در خارج از Salyut 7 ایستگاه فضایی برای بیش از سه ساعت با یک مرد فضانورد ولادیمیر Dzhanibekov در 25 جولای 1984.

کخ قبلا گفت که پروازهای فضایی کمک خواهد کرد که آژانس فضایی آمریکا درک بهتر اثرات طولانی مدت پروازهای فضایی مانند ناسا با هدف بازگشت فضانوردان به ماه تا سال 2024.

خانم کخ همراه با دیگر اعضای فعال فضانورد سپاه است که یک نامزد بالقوه برای که برای اولین بار از بازگشت از ماموریت.

در طول زمان خود را در ISS او تجربه در پروتئین ها به عنوان بخشی از یک پروژه است که می تواند پیامدهای برای درمان سرطان است.

اما نیز وجود دارد خرابی از جمله شب کارائوکه با دیگر اعضای خدمه.

کخ گفت: یکی از چیزهایی که او می خواهد هنوز در مورد زمان او در حال چرخش پاسگاه شد و آزادی های فراهم شده توسط ایستگاه فضایی. در مصاحبه او نشان داد و با چرخش بدن خود را 180 درجه توضیح داد: “این واقعا سرگرم کننده را در یک محل که در آن شما می توانید گزاف گویی در اطراف بین سقف و کف هر زمان که شما می خواهید.”

او افزود: “من قطعا به دنبال به جلو به حال بر روی این سیاره به عنوان هر کس دیگری خیلی زود است.”

کخ نه تنها بیش از Whitson را spaceflight علامت اما همچنین آن دسته از دارندگان قبلی از 5 و 6 طولانی ترین پرواز: Yury Romanenko و Sergei Krikalev – هر دو روس ها.

دارنده طولانی ترین تک spaceflight توسط هر فرد باقی می ماند روسیه والری Polyakov که صرف بیش از 437 روز از روی اتحاد جماهیر شوروی و بعد روسیه – ایستگاه فضایی میر از 8 ژانویه 1994 تا 22 مارس 1995.

کخ راه اندازی شد به ISS در 14 مارس سال گذشته است. او بود که باقی مانده در پایگاه به صورت استاندارد مدت شش ماه اما اقامت او را تمدید شد در مارس 2019 به دلیل پرواز برنامه ریزی مسائل.

متولد در Grand Rapids, Michigan مطرح شده و در کارولینای شمالی Ms کخ دارای درجه در فیزیک و مهندسی برق.

او به انجام اولین زن راهپیمایی فضایی در ماه مارس پس از مدت کوتاهی پس از رسیدن به ایستگاه فضایی. اما یک مشکل با اندازه ناسا همکار Anne McClain لباس فضایی را مجبور به راه رفتن به reassigned به یکی دیگر از اعضای خدمه نیک لاهه.

دنبال پل در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de