ستاره دنباله دار C/2019 Y4 (ATLAS) بوده است محو در روشنایی در چند روز گذشته آن را به عنوان نزدیک خورشید موجب نگرانی هایی است که می تواند آن را از هم پاشیده.

جسم که تنها کشف شده در دسامبر 29, 2019 به دست آورد تا مقدار زیادی از توجه به تازگی با بسیاری از در ستاره شناسی جامعه امیدوار است که آن را تبدیل به درخشان ترین ستاره دنباله دار برای بیش از 20 سال است.

اما مشاهدات انجام شده در چند روز گذشته نشان میدهد که این دنباله دار ممکن است در مشکل در سفر خود را به سمت ستاره ما تا حدودی بی باک امیدوار است که آن را ممکن است قابل رویت با چشم غیر مسلح از زمین در نیمکره شمالی با نیمه دوم ماه مه.

“[C/2019 Y4 (ATLAS)] روشنتر سرعت تا اواسط ماه مارس و نشان داد برخی از وعده که آن را حتی ممکن است رسیدن به چشم برهنه دید در ممکن است, اما, روشنایی متوقف و سپس شروع به کاهش پیوسته” تری Lovejoy شناخته و تازه ستاره شناس است که کشف شش ستاره های دنباله دار گفت: عصر ایران.

“ظاهر در اطراف هسته ستاره دنباله دار نیز تغییر کرده است و نشان می دهد این ستاره دنباله دار است هسته آن را جامد هسته—یا ممکن است در فرآیند بخشبندی خاموش کردن و یا حتی از هم پاشیده. مشاهدات بیشتر مورد نیاز خواهد بود برای تعیین ماهیت دقیق از آنچه که اتفاق می افتد,” او گفت:.

در واقع اخترشناسان Quanzhi شما و Qicheng ژانگ از دانشگاه مریلند و Caltech بود—منتشر یک پیام بر روی ستاره شناس تلگرام خدمات در مارس 6 گزارش “امکان فروپاشی” از ستاره دنباله دار به عنوان نشان داد نظارت عمومی برنامه های انجام شده توسط 0.6-m Ningbo آموزش و پرورش سین کیانگ تلسکوپ.

“متاسفانه من احساس می کنم محتمل ترین سناریو این است که ستاره دنباله دار است که حداقل تا حدودی از هم پاشیده بنابراین احتمال این که قابل مشاهده برای چشم غیر مسلح هستند باریک” Lovejoy گفت. “با این حال ستاره شناسان ادامه خواهد داد برای نظارت بر ستاره دنباله دار در هفته های آینده برای دیدن آنچه در آن می کند.”

ستاره دنباله دار—و یا چه مانده از آن—در حال حاضر در واقع در داخل مدار مریخ در فاصله حدود 95 میلیون مایل از زمین است. آن است که در حال حاضر قابل مشاهده با تازه کار, نجوم تجهیزات در صورت فلکی Camelopardalis (“زرافه”,) و بهتر است دیده می شود در آسمان شب با توجه به Lovejoy.

ستاره دنباله دار است که بسیار طویل مدار برنامه ریزی شده است را به نزدیکترین رویکرد به زمین در 23 مه و خورشید در مه 31—هنگامی که آن را در حدود 23 میلیون کیلومتر از ستاره ما.

هدف کشف شد توسط ATLAS (سیارک زمینی-تاثیر آخرین سیستم هشدار) رباتیک فصل بررسی سیستم مستقر در هاوایی ناسا-پشتیبانی از مشاهده برنامه است که در عمل دو خودمختار تلسکوپ که به دنبال زمین نزدیک شدن به ستاره های دنباله دار و سیارک ها.

comet
سهام تصویر: هنرمند تصویر از یک ستاره دنباله دار.
iStock

دلیل هیجان بیش از C/2019 Y4 (اطلس) است که ستاره های دنباله دار با پتانسیل تبدیل به آشکار و عریان چشم اشیاء نادر هستند با توجه به همین sup madness بازنشسته ناسا ستاره شناس و متخصص در ستاره دنباله دار و سیارک مدار و مشاهدات.

در واقع از آن شده است بیش از دو دهه از آخرین چشمگیری روشن ستاره دنباله دار—Hale-Bopp—گذشت زمین در سال 1997. اما آن را نمی خواهد غیر معمول برای C/2019 Y4 (ATLAS) به از هم پاشیدن آن را به عنوان نزدیک ستاره ما—یک رفتار است که غیر معمول نیست برای ستاره های دنباله دار است که در داخل منظومه قبل از.

“ستاره های دنباله دار در حال شکننده سازه بیشتر از یخ و گرد و غبار و برخی از شناخته شده اند به شکستن و پراکنده در نزدیکی خورشید” sup madness گفت: عصر ایران. “به عنوان ستاره شناس مشهور Fred ویپل می کنم هر دو از ستاره های دنباله دار و گربه را دم—و هر دو غیر قابل پیش بینی هستند.'”

“ستاره دنباله دار و یا قطعات آن خواهد شد قابل مشاهده است به عنوان آن را همچنان به رویکرد خورشید اما ممکن است چشم غیر مسلح عینک. ستاره های دنباله دار و غیر قابل پیش بینی هستند. یا نه دنباله دار می شود برهنه و چشم عینک یک ارتش کوچک از ستاره شناسان آماتور خواهد بود مشاهده با تلسکوپ و دوربین دوچشمی برای دیدن اگر ستاره دنباله دار زنده می ماند تصویب آن توسط خورشید, او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de