سهام آسیا در ادامه به بازارهای جهانی رکود در روز جمعه به عنوان سرمایه گذاران از ترس گسترش coronavirus را پاک کردن رشد اقتصادی است.

سهام در سراسر منطقه از جمله ژاپن و هنگ کنگ و چین را فرو برد در معاملات صبح.

آن را به دنبال شاخص های Dow و S&P 500 در ایالات متحده داشتن آنها یکی از بزرگترین روز کاهش از سال 1987.

سرمایه گذاران نگران هستند که اقدام اضطراری توسط مقامات در سراسر جهان ممکن است کافی برای جلوگیری از رکود است.

در معاملات صبح ژاپن معیار شاخص نیکی 225 در ژاپن بود 9.7% پایین تر از هانگ سنگ در هنگ کنگ به پایین بود با 6.9 درصد و چین شانگهای کامپوزیت از دست داده بود 3.4%.

از فروش جمع آوری سرعت در روز پنج شنبه رئیس جمهور آمریکا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن spooked سرمایه گذاران زمانی که او محدود سفر از اروپا و بانک مرکزی اروپا نا امید بازار با عقب نگه داشتن در کاهش نرخ.

“وجود دارد یک حس ترس و وحشت گفت:” جیمز تائو یک تحلیلگر در کارگزار سهام financial review در سیدنی است.”این یکی از آن موقعیت های که در آن وجود دارد بنابراین مقدار عدم قطعیت است که هیچ کس کاملا می داند که چگونه به پاسخ… اگر این مبارزه یا پرواز, بسیاری از مردم در انتخاب پرواز در لحظه,” او اضافه شده است.

روز جمعه می افتد دنبال سقوط در ایالات متحده و اروپا در روز پنج شنبه با معیار شاخص ها در وال استریت و در شهر لندن از دیدن خود شدیدترین روزانه می افتد پس از به اصطلاح دوشنبه سیاه در سال 1987. در فرانسه و آلمان و شاخص های از دست رفته بیش از 12٪.

کاهش در آمد با وجود اقدامات فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا برای حمایت از بازار است.

ضرر و زیان در اروپا شاخص های شتاب پس از منطقه یورو بانک مرکزی موفق به کاهش نرخ بهره اگر چه آن را تعهد تازه اقدامات محرک اقتصادی.

شعبه نیویورک فدرال رزرو گفت: آن پمپاژ 1.5 تریلیون دلار به سهولت گونه در بازارهای بدهی, ارائه, افزایش وام های یک شبه به بانک ها و گسترش انواع دارایی های آن را خریداری کنید به نگه داشتن شرکت های اعطای وام.

این اطلاعیه که پس از بازارهای اروپایی بسته شده بود به طور خلاصه فرستاده سهام بالاتر, اما آنها کاهش یافته است به توسط پایان روز.

کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا در هفته گذشته و بانک مرکزی انگلستان در روز شنبه نیز کمی به تسکین سرمایه گذاران.

چرا من باید مراقبت اگر بازارهای سهام سقوط ؟

بسیاری از مردم در واکنش اولیه به “بازار” است که آنها به طور مستقیم تحت تاثیر قرار چرا که آنها سرمایه گذاری پول است.

هنوز وجود دارد میلیون ها نفر از مردم با حقوق بازنشستگی – یا خصوصی و یا از طریق کار – چه کسی را ببینید پس انداز خود را (در آنچه شناخته شده به عنوان یک تعریف سهم بازنشستگی) سرمایه گذاری طرح های بازنشستگی. ارزش پس انداز خود را در گلدان تحت تاثیر عملکرد این سرمایه گذاری است.

آنقدر بزرگ افزایش یا کاهش یابد می تواند حقوق بازنشستگی خود را, اما توصیه این است که به یاد داشته باشید که پس انداز بازنشستگی مانند هر سرمایه گذاری معمولا در دراز مدت شرط است.

اینجا بیشتر بخوانید.


چه تجارب خود را مربوط به شیوع کروناویروس? به اشتراک گذاشتن تجارب خود را از طریق ایمیل haveyoursay@bbc.co.uk.

لطفا یک شماره تماس اگر شما مایل به صحبت می کنند به یک روزنامه نگار. شما همچنین می توانید با ما تماس بگیرید در راه های زیر:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net