Coronavirus می تواند ثانویه به بیماری های از جمله سندرم خستگی مزمن کارشناسان هشدار می دهند

Covid-19 ممکن است باعث پست-ویروسی سندرم خستگی در برخی از بیماران کارشناسان هشدار داده اند در حال رشد در میان شواهدی وجود دارد که عفونت می تواند قابل توجه بهداشت و درمان طولانی مدت عواقب.

در حالی که گزارش اولیه متمرکز بر تاثیر coronavirus در سیستم تنفسی جریان های پزشکی مقالات منتشر شده در طول چند هفته گذشته نشان می دهد که سرایت می توانید دریافت کنید عمیق به سیستم عروقی و حتی مغز ما.

“ما در مرحله بدوی از نظر درک اثرات طولانی مدت این بیماری همه گیر” گفت: دکتر هاروی Moldofsky سابق استاد روانپزشکی و پزشکی در دانشگاه تورنتو مرکز خواب و Chronobiology. “اما روشن است که این کار نه تنها حمله به ریه ها آن را در همه جا.

“بر اساس تجربه من با سارس من عمیقا نگران آن است که تعریف ما از ‘بهبود’ است بیش از حد باریک. این احتمال وجود دارد که برخی از بیماران را تجربه خستگی مزمن سندرم برای ماه ها یا حتی سال ها پس از عفونت اولیه” دکتر Moldofsky گفته تلگراف.

سندرم خستگی مزمن (CFS) همچنین شناخته شده به عنوان myalgic encephalomyelitis (من) باعث علائم شامل خستگی غیر قابل توضیح عضلانی و یا درد مفاصل heachaches و unrefreshing خواب.

شرط درک ضعیف اما شواهدی وجود دارد که مردم می تواند به توسعه CFS /من پس از یک عفونت ویروسی مانند مننژیت ویروسی یا Epstein-Barr virus باعث می شود که تب غده ای.

یک مطالعه led توسط Dr Moldofsky پس از شیوع سارس در کانادا در سال 2002 تا 2003 نیز یافت می شود که برخی از بیماران ادامه به علائم شبیه به CFS/من برای سال بعد از آنها مبتلا به کروناویروس است که از نزدیک مربوط به Sars-Cov-2.

تحقیقات منتشر شده در سال 2011 به این نتیجه رسیدند که “مزمن پس از سارس است که با خستگی مداوم منتشر درد عضلانی و ضعف و افسردگی و nonrestorative خواب”.

این مقاله مورد مطالعه 22 پست-سارس مبتلا مداوم مشکلات بهداشتی است که آنها مانع از بازگشت به کار هر چند این افراد نشان دهنده تنها حدود هشت درصد از 273 نفر مبتلا به سارس در تورنتو است.

اما یکی دیگر از مطالعه منتشر شده در مجله انجمن پزشکی آمریکا در سال 2009 یافت که 40 درصد از 369 سارس بازماندگان مورد مطالعه در چین گزارش “خستگی مزمن مشکل” در حالی که 27 درصد از ملاقات مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری تعریف برای CFS/من.

با این حال پل شکارچی و استاد پزشکی در دانشگاه شرق آنجلیا گفت که نسبت Covid-19 بیماران مبتلا به خستگی مزمن ممکن است پایین تر به دلیل سارس “تمایل به بیشتر بیماری شدید”.

او افزود: “آن است که بیش از حد اولیه به منظور برآورد تعداد ممکن است بر روی توسعه خستگی مزمن به عنوان رسمی تشخیص نیاز به علائم به مدت حداقل شش ماه. در مرحله حاد خستگی است که در حدود یک سوم از موارد. اما تنها یک نسبت از این پیشرفت خواهد کرد به سندرم خستگی مزمن.”

اما کارشناسان هشدار داده اند که مطالعات کاوش در دراز مدت سلامت پیامدهای یک Covid-19 عفونت باید همگانی.

“تحقیقات در مورد چگونه به آن را حذف اثرات مغز در مراحل ابتدایی” استاد Sir Simon Wessely رییس جمهور سابق کالج سلطنتی روانپزشک گفت: تلگراف.

“ما نمی دانیم که آیا Sars-Cov-2 نمی کند و یا [علت CFS/من]. اما ما نیاز به راه اندازی مطالعات کوهورت از کسانی که آلوده به این عامل به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است و به دنبال مردم برای کوتاه مدت میان مدت و بلند مدت.”

محافظت از خود و خانواده خود را با یادگیری بیشتر در مورد جهانی بهداشت در ایران

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر