فرانسوی آسیایی گرفته اند به رسانه های اجتماعی برای شکایت از یک واکنش در برابر آنها در پاسخ به چینی شیوع کروناویروس.

چین در حال حاضر دیده می شود تقریبا 6,000 موارد و 132 مرگ و میر و فرانسه تا به حال چهار مورد را تایید کرد.

ضد آسیایی نژادپرستی گزارش شده در انگلستان و جاهای دیگر و در حال حاضر, فرانسوی, سکس شکایت از سوء استفاده در حمل و نقل عمومی و رسانه های اجتماعی.

آنها شده اند با استفاده از هشتگ JeNeSuisPasUnVirus (i’m not a virus).

وجود اعتراض زمانی که روزنامه های محلی Le پیک پیکارد استفاده التهابی عناوین “Alerte زرد” (Yellow هشدار) و “لو péril jaune?” (خطر زرد?), کامل با یک تصویر از یک زن چینی با پوشیدن ماسک محافظ.

کاغذ به سرعت عذر خواهی کرد و گفت: آن را تا به حال نه به معنای استفاده از برخی از “بدترین آسیایی, کلیشه”.

استفان Nivet رئیس Licra (لیگ بین المللی علیه نژادپرستی و یهودی ستیزی) گفت: هیچ روزنامه ای جرأت استفاده از تیتر “سیاه و سفید هشدار” پس از آن روشن بود یک مشکل وجود دارد.

به عنوان هشتگ گسترش یک زن کتی Tran توصیف شنیدن دو مرد در راه او به کار در شرق شهر Colmar گفت; “مراقب, یک دختر چینی در حال آمدن است راه ما.”

“در راه خانه از محل کار یک مرد بر روی یک روروک مخصوص بچه ها گذشت و من من گفتن برای قرار دادن بر روی یک ماسک” Ms Tran بی بی سی گفت.

یکی دیگر از هشتگ کاربر می گوید: “جلوگیری از درخواست اگر ما خطرناک است اگر ما سرفه در حالی که همه مردم در اطراف ما در حال انجام این کار است.”

فرانسه در حال برنامه ریزی برای ارسال هواپیما به ووهان در روز پنج شنبه به تخلیه حدود 250 نفر از جمله غیر فرانسوی شهروندان اتحادیه اروپا. چهارمین مورد در فرانسه است که گفته می شود مسن, چینی, گردشگری در تعطیلات در پاریس.

لو Chengwang تجدید نظر در توییتر: “من چینی هستم اما من لازم نیست که یک ویروس! من می دانم که همه می ترسم از این ویروس اما هیچ تعصب لطفا.”

بسیاری اشاره کرد که آن را نه فقط در فرانسه که چینی بودند که stigmatised.

شانا چنگ a 17-year-old پاریس ویتنامی و کامبوجی مبدا به بی بی سی گفت که او تا به حال با آن مواجه تحقیر نظرات به یک اتوبوس در شهر در روز یکشنبه از هر دو پیر و جوان.

“وجود دارد یک زن چینی او در حال رفتن به آلوده ما او نیاز به رفتن به خانه” از او شنیده می شود یکی از مسافران می گویند. مردم در نگاه او “در یک منزجر راه به عنوان اگر من ویروس”.

هیچ کس ایستاده بود تا برای او به طوری که او تصمیم به چشم پوشی از نظرات و گوش دادن به موسیقی خود را. اما او سرفه و خر خر کردن “بنابراین به عنوان به بازی بر ترس خود” او اضافه شده است.

کتی Tran گفت که او توسط مردم واکنش و دیدم coronavirus به عنوان بهانه ای برای مردم به نژادپرست است. تفاوت این زمان بود که درجه ای از نژاد پرستی که او تا به حال هرگز قبل از تجربه.

“ما به ندرت آسیایی صحبت در مورد نژاد پرستی چون ما شناخته شده است در سکوت رنج می برند اما در اینجا ما همه در همان سبد و آن را بیش از حد” او گفت:.

فرانکو-Chinese writer-مدیر فضل Ly توصیف خصومت به عنوان “چین-هجوم” و تحریک به ضد آسیایی نفرت. “از آن است که بسیار خنده دار با این شهر در قرنطینه مردم جدا شده و مرگ و میر?,” او نوشت.

اطلاعات بیشتر در مورد ویروس جدید

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im