به عنوان ترس در مورد چین جدید کروناویروس (2019-nCoV) شیوع رشد, بنابراین بیش از حد انجام تعدادی از اسطوره ها در مورد ویروس – بسیاری از آنها خطرناک تر از بیماری خود.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) در حال همکاری با گوگل برای مبارزه با ادعاهای دروغین در مورد کوروناویروس و Facebook, Twitter و YouTube در حال تقلا برای تعطیل حساب مسئول پخش اخبار جعلی.

دکتر سیلوی Briand که مدیر جهانی عفونی خطر مصلی گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی وجود دارد “infodemic” از اطلاعات نادرست در سراسر جهان است.

“ما باید متوجه باشند در طول زمان است که این infodemic می تواند واقعا یک مانع برای پاسخ خوب و مانع اجرای موثر اقدامات ضد” او گفت:.

اما حتی به عنوان کارشناسان سطح شیب دار تا تلاش برای جلوگیری از جریان الکی توصیه های بهداشتی بسیار مزخرف است که هنوز هم لغزش از طریق ترک.

از خانه پخته درمان به موقت, ماسک, در اینجا برخی از مهلک ترین افسانه ها به نگاه کردن به. اگر شما آنها را در حال گردش در رسانه های اجتماعی گزارش آنها را به پلت فرم دهنده. و اگر شما فکر می کنم شما ممکن است علائم کروناویروس تماس با بیمه خدمات درمانی در 111.
جود شخصیت در سال 2011 فیلم Contagion – نظریه پرداز توطئه آلن Krumwiede – گسترش اطلاعات غلط در مورد درمان برای ویروس کشنده


اعتبار: فیلم, عکسهای

شما باید با احتیاط از دریافت بسته از چین

غلط. با وجود آنچه در اینترنت پردازان توطئه (یا که سیمپسونها قسمت) ممکن است نشان می دهد, آن را بی خطر است برای دریافت پست از چین است.

که آن را روشن ساخته است که تجزیه و تحلیل قبلی نشان می دهد که coronaviruses نه زنده ماندن طولانی در سطوح مانند نامه یا بسته بنابراین کسانی که از دریافت پست الکترونیکی از چین هستند در خطر ابتلا به کروناویروس جدید.

درمان به کروناویروس در آشپزخانه شما

غلط. وجود دارد هیچ درمان خاص برای coronavirus و محصولات مانند دانه کنجد روغن, ویسکی, سیر کیمچی و سوپ مرغ در حال رفتن برای کمک به.

ژانگ Jinnong ووهان اتحادیه بيمارستان ترویج شده است ظاهرا ترمیمی قدرت سوپ مرغ. در مصاحبه با Changjiang روزانه و ووهان شب, روزانه, Jinnong ادعا کرد که خود را nursed بازگشت به سلامت با سوپ پس از عقد قرارداد coronavirus در ماه ژانویه است. اما هیچ شواهد نشان می دهد که این امر شده اند و درمان شده است.

سالین شستشو و دهانشویه می تواند کمک به جلوگیری از عفونت

غلط. کمد حمام رفتن است به ارائه هر گونه کمک بیشتر در امر مبارزه با کروناویروس از کمد آشپزخانه (مگر اینکه آن را برای بازیابی صابون یا دست sanitiser).

متاسفانه هیچ شواهد نشان می دهد که به طور منظم شستشو بینی با سالین یا غرغره دهان شویه را دفع 2019-nCoV عفونت است.

اما بهداشت دست است که اولین و مهم ترین خط دفاع. مردم می توانند با گرفتن این بیماری زمانی که آنها با قرار دادن دست خود را آلوده به ویروس خود را به دهان و بینی و یا چشم.

تنها مهم ترین چیز شما می توانید برای محافظت از خودتان است برای نگه داشتن دستان خود را تمیز شستن آنها را اغلب با آب و صابون و یا اگر شما لازم نیست که دسترسی به آب در حال اجرا یک دست sanitising ژل.

نوشیدن ‘معجزه معدنی حل می کشتن ویروس

غلط. پیروان pro-مغلوب ساختن پیشی جستن QAnon تئوری توطئه گزارش شده است تشویق دیگران برای مبارزه با کروناویروس با نوشیدن یک ماده لقب “معجزه معدنی راه حل”.

این مایع حاوی سفید کننده و نیز ترویج دروغ به عنوان یک درمان معجزه برای همه چیز از اوتیسم به سرطان و ایدز.

کارشناسان از جمله غذا و داروی آمریکا بارها و بارها هشدار داد مصرف کنندگان را به سقوط کلاهبرداری به عنوان آن می تواند باعث استفراغ شدید و نارسایی کبدی.

پوشش صورت خود را با, در خانه, موانع است یک ایده خوب

غلط. تصاویری از مردم با پوشیدن همه چیز از ماسک صورت ساخته شده از میوه برای تمام کلاه های جعلی از بازیافت بطری های آب رفته ویروسی در رسانه های اجتماعی.

در جای دیگر خرید و فروش کاغذ ماسک رفته را از طریق سقف. کره جنوبی دولت حتی تهدید شهروندان با دو سال در زندان اگر آنها یافت می شود احتکار ماسک صورت و سایر محصولات است که ممکن است کمک کند به گسترش است.

انجام هر یک از این روش های پیشگیرانه در واقع کار می کند ؟ هیچ. آب بطری و کیسه های پلاستیکی فرسوده بر سر مطرح بالقوه خطر خفگی.

حتی فولاد ماسک بعید است که برای کمک به. آنها طراحی شده برای نگه داشتن قطرات در نه خارج.

حیوانات خانگی می تواند گسترش coronavirus در خانه

غلط. دوباره که به سرعت از کنار این افسانه پس از اخلال تصاویر پدید آمده گزارش نشان مرده حیوانات خانگی پرتاب به مرگ خود از برج از بلوک های به آنها را متوقف کند گسترش ویروس.

“در حال حاضر” می گوید که وب سایت “هیچ مدرکی وجود دارد که همراه حیوانات/حیوانات خانگی مانند سگ یا گربه می تواند با آلوده جدید کروناویروس.”

این بدان معناست که شما می توانید همچنان به حیوان خانگی خانواده خود را و همه شما می خواهم. اما, آن است که یک ایده خوب را به درستی دستهای خود را با آب و صابون پس از آن به عنوان حیوانات خانگی می تواند بندر اشکالات دیگر.

آنتی بیوتیک ها می تواند به مبارزه با ویروس

غلط. آنتی بیوتیک ها در مبارزه با باکتری ها ویروس نیست. آنتی بیوتیک ها ممکن است مورد استفاده برای مبارزه با عفونت های ثانویه در بیماران مبتلا به کروناویروس اما آنها نمی محافظت در برابر این بیماری خود را. دانشمندان در حال تلاش برای توسعه ضد ویروس و repurposing داروهای موجود اما در حال حاضر هیچ درمان خاصی برای این کروناویروس جدید.

محافظت از خود و خانواده خود را با یادگیری بیشتر در مورد جهانی بهداشت در ایران. و ثبت نام برای خبرنامه هفتگی ما در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im