Coronavirus: ارتدوکس عید پاک تعطیلات آخر هفته مشخص شده تحت مستند

جهان را مسیحیان ارتدوکس جشن مهم ترین جشنواره در تقویم خود را در این آخر هفته در میان یک سری از محدودیت ها و ممنوعیت های سنتی رعایت.

مقامات در شرق اروپا و خاورمیانه گفته اند جماعت نباید شرکت خدمات.

اما در گرجستان نمازگزاران هنوز هم قادر خواهد بود برای حضور در کلیساها.

سنتی مراسم آتش مقدس رفتم جلو در نزدیکی ترک کلیسای مقبره مقدس در اورشلیم.

کلیسا بسته شد در ماه گذشته و تنها تعداد انگشت شماری از روحانیت ارتدوکس برخی از آنها با پوشیدن ماسک سیاه و سفید اجازه داده شد در این مراسم است.

یک شمع روشن است که به طور سنتی با آتش مقدس در سردابه مقبره مقدس توسط ارتدوکس یونانی ایلخانی Theophilos III به نماد رستاخیز عیسی مسیح است.

به جای شعله گذشت به هزاران نفر از زائران این مراسم حضور داشتند توسط ارمنی های ارتدوکس پدرسالار چهار دستیاران و قبطی و سوریه اعظم اسرائیل گزارش رسانه های.

زنگ کلیسا tolled و شعله انجام شد در کلیسا توسط تئوفیلوس سوم و محافل امنیتی دیگران گرفته شود به فرودگاه بن گوریون در نزدیکی تل آویو و پرواز به 10 کشور جهان است.

چگونه است ارتدوکس عید پاک بودن مشخص شده در سراسر جهان ؟

روسیه و کلیسای ارتدوکس موافقت کرده است برای شکستن از آن سالانه سنت است و اصرار میلیون ها نفر از مؤمنان را به حضور در کلیسا. نمازگزاران معمولا حضور اواخر شب کروبی برای دریافت نعمت. این سال را جرم تنها برگزار می شود در حضور کشیش و دیگری روحانیت.

در اوکراینمقامات گفته اند که پلیس ضد شورش مستقر خواهد شد اگر مؤمنان شروع به جمع آوری در کلیساها در اعداد بزرگ.

در یونان محدودیت در حرکت اند تا کنون شده است به طور گسترده ای مورد ستایش برای مهار گسترش coronavirus.

این عید پاک مقامات را ممنوع اعلام حضور از خدمات کلیسا که به طور معمول جذب صدها نفر از هزاران نفر از نمازگزاران.

هنگامی که آتش مقدس می رسد در آتن در شنبه شب آن را گرفته به اورشلیم اسقفی در آتن و غیر منتظره نخواهد بود توزیع به کلیساها در جای دیگر.

این کلیسا دارای حمایت بان کی مون و هزاران پلیس مستقر شده اند برای جلوگیری از یونانیان با استفاده از تعطیلات به دیدار اقوام و یا خانه دوم.

مقدس شعله گرفته شد روز شنبه در کلیسای مقدس تولد عیسی مسیح در فلسطین و شهر بیت لحم در کرانه.

مصر قبطی ارتدوکس پاپ Tawadros II برگزار می شود, جمعه خوب, خدمات بدون جماعت در یک صومعه در شمال شرق قاهره. این سرویس تلویزیونی زنده در ارتدکس قبطی کانال های تلویزیون و نشان داد deacons و کشیش های جمع آوری شده با شکاف بین آنها برای جلوگیری از گسترش Covid-19.

در رومانیمردم گفته شده است که آنها را مجاز به ترک خانه های خود برای دریافت این آتش مقدس در شب عید پاک و یا نان پخش با آب مقدس و شراب به عنوان سنتی است. از آن خواهد شد با این حال توزیع می شود به خانه از مؤمنان که درخواست آن را. رئیس جمهور ریيس دادگاه تجدید نظر به رومانی را در ایده داشتن عزیزان خود را نزدیک به آنها را برای جلوگیری از گسترش ویروس.

بلغارستان تحمیل حکومت نظامی در پایتخت صوفیه برای جلوگیری از ترافیک در داخل و خارج از شهرستان برای متوقف کردن مردم از رفتن در تعطیلات. کلیساها در صربستان و مونته نگرو گفته اند نمازگزاران به جشن عید پاک در خانه. اما در شمال مقدونیه کلیسای ارتدکس می گوید: آن را نمی خواهد استفاده از زور برای جلوگیری از مردم را از رفتن به کلیسا.

  • چگونه مسیحیان ارتودوکس جشن عید پاک در سال 2019
  • مسیحیان ارتدوکس را یک شیب یخی برای تجلی

چرا گرجستان متفاوت است

توسط Rayhan Demytrie, BBC News تفلیس

آن بوده است هرگز این آرام در تفلیس.

دولت را ممنوع کرده است این جنبش از تمام خودروهای شخصی پیش از عید پاک یکشنبه. گورستان که گرجی ها به طور سنتی در دوشنبه عید پاک نیز بسته است.

کسانی که نقض قانون حالت فوق العاده که در میان دیگر محدودیت و ممنوعیت تجمع بیش از سه نفر صورت جریمه سنگین تقریبا £800 ($1,000; €900).

و در عین حال بسیاری از گرجی ها هستند سوال که چرا دولت ساخته شده یک استثنا برای کلیسای ارتدکس. هزاران نفر همچنان به عبادت آزادانه در کلیساها در سراسر کشور از بحران آغاز شد.

کلیسا خودداری کرده است برای انطباق با آداب و رسوم آن. کشیش ادامه به عشای ربانی با یک قاشق.

حداقل دو کشیش در حال حاضر آزمایش مثبت برای Covid-19. اما عید پاک توده نیمه شب پیش خواهد رفت.

محله های کشیش نشین خواهد بود استقبال در تفلیس را Sameba کلیسای جامع با وجود مقررات منع رفت و آمد. این کشور مقامات بهداشتی باید التماس کرد با مردم به گوش دادن به علم به خاطر خود کشور است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de