سازمان بهداشت جهانی بارها متوقف کوتاه از تماس با شیوع کروناویروس یک بیماری همه گیر — تا به امروز.

در سخنرانی خود در یک کنفرانس مطبوعاتی بعد از ظهر امروز مدیر کل Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus در نهایت با استفاده از این اصطلاح برای توصیف شیوع این بیماری که اکنون به بیش از 100 کشور و آلوده بیش از 120 ، 000 نفر است.

“است که ارزیابی این شیوع در سراسر ساعت و ما عمیقا نگران هر دو سطح هشدار دهنده از گسترش و شدت و نگران کننده سطح انفعال” دکتر Tedros گفت.

“ما در نتیجه این ارزیابی که Covid-19 می تواند به عنوان یک بیماری همه گیر. همه گیر است نه یک کلمه استفاده کنید به آرامی و یا سردستی,” او اضافه شده است.

اما چه این در واقع به معنای به همین دلیل است که آن را یک معامله بزرگ و مفاهیم چه هستند?

آنچه که یک بیماری همه گیر?

گیر یک کلمه از یونانی pan (“همه”) و دموی (“مردم”) است و در اصطلاح مورد استفاده توسط کارشناسان بیماری که شیوع رو به رشد در کشورهای مختلف و قاره ها در همان زمان.

این متفاوت است به یک بیماری همه گیر است که معمولا مورد استفاده برای توصیف شیوع است که رشد خارج از کنترل و در عین حال محدود به یک کشور و یا محل.

اما با وجود این ترس کلمه تداعی, “همه گیر” اشاره به گسترش یک بیماری, نه آن قدرت یا کوشندگی.

با توجه به این که تعریف یک بیماری همه گیر از “شیوع جدید پاتوژن که به راحتی از فردی به فرد در سراسر جهان”.

این به این معنی یک بیماری شیوع خواهد بود برچسب عنوان یک بیماری همه گیر که آن را گسترده است بیش از چندین کشور و یا قاره ها معمولا تحت تاثیر تعداد زیادی از مردم است. این بیماری نیز باید عفونی – سرطان تاثیر می گذارد بسیاری از مردم در سراسر جهان است عفونی و غیره است نه یک بیماری همه گیر.

یک بیماری همه گیر نیز خود کفا خطوط عفونت – که بدان معنی است که انتقال انسان به انسان گسترده است.

تا به حال که متوقف شده از تماس با شیوع یک بیماری همه گیر از آنجا که آنها گفتند که محلی گسترش محدود بود و اکثر موارد تا به حال یک اتصال به چین و یا دیگری در حال ظهور hotspot – مثلا ایران یا ایتالیا.

اما آن را در حال حاضر روشن است که انتقال محلی است گسترده با بیش از 115 کشور تشخیص ویروس و بیش از 10 تایید حداقل 500 مورد.

وقتی آخر همه گیر اعلام کرد?

بیماری های همه گیر می تواند تا حد زیادی متفاوت است در مقیاس و قدرت اما نمونه شامل HIV آنفولانزای خوکی و 1918 آنفلوآنزای اسپانیایی. برخی از کشنده ترین بیماری های همه گیر تاریخ شد, مرگ سیاه که به کشته شدن تا 200 میلیون نفر از مردم در قرون وسطی و آبله که به کشته شدن حدود 300 میلیون نفر در قرن 20.

اما آخرین بار اعلام کرد که یک بیماری همه گیر شد و در سال 2009 برای شیوع آنفولانزای H1N1.

در آن زمان این تصمیم را مورد انتقاد قرار گرفت و توسط برخی از کشورها که احساس کردند که آن را ناشی از وحشت غیر ضروری. این نیز منجر به بسیاری از کشورها به هدر رفتن پول در واکسن به صورت یک سویه از آنفولانزا که ثابت می تواند خفیف و نسبتا آسان باشد.

آنچه که این فرایند را برای اعلام یک بیماری همه گیر?

اما بسیاری تغییر کرده است از سال 2009 – از جمله کسانی که فرآیندهای. این سازمان می گوید دیگر وجود دارد یک فرایند رسمی برای دسته بندی شیوع بیماری به عنوان یک بیماری همه گیر – به جای آنها اعلام کرد در 30 ژانویه است که این بیماری همه گیر شد اضطراری برای بهداشت عمومی.

این بالاترین سطح طبقه بندی برای توصیف یک بیماری شیوع تحت مقررات بین المللی بهداشت و رسمی صحبت کردن احتمالا تغییر پاسخ بیش از اعلام بیماری همه گیر.

یک سخنگو گفت تلگراف: “کسی که با استفاده از سیستم های قدیمی از شش مرحله – که در محدوده فاز یک (هیچ گزارشی از حیوانات آنفلوانزا باعث عفونتهای انسانی) به فاز شش (همه گیر) – که برخی از مردم ممکن است آشنا با از H1N1 در سال 2009.

“ما استفاده از واژه همه گیر برای همه نوع از اهداف و ممکن است واجد شرایط یک وضعیت که همه گیر اما وجود خواهد هیچ اعلام رسمی.”

بنابراین امروز که دکتر Tedros به نام اپیدمی یک بیماری همه گیر از آن بود که تصمیم گیری بر اساس هر فرآیند رسمی – اگر چه که مشتاق به تاکید است که وجود داشته است بسیاری از مشاوره با افراد داخل و خارج سازمان.

اما زبان مهم و با استفاده از این اصطلاح این است که هنوز هم یک گام مهم.
Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر کل سازمان بهداشت جهانی


اعتبار: Stefan Wermuth/ایسنا

مایک رایان مدیر اورژانس در که گفت: “این یک ماشه برای هر چیزی غیر از تهاجمی تر و یا عمل شدید. آن را بسیار جدی گرفته و ما را در درک مفهوم کلمه است.

“مدیر کل رفته طریق بسیار پیچیده داخلی و خارجی مشاوره در طول ساعت های طولانی در استفاده از کلمه” او گفت:.

آیا تماس با شیوع یک بیماری همه گیر تغییر هر چیزی ؟

حتی اگر آن است که یک فرایند رسمی – وجود دارد نه یک مجموعه لیست جدید مداخلات است که در حال حاضر به اجرا در آمده است – با استفاده از اصطلاح همه گیر است که هنوز هم چشمگیر تشدید.

Dr Tedros نیز گفت: او با استفاده از کلمه چرا که او احساس خطر در “سطح انفعال” در سراسر جهان – بنابراین این احتمال وجود دارد که او می خواست به زور به سازمان ملل برای برداشتن گام های بیشتر برای جلوگیری از coronavirus.

“است که ارزیابی این شیوع در سراسر ساعت و ما عمیقا نگران هر دو سطح هشدار دهنده از گسترش و شدت و نگران کننده سطح انفعال” او گفت:.

“در توصیف این وضعیت به عنوان یک بیماری همه گیر تغییر نمی کند که ارزیابی از تهدید ناشی از این کوروناویروس. آن تغییر نمی کند آنچه که در حال انجام است و آن تغییر نمی کند آنچه که در کشور باید انجام دهد.”

Dr Tedros سپس تصریح کرد: مشاوره در مورد چگونه دولت ها باید آماده برای پاسخ دادن به این بیماری:

“من به یاد همه کشورهایی که ما دعوت شما را به: فعال کردن و مقیاس خود را پاسخ اضطراری مکانیسم; ارتباط خود را با مردم در مورد خطرات و چگونه آنها می توانند از خود محافظت کنند; پیدا جدا تست و درمان هر Covid-19 مورد و ردیابی هر تماس; خود را آماده بیمارستان ها; حفاظت و آموزش بهداشت کارگران است.

“اجازه دهید همه نگاه کردن به هر یک از دیگر,” او گفت:.

چه تاثیر اقتصادی از یک بیماری همه گیر?

به گزارش بانک جهانی سالانه جهانی هزینه متوسط تا شدید بیماری های همه گیر است در مورد $570 میلیارد دلار (حدود 440 میلیارد دلار یا 0.7 درصد از جهان درآمد.

این شیوع سارس در 2002-03 – که تنها آلوده حدود 8000 نفر در اثر حدود 50 میلیارد دلار خسارت به اقتصاد جهانی است. اگر چه آن میزان مرگ و میر کمتر است coronavirus می تواند حتی بیشتر مخرب است.

تا حدودی به این دلیل از جهان تکیه بیشتر بر چین از 17 سال پیش. چین نشان داده شده فقط پنج درصد از اقتصاد جهان در طول سارس – در حال حاضر آن را به حساب یک پنجم و در حدود یک سوم از رشد اقتصاد جهانی.

در حال حاضر در هفته گذشته و قبل از وقوع بود دارای برچسب یک بیماری همه گیر جهانی اقتصاد گرفته شده است یک ضربه بزرگ با قیمت نفت در حال سقوط و یکی از بدترین سال برای بازار سهام پس از سقوط مالی.

چگونه می توانم شما را متوقف و یک بیماری همه گیر?

فقط به دلیل شیوع این بیماری شده است برچسب یک بیماری همه گیر به این معنا نیست که نمی تواند موجود باشد.

Dr Tedros گفت: “ما باید قبل از هرگز دیده می شود یک بیماری همه گیر برانگیخته توسط یک کوروناویروس. و ما پیش از این هرگز دیده می شود یک بیماری همه گیر که می توان در همان زمان.

“ما در این با هم به انجام کارهای درست با آرامش و حفاظت از شهروندان جهان است. این شدنی است.”

محافظت از خود و خانواده خود را با یادگیری بیشتر در مورد جهانی بهداشت در ایران.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im