Coronavirus وحشت: چرا مردم انباشت کاغذ توالت?

بی بی سی جهان | No comments


شاید بدترین سناریو روز قیامت این است: گیر بودن در توالت و پیدا کردن شما را به آخرین مربع است.

حداقل این است که به نظر می رسد کابوس چشم انداز موجب ترس بسیاری از استرالیایی ها در حال حاضر تبدیل شده اند آخرین گروه برای پاسخ به coronavirus نگرانی های خرید کاغذ توالت یکهو.

این است که با وجود تاکید مقامات هیچ کمبود وجود دارد و توجه بسیاری از ملت رول ساخته شده به صورت محلی.

با این حال در سیدنی این کشور بزرگترین شهرستان, قفسه های سوپر مارکت پاک در دقیقه وادار یک زنجیره به اجرای چهار بسته خرید محدود است.

در رسانه های اجتماعی #toiletpapergate و #toiletpapercrisis بود بالا روند در روز چهارشنبه. رول بودند که شلاق برای صدها هزار دلار آنلاین در حالی که شنوندگان خواستار شدند به ایستگاه های رادیویی برای برنده شدن در بسته های 3 لا لو رول.

این وضعیت در 48 ساعت گذشته است و هم پاشید زیادی نیز وجود دارد که گزارش از مردم سرقت از لوس.

فقط چه خبر است و چرا مردم اقدام به این راه ؟

یک چشم انداز مثبت در وحشت

کاغذ توالت مشکل است و نه منحصر به فرد به استرالیا – مشابه وضعیت محاصره منطقه بدتر-تحت تاثیر این ویروس مانند سنگاپور و ژاپن و هنگ کنگ است.

ماه گذشته دزدان مسلح به سرقت برده پالت در هنگ کنگ زیر وحشت-خرید ناشی از کمبود وجود دارد. وجود دارد گزارش ها از کاغذ توالت خرید یو پی اس در ما نیز هست.

در استرالیا دیوانگی آغاز شد در آخر هفته پس از موارد جدید Covid-19 پدید آمده و اولین محلی مرگ گزارش شد.

استرالیا عفونت اعداد به حال در ابتدا plateaued در اولین هفته پس از وقوع پس سخت ممنوعیت سفر در بازدید از چین است.

آیا من نیاز به دانستن در مورد کوروناویروس?

  • نشانه چیست ؟ یک راهنمای ساده
  • راه هایی برای جلوگیری از ابتلا به آن: چگونه برای شستن دست های خود را
  • جایی که ما با یک واکسن? پیشرفت تا کنون
  • یک راهنمای تصویری به شیوع بیماری: ویروس نقشه ها و نمودارها

گزارش سپس در آخر هفته از یک چشم انداز مثبت در موارد موجب تجدید زنگ.

به عنوان چهارشنبه و استرالیا ثبت شده بود 41 نفر از Covid-19 و یک مرگ. این اعداد به طور قابل توجهی پایین تر از دیگر کشورها است.

رسمی ارشاد توصیه مردم به رعایت بهداشت و شستن دست های خود را. همچنین پیشنهاد شده است که مردم می تواند به آماده شدن دو هفته ارزش غذایی و آب و همچنین سایر کالاهای خانگی اگر آنها احساس آن لازم است.

تقاضا برای کاغذ توالت رسید – جلوتر از طول عمر مواد غذایی و سایر کالاهای فاسد شدنی. پست در رسانه های اجتماعی نشان داد مشتریان تصرف رول و ستون بسته ها بر روی چرخ دستی.

در میان این گزارش از مقامات خواسته اند که برای جلوگیری از وحشت خرید.

استرالیا افسر ارشد پزشکی دکتر برندان مورفی گفت: مجلس این هفته: “ما در حال تلاش برای اطمینان بخشیدن به مردم است که از بین بردن تمام کاسه کاغذی از قفسه های سوپر مارکت ها احتمالا متناسب یا چیز معقول برای انجام در این زمان است.”

سوپر مارکت ها Coles و Woolworths اعلام کرده اند وجود دارد مقدار زیادی از سهام در حالی که تولید کننده دستمال کاغذی کاغذ توالت در کشور گفت که در حال حاضر عامل 24 ساعت خط تولید برای دیدار با تقاضا است.

دولت گفته است که این کشور به خوبی آماده شده و در نظر گرفتن تمام اقدامات فعال حاوی ویروس است. محلی موارد انتقال داده شده اند نسبتا جدا شده است.

با این حال توالت-رول دیوانگی خرید همچنان ادامه دارد.

  • Coronavirus ممنوعیت سفر: هزینه های $20,000 برای رسیدن به کلاس

رانده شده توسط ترس

خرید-تا باعث جمعی انقباض غیر ارادی ماهیچه در برخی از مناطق. آنلاین مفسران flummoxed بیش از نیاز به یک آیتم که شد آن را اجرا کند باید خشن تری جایگزین.

برخی آن را به نام “احمق ترین” بحران ضرب توسط استرالیایی ها تا کنون. دیگران اشاره کرده اند که در مقایسه با دارو و یا ماسک های صورت و یا دست sanitiser آن را حتی یک مورد است که کمک می کند تا برای مبارزه با این ویروس گسترش یافته است.

روانشناسی مصرف کننده کارشناسان می گویند این رفتار است “بدیهی است که غیر منطقی” و یک مثال روشن از ذهنیت گله شلاق رسانه های اجتماعی و پوشش خبری.

تصاویر لخت راهرو نیست کمک کرده است.

“چه چیزی شما رو به یاد داشته باشید که زمانی که 50 بسته کاغذ توالت رول ناپدید کردن قفسه های شما واقعا متوجه این دلیل آنها را تا اتاق بسیار می گوید:” پروفسور دبرا فضل از گریفیث دانشگاه.

“این خیلی بیشتر قابل توجه از گفت و 50 قوطی لوبیا پخته یا دست sanitiser ناپدید می شود.”

سندرم FOMO – و یا ترس از از دست رفته – است که در نیروی کامل در اینجا می گوید دانشيار Nitika Garg از دانشگاه نیو ساوت ولز.

“آنها فکر می کنم اگر این فرد است که با خرید آن اگر همسایه خرید وجود دارد به عنوان یک دلیل و من نیاز به دریافت بیش از حد” او به بی بی سی گفت.

پروفسور Garg مقایسه با عجله به آنچه رخ داده است در بسیاری از کشورهای آسیایی. او اشاره می کند که در چین به عنوان مثال وجود یک انگیزه بیشتری به سهام تا در سفید لا دلیل “وجود دارد یک تفکر است که کاغذ توالت می تواند جایگزین بافت و دستمال و موقت ماسک”.

با استفاده از کاغذ توالت را به عنوان یک منبع پزشکی نیست و دامن زدن به استرالیا تقاضا تا کنون او می گوید. محلی خرید تا ترس هدایت می شود.

او نشان می دهد این وضعیت بی سابقه است. استرالیایی ها مواجه نگردند کالاهای خانگی اما قبل از آن بوده است با توجه به یک فاجعه طبیعی مانند یک bushfire یا سیکلون و محدود به جوامع خاص.

“اما وقتی که می آید به coronavirus افراد خاص نمی باشد که چگونه همه چیز در حال رفتن به حرکت و یا چقدر بدتر از آن را برای رفتن به” پروفسور Garg می گوید.

“آنها می خواهند به آماده شود چرا که آن چیزی که آنها می توانید انجام دهید برای دریافت برخی از حس کنترل است.”

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

یکی دیگر از مصرف کنندگان متخصص Dr روهان میلر از دانشگاه سیدنی معتقد است که بازتابی از یک urbanised جامعه و شیوه زندگی که در آن راحتی مدرن حاکم عالی.

“ما در حال استفاده نمی شود به کمبود و کمبود ما در حال استفاده به قادر بودن به انتخاب و را انتخاب کنید آنچه که ما می خواهیم زمانی که ما می خواهیم. بنابراین عجله برای دریافت کاغذ توالت فقط این گوسفند ذهنیت برای حفظ این وضعیت,” او می گوید.

نرم و سفید مربع از توالت رول به بازار عرضه شده با تصاویر از توله سگ ها و خالص از برف هستند روزانه “لوکس” که استرالیایی ها و دیگران فقط مایل به ذهنی بخشی با.

“من فکر می کنم مردم می خواهم به مطمئن شوید که آنها برخی از وسایل رفاهی در زندگی خود را اگر آنها در حال رفتن به shacked تا با خانواده خود برای مدت زمان طولانی,” او می گوید.

“کاغذ توالت واقعا مهم نیست – آن را فقط تا حد پایین بقا لیست مقایسه با چیزهای دیگر مانند غذا یا آب – اما این تنها چیزی است که مردم چسبیدن به عنوان حداقل استاندارد است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>