“لطفا اتاق را ترک و شروع یک ضد عفونی می گوید:” صدا از ربات.

“آن را می گوید آن را در چین و همچنین در حال حاضر” سیمون الیسون معاون رئیس جمهور از UVD روبات می گوید من به عنوان او نشان می دهد ،

از طریق پنجره های شیشه ای ما به عنوان دیده بان خود-رانندگی ماشین هدایت یک mock-اتاق بیمارستان که در آن کشته شدن میکروب ها با تاباندن لیزر از نور ماوراء بنفش.

“ما تا به حال شده است در حال رشد کسب و کار کاملا در یک سرعت بالا – اما coronavirus نوع پرورشی تقاضا می گوید:” رئیس اجرایی هر Juul Nielsen.

او می گوید: “بازگشایی” از روبات ها شده اند به چین به ویژه در ووهان. فروش در جای دیگر در آسیا و اروپا نیز ،

“ایتالیا شده است نمایش بسیار قوی و تقاضا” می افزاید: آقای نیلسن. “آنها واقعا در یک وضعیت ناامید. البته ما می خواهیم به آنها کمک کند.”

تولید شده است و شتاب آن در حال حاضر طول می کشد کمتر از یک روز به یک ربات در مرکز خود را در Odense, Denmark سوم بزرگترین شهر و خانه به رشد رباتیک hub.

درخشان مثل نور sabres هشت لامپ منتشر می کنند متمرکز UV-C نور ماوراء بنفش. این از بین می برد, باکتری ها, ویروس ها و دیگر میکروب های مضر با صدمه زدن به DNA و RNA, به طوری که آنها نمی تواند ضرب.

آن را نیز خطرناک به انسان, بنابراین ما منتظر خارج است. این کار انجام شده است در 10-20 دقیقه. پس از آن وجود دارد یک بوی بسیار شبیه موهای سوخته.

“وجود دارد مقدار زیادی از مشکل موجودات زنده که منجر به عفونت” توضیح می دهد که پروفسور هانس Jørn Kolmos استاد میکروب شناسی بالینی در دانشگاه جنوب دانمارک که کمک به توسعه ربات.

“اگر شما درخواست یک دوز مناسب اشعه ماورای بنفش نور مناسب دوره از زمان و سپس شما می توانید کاملا مطمئن شوید که شما خلاص شدن از شر خود را زنده.”

او می افزاید: “این نوع از ضد عفونی نیز می توان به اپیدمی شرایطی مانند یکی از ما در حال تجربه در حال حاضر با کروناویروس بیماری است.”

ربات راه اندازی شد در اوایل سال 2019 پس از شش سال همکاری بین پدر و مادر شرکت اقیانوس آبی رباتیک و ادنسه بیمارستان دانشگاه که در آن پروفسور Kolmos است و نظارت کنترل عفونت.

هزینه $67,000 (£53,370) هر یک ربات طراحی شده برای کاهش احتمال عفونت های بيمارستانی (HAIs) است که می تواند هزینه درمان و علت از دست دادن زندگی است.

در حالی که هیچ خاص تست برای اثبات ربات اثربخشی در برابر coronavirus آقای نیلسن با اعتماد به نفس کار می کند.

“Coronavirus بسیار شبیه به ویروس های دیگر مانند ابتال به بیماری مرس و سارس. و ما می دانیم که آنها در حال کشته شدن توسط اشعه uv-C, نور,” او می گوید.

اطلاعات بیشتر در فن آوری کسب و کار

دکتر لنا Ciric استادیار در دانشگاه کالج لندن و متخصص در زیست شناسی مولکولی موافق است که اشعه ماوراء بنفش ضد عفونی روبات می تواند کمک به مبارزه با کروناویروس.

ضد عفونی روبات هیچ “گلوله نقره ای” می گوید: Dr Ciric. اما او می افزاید: “این [ماشین] ارائه اضافی در خط دفاع.”

“ما در اجرا به داشتن تعداد زیادی از coronavirus بیماران در بیمارستان های مختلف. من فکر می کنم آن را عاقلانه به بالای تمیز کردن رژیم… از یک کنترل عفونت نقطه نظر. “

به طور موثر اشعه ماوراء بنفش نیاز به سقوط به طور مستقیم بر روی یک سطح. اگر lightwaves مسدود شده توسط خاک یا موانع از جمله مناطق سایه نمی تواند ضد عفونی. بنابراین تمیز کردن دستی مورد نیاز است.

اشعه ماوراء بنفش نور استفاده شده است برای چندین دهه در آب و تصفیه هوا و استفاده در آزمایشگاه.

اما ترکیب آنها با خودمختار روبات توسعه های اخیر است.

شرکت آمریکایی Virtua است LightStrike که به صورت دستی در جای خود قرار داده و ارائه می شود بالا-شدت نور UV از U شکل لامپ.

این شرکت دیده می شود افزایش سفارشات از ایتالیا و ژاپن و تایلند و کره جنوبی.

Virtua می گوید: مطالعات متعدد نشان می دهد که آن را موثر در کاهش عفونت های بيمارستانی و مبارزه با به اصطلاح ویروسهای. در سال 2014 یک بیمارستان تگزاس از آن استفاده می شود در تمیز کردن پس از یک مورد ابتلا به ابولا.

بیش از 500 امکانات بهداشتی بیشتر در ایالات متحده دستگاه. در کالیفرنیا و نبراسکا آن را در حال حاضر قرار داده شده است به استفاده از sanitising اتاق بیمارستان که در آن coronavirus بیماران دریافت درمان سازنده می گوید.

در چین که در آن شیوع شروع شده و به تصویب فن آوری های جدید برای کمک به مبارزه با این بیماری است.

ملت در حال حاضر بالاترین spender در هواپیماهای بدون سرنشین و سیستم های رباتیک با توجه به گزارش جهانی از شرکت تحقیقاتی IDC.

لئون شیائو ارشد مدیر تحقیقات IDC در چین می گوید: روبات استفاده شده است برای طیف وسیعی از وظایف و عمدتا ضد عفونی تحویل مواد مخدر و دستگاه های پزشکی و حذف مواد زائد و متوسط-چک کردن.

“من فکر می کنم این یک موفقیت برای استفاده بیشتر از رباتیک هم برای بیمارستان ها و دیگر اماکن عمومی می گوید:” آقای شیائو. اما فضا در بیمارستان برای استقرار روبات و پذیرش توسط کارکنان چالش او می گوید.

Coronavirus موجب رشد خانه چینی رباتیک شرکت به نوآوری.

شنژن مبتنی بر YouiBot شد و در حال حاضر مستقل ساخت روبات و به سرعت سازگار با فن آوری آن را به یک ضد عفونی دستگاه.

“ما در حال تلاش برای انجام کاری [به کمک] مانند هر کس در اینجا در چین می گوید:” YouiBot را Keyman Guan.

راه اندازی اقتباس آن موجود رباتیک پایه و نرم افزار اضافه کردن دوربین های حرارتی و اشعه uv-C ساطع لامپ.

“برای ما از لحاظ فنی [آن را] به عنوان مشکل شما تصور کنید… در واقع آن را فقط مانند لگو می گوید:” آقای Guan.

آن را عرضه کرده است و کارخانه ها و ادارات و فرودگاه و بیمارستان در ووهان. “آن را در حال اجرا در حال حاضر در توشه سالن… چک کردن دمای بدن در روز از آن می رود ویروس کشتار در طول شب” او می گوید. اما این ربات کارآمدی ندارد و در عین حال مورد ارزیابی قرار گرفت.

در همین حال تعطیلی کارخانه و محدودیت های دیگر برای جلوگیری از coronavirus را مختل شدن بخش است. “فقدان یک جزء [و] ما نمی توانیم ساخت یک چیز” می افزاید: آقای Guan هر چند او اشاره می کند همه چیز بهبود یافته است و در چند هفته گذشته.

“نه وجود دارد بسیاری از چیزهای خوبی برای گفتن در مورد شیوع می گوید:” استاد Kolmus اما آن را مجبور صنعت “برای پیدا کردن راه حل های جدید”.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de