Coronavirus: هفت میلیون کودک افغان در معرض خطر گرسنگی – گزارش

بیش از هفت میلیون کودک در افغانستان در معرض خطر گرسنگی به عنوان قیمت مواد غذایی افزایش می یابد با توجه به این بیماری همه گیر کوروناویروس یک گزارش هشدار می دهد.

یک نجات کودکان گفت: این کشور در مواجه با “طوفان کامل از گرسنگی و بیماری و مرگ” مگر اینکه جامعه بین المللی در زمان عمل.

این موسسه خیریه گفت: یک سوم از جمعیت که شامل 7.3 میلیون کودک در مواجهه با کمبود مواد غذایی.

سازمان ملل متحد اخیرا شامل افغانستان در فهرست کشورهای در معرض خطر قحطی.

سازمان برنامه جهانی غذا (WFP) هشدار داد که جهان رو به رو شده گرسنگی “همه گیر”.

افغانستان رنج می برد تقریبا دو دهه پس از جنگ به رهبری آمریکا و نیروهای سقوط طالبان در سال 2001 خروج از آن با شکسته و فقیر سیستم بهداشت و درمان.

به عنوان موارد coronavirus گسترش دولت تحمیل یک مستند در پایتخت کابل در پایان ماه مارس و دیگر استان ها به سرعت به دنبال. جنبش دیگر برای خرید نیازهای اساسی است که به شدت محدود شده و رفت و آمد بین شهرها ممنوع است.

چه می کند این گزارش می گویند ؟

نجات کودکان گفت: قیمت مواد غذایی در حال افزایش بود و فقط در زمانی که کودکان مورد نیاز روزانه کافی تغذیه برای کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن خود را.

حتی قبل از همه گیر تخمین زده شد که بیش از پنج میلیون کودک افغان نیاز به نوعی از حمایت بشر دوستانه. آخرین ملل متحد نظرسنجی ها نشان می دهد که حدود دو میلیون نفر از کودکان زیر پنج سال در صورت گرسنگی شدید.

با استناد به آمار و ارقام از برنامه جهانی غذا در این گزارش گفت: قیمت گندم آرد و روغن پخت و پز در افغانستان اصلی شهر بازار افزایش یافته بود تا 23 درصد در ماه گذشته به عنوان تقاضا از عرضه پیشی گرفته. هزینه برنج و قند و شکر و حبوبات افزایش پیدا کرده بین 7%-12%.

همراه با افزایش قیمت دستمزد روزانه کارگران در حال سقوط به عنوان مستند ناشی از کار به خشک کردن.

“بخش بزرگی از افغانستان نیروی کار متکی در بخش غیررسمی با شبکه های ایمنی هنگام کار کمیاب است” این گزارش می گوید.

فقط با 0.3 پزشکان به ازای هر 1000 نفر در افغانستان بیمار و دچار سوء تغذیه کودکان کمتر احتمال دارد برای دریافت درمان صرفه جویی در زندگی آنها نیاز به زنده ماندن, نجات کودکان هشدار داد.

تیموتی اسقف موسسه خیریه کشور مدیر در افغانستان گفت که برای بسیاری از افغان ها بزرگترین تاثیر این بیماری همه گیر خواهد بود نه ویروس خود را, اما گرسنگی ناشی از مستند اقدامات و یک شکست در عرضه خطوط.

“ما عمیقا نگران آن است که این بیماری همه گیر خواهد منجر به یک طوفان کامل از گرسنگی و بیماری و مرگ در افغانستان مگر اینکه جهان عمل می شود در حال حاضر,” او گفت:.

“ما در حال مواجه با خطر بسیار واقعی است که کودکان می تواند مرگ از گرسنگی. آنچه ما نیاز داریم این است که برای جامعه بین المللی به فوریت پرواز در تامین مواد غذایی توزیع شده به برخی از آسیب پذیر ترین جوامع در کشور است. ما همچنین مصرانه از دولت افغانستان به منظور تسهیل سریع توزیع مواد غذایی با وجود این مستند در سراسر کشور.”

وی افزود: “کودکان افغان دچار کافی است. بیشتر شناخته شده اند چیزی جز تضاد در زندگی خود را. ما نمی توانیم اجازه Covid-19 بیشتر به غارت آنها را از آینده خود.”

افغانستان منابع بهداشت و درمان

چه شده است که وضعیت در افغانستان است ؟

تا کنون در افغانستان شده است در میان کشورهای بسیاری به شدت تحت تاثیر این ویروس گزارش 2,171 موارد و 64 مرگ و میر. اما آن را محدود کرده است دسترسی به تست و اعداد واقعی هستند و اعتقاد بر این بود بالاتر است.

کارشناسان هشدار می دهند که هر گونه ناگهانی سنبله در عفونت را به سرعت پایمال افغانستان شکننده نظام سلامت است.

آن مرزهاي مطرح کرده اند ترس از بدون کنترل گسترش ویروس. در ماه مارس بیش از 150 ، 000 افغان ها خود به خود پس از بازگشت از ایران یکی از کشورهای بدترین ضربه coronavirus و دهها هزار نفر نیز به تازگی از پاکستان است.

اولین مورد تایید شده بود در پایان ماه فوریه در ولایت هرات که هم مرز ایران است.

در اوایل این ماه ده ها تن از اعضای کارکنان مشغول به کار در افغانستان در کاخ ریاست جمهوری در کابل گزارش آزمایش مثبت برای کوروناویروس.

دولت افغانستان نه اظهار نظر در مورد گزارش وجود دارد و پیشنهاد است که رئیس جمهور اشرف غنی خود را به حال آلوده شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر