بیش از 25 سال گذشته تایلند را تجربه کرده است, دیدنی های اقتصادی تصادف (1997), سونامی (2004) کودتاهای (سال 2006 2014) که شغل اصلی آن در فرودگاه بین المللی توسط معترضان (2008) و جدی خشونت سیاسی (2010).

در عین حال این آمار برای خود صحبت می کنند. در سال 1960 حدود 80.000 گردشگران خارجی به اینجا آمد.

سال گذشته آن را به 39 میلیون دلار درآمد بیش از $60bn (£46bn) برای تایلند و غیر مستقیم کمک حدود یک پنجم از این کشور درآمد.

این کشور در بخش گردشگری در نظر گرفته شد آنقدر قوی است که این کشور رو نام مستعار “تفلون تایلند”. در عین حال از کسانی که 39 میلیون گردشگر در سال گذشته بیش از 10 میلیون نفر چینی بودند.

بنابراین زمانی که دولت چین قرنطینه شهر ووهان در 23 ژانویه متوقف و تمام تورهای خارج از کشور, تاثیر احساس می شد و بلافاصله در تایلند است. مراکز خرید و معابد در بانکوک به طور ناگهانی بسیار ساکت تر و کمتر شلوغ است.

همانطور که بیشتر پروازها از چین لغو شد این فرودگاه تخلیه. شما می توانید از ماهوت پاک کن زدن خود را از طریق کنترل گذرنامه در هیچ زمان.

برای مقیاس کوچک کارآفرینان فروپاشی گردشگری چین بوده است فاجعه بار باشد.

بسیاری از آنها مانند گل فروشندگان رقصنده های سنتی و رانندگان معروف “قرمز اتومبیل” مینی بوس در چیانگ مای, گزارش درآمد خود را رها نصف ماه گذشته است. رسمی انجمن به نمایندگی از راهنماهای تور در تایلند فکر می کند 25,000 مردم در حال حاضر از کار.

یکی از اولین موفقیت های از تایلند به 60 سال رونق گردشگری این جزیره پوکت با نام مستعار “مروارید از دریای آندامان” برای آن نرم و سواحل شن سفید و درخشان گرم دریا.

اولین بازدید کنندگان خارجی در 1980s و 1990s عمدتا اروپایی و استرالیا اما تعداد بازدید کنندگان چینی در سال گذشته به ضرب گلوله به حدود دو میلیون از 15 میلیون خارجی.

از حرا به صف ورودی در سمت شرق جزیره کنتراست به سواحل جنوبی غرب هستند که در آن قایق ترک از برای گردشگران به جزایر دور از ساحل. مانند بسیاری از پوکت ساکنان Nattakit Lorwitworrawat در اینجا نقل مکان کرد از شهر خانه خود را در جای دیگر در تایلند برای شروع یک کسب و کار است.

شرکت او در حال حاضر دارای 30 قایق سرعت هر یک قادر به حمل 30 نفر است. او تا به حال به 20 از آب باقی مانده 10 در حال گرفتن مقدار استفاده کنید. ورودی به طور معمول به طور مداوم پر سر و صدا از صدای موتور قایق در حال حاضر سکوت به غیر از پرندگان و زني آب.

“در اوج دو سال پیش ما انجام 1,000 مشتریان در روز است. امروز اگر ما 200 مشتریان در نظر گرفته است که بسیار خوب ما خواهد بود بسیار خوشحال است که می گوید:” Nattakit.

او دارای وام بانکی به خدمات در بسیاری از قایق. اگر بحران می رود فراتر از پایان این سال او می گوید: او را مجبور به کوچک شرکت و شروع به تخمگذاری کردن کارکنان خود را.

برای کسانی که پایین تر زنجیره غذایی آن است که حتی سخت تر.

Somkiat Prasarn وام مسکن در خانه کوچک خود را و وام در ون و ماشین او را به گردشگران چینی در سفر روز در اطراف جزیره. او با حمایت از چهار فرزند و مادر مسن.

خود را ماهانه پرداخت وام گفت: حدود 1500 دلار در ماه است. می تواند او را نگه دارید برای مدت شش ماه من از او پرسید ؟ “من نمی توانم آقا,” او می گوید. در حال حاضر او هیچ سفارشی در همه جدا از گاه به گاه وانت فرودگاه.

“دولت باید به ما کمک کند و به زودی می گوید:” Sarayuth Mallam معاون رئیس جمهور از پوکت, گردشگری, انجمن. “ما نمی پرسند زیاد است. اما اگر آنها می خواهند ما را به اخراج کارکنان آنها باید به ما کمک کند با برش یا تأخیر در پرداخت مالیات امنیت اجتماعی پرداخت و دادن وام های نرم برای کسب و کار در اینجا.”

Sarayuth همچنین معتقد است قدرتمند Tourism Authority of Thailand نیاز به شروع به ترویج پوکت به شدت در دیگر بازارهای خارج از چین مانند روسیه و هند و استرالیا است. اگر آنها می تواند به کنترل این ویروس در سه ماه او می گوید: ما می توانیم برای زنده ماندن و بازگشت.

اما هیچ کس نمی داند چه زمانی این بحران گذشته و نه چقدر جدی آن تبدیل خواهد شد. برای لحظه ای هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی از اروپایی ها, استرالیا و روسیه در سواحل معروف اما برای چه مدت ؟

مقامات در اینجا موفق به کنترل و نظارت بر عفونت های خوبی با توجه به آسیب پذیر آن از تعداد زیادی از مردم برای بازدید قبل از محدودیت در مورد سفر اجرا شد.

در عین حال این کشور در حال حاضر قرار داده شده در برخی از دولت لیستی از مکان هایی که به دلیل coronavirus خطر است.

و مردم در حال رزرو تعطیلات برای بعد از آن در سال از جمله بالا سنتی فصول ژوئیه-اوت و دسامبر سال نو در تایلند است.

خانواده ها با فرزندان از اروپا یا استرالیا هستند به احتمال زیاد به فکر می کنم دو بار قبل از سفر تا کنون. و تایلند در حال حاضر اعمال خود را محدودیت ها نیاز به 14 روز در قرنطینه برای بازدید از برخی از کشورها یک لیست است که ممکن است به خوبی گسترش دهد.

خواهد شد که خطر رزرو تعطیلات در آفتاب اگر آنها در نهایت هزینه آن را محدود به اتاق هتل خود و یا بیمارستان ؟

با بیشتر پروازها لغو شدن هر هفته تعداد غیر گردشگران چینی ملزم به شدت سقوط این سال, اما به سرعت این ویروس را تحت کنترل در آورده است.

ضربه به این ضروری پای تایلند اقتصاد آمده است در یک زمان وحشتناک برای دولت است. در حال حاضر دو نفر دیگر اصلی از اقتصاد تولید و صادرات محصولات کشاورزی – در حال wobbling به عنوان دستمزد بالاتر و بالاتر از حد ارزشگذاری ارز محلی رانندگی شده اند و سرمایه گذاران به ارزان کشورهای همسایه مانند ویتنام است.

رشد در چه بود یک بار یکی از های جنوب شرق آسیا “ببر اقتصاد” بوده است anaemic برای چندین سال و مه غرفه به طور کامل این سال است. دولت های سنگین ائتلاف بحث برانگیز ساخته شده در اطراف همان رهبران نظامی که به رهبری آخرین کودتای اثبات دست و پا چلفتی و منفور.

آن است که تقریبا کامل طوفان است که تایلند در حال حاضر رهبران نگاه بد مجهز به آب و هوا.

تجارت جهانی

بیشتر از این سری در نظر گرفتن یک چشم انداز بین المللی در تجارت:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im