Coronavirus گسترش قطرات از دهان و بینی و شما می توانید آن را انتخاب کنید با لمس کردن کسی که آلوده است (برای مثال تکان دادن دست) با لمس کردن سطح آلوده پخش شده و یا توسط تنفس در فرد آلوده به ترشحات تنفسی. اما چه آن را در واقع به شما پس از ورود به بدن ؟

سازمان دیده بان ویدیو بالا شامل آسان به درک انیمیشن و توضیح از ما جهانی بهداشت امنیتی ویرایشگر پل Nuki برای پیدا کردن. و خواندن در زیر به صورت مفصل نوشته شده حساب این بیماری است.

پس چه چیزی آن را انجام دهید ؟

برای اکثریت قریب به اتفاق مردم – بیش از 80 درصد – ویروس باعث خواهد شد فقط علائم خفیف و تصویب مثل یک سرماخوردگی. اما آمار چین نشان می دهد که حدود 14 درصد از موارد شدید هستند و پنج درصد بحرانی با بیماران در پایان در بخش مراقبت های ویژه نیاز به تنفس کمک.

میزان مرگ و میر در جایی بین دو تا چهار درصد در ووهان مرکز از شیوع این بیماری در چین اما کمتر از یک درصد در سایر نقاط چین و جهان است.

بالاتر مرگ و میر در ووهان است به وضوح درک نشده اما کارشناسان معتقدند آن است که به طیف وسیعی از عوامل: تنها در موارد شدید برداشت شد در ابتدای شیوع; پزشکان و پرستاران بودند آهسته تشخیص بیماری جدید و خدمات بهداشتی غرق شد معنی بیماران نیست بهترین مراقبت.

چه اتفاقی می افتد زمانی که ویروس وارد بدن ؟

زمانی که ویروس وارد بدن خود را به آن متصل می شود و به دو سلول در ریه ها – جام سلولهای تولید کننده موکوس و سلول های مژه ها که موها در آنها و به طور معمول جلوگیری از ریه های خود را پر کردن با باقی مانده و مایع مانند ویروس ها و باکتری ها و ذرات گرد و غبار و گرده.

حملات ویروس این سلول ها می شود و شروع به کشتن آنها – تا ریه های شما شروع به پر کردن با مایع ساخت آن را سخت را برای شما برای نفس کشیدن. این مرحله از بیماری به فکر گذشته حدود یک هفته است.

در این مرحله سیستم ایمنی بدن شما شروع به پا زدن و مبارزه با اشغالگران است. شما دچار تب و درجه حرارت بدن بالا را ایجاد یک محیط خصمانه برای ویروس. شما شروع به خلاص شدن از شر مخاط در قالب سرفه و آبریزش بینی.

اما در برخی از افراد – به خصوص افراد مسن و کسانی که با شرایط بهداشتی – سیستم ایمنی بدن می تواند به اوردرایو. و همچنین کشتن ویروس آن نیز شروع به کشتن سلول های سالم است.

این افزایش پاسخ ایمنی می تواند باعث “cytokine طوفان” – سلول های سفید خون فعال کردن انواع مواد شیمیایی است که می تواند نشت به ریه ها که همراه با حمله به سلول های خسارت آنها را حتی بیشتر. اسکن از ریه ها نشان می دهد “زمین-شیشه ای” کدورت و پس از آن “دیوانه سنگ فرش” الگوهای به عنوان آنها را پر کنید با مخاط ساخت آن را سخت تر و سخت تر برای نفس کشیدن.

عفونت های باکتریایی همچنین می توانید نگه دارید در این نقطه و سیستم ایمنی بدن را ضعیف خواهد شد و در تلاش برای مبارزه با آنها.

این افزایش پاسخ ایمنی می تواند منجر به نارسایی ارگان و مرگ است. این یک علت شایع مرگ و میر در آنفلوآنزای اسپانیایی از سال 1918.

برخی از افرادی که از بهبود سندرم حاد تنفسی (سارس) که جاروب جهان در سال 2002 تا 2003 تا به حال در دراز مدت مشکلات تنفسی به عنوان ریه های خود را به طور دائم آسیب دیده است. Covid-19 شبیه به سارس در برخی موارد اگر چه بسیار کمتر کشنده بنابراین کسانی که از بهبود علایم جدی تر نیز ممکن است رنج می برند برخی از اثرات طولانی مدت.

در حالی که افراد با سیستم ایمنی ضعیف و سالمندان هستند احتمال بیشتری برای تبدیل شدن به شدت بیمار جوانتر و سالم در چین و جاهای دیگر را نیز شکست به این ویروس – دلیل این است که هیچ یک از ما هر گونه مصونیت به این بیماری است.

یکی از عوامل جالب است که کودکان نمی به نظر می رسد به سقوط قربانی به Covid-19 – فقط 2.4 درصد از تمام کسانی که قرارداد این بیماری هستند 18 و زیر و اکثریت قریب به اتفاق علائم خفیف. در سایر بیماری های تنفسی از جمله آنفولانزا کودکان کلیدی بیماری فرستنده است.

آن است که هنوز مشخص نیست که آیا کودکان کمتر مستعد ابتلا به بیماری و یا اینکه آیا آنها فقط باید بسیار خفیف یا بدون علامت عفونت. با توجه به سازمان بهداشت جهانی شده است وجود دارد هیچ مورد تایید شده از یک فرد بالغ چیدن Covid-19 از یک کودک.

چگونه برای ایمن ماندن

تنها و بهترین کاری که می توانید انجام دهید برای جلوگیری از این ویروس است که برای شستن دست های خود را اغلب و به طور کامل – به خصوص قبل از غذا خوردن.

ماسک شما می توانید توقف گسترش این ویروس, اما آنها بعید است به شما جلوگیری از چیدن آن را از شخص دیگری. دلیل این است که آنها باید به تغییر مکرر و حذف و دفع مناسب.

این ویروس به احتمال زیاد به بدن خود را وارد کنید از خود را آلوده به دست زمانی که شما را لمس بینی و چشم و دهان. ما لمس چهره ما تا حدود 23 بار یک ساعت مطالعات نشان می دهد و این است که نخست مسیر عفونت.

محافظت از خود و خانواده خود را با یادگیری بیشتر در مورد جهانی بهداشت در ایران. و ثبت نام برای خبرنامه هفتگی ما در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im